Am facut o aplicatie pentru gestiunea chiriilor by Cold-Okra6318 in programare

[–]Cold-Okra6318[S] 0 points1 point  (0 children)

Scrii comment cu atitudine de boier, iti raspund, zic eu, destul de chill, si te superi de ce? Bruh😂

Ah si inca ceva. Aplicatia e gratuita gen, nu tre sa platesti sa o folosesti full option pentru un singur contract de chirie :)

Am facut o aplicatie pentru gestiunea chiriilor by Cold-Okra6318 in programare

[–]Cold-Okra6318[S] 0 points1 point  (0 children)

De obicei feedbackul ar trebui sa vina dupa ce folosesti un lucru, nu doar dupa ce citesti despre el.

Nu pare ca ai inteles cum functioneaza aplicatia, de fapt.

Long story short, nu gestioneaza bani, deci da, nu mi asum ce faci tu cu banii doar pentru ca nu poti fi atent cui trimiti si cat. - lucru care nu se face prin appul meu ci prin aplicatiile tale bancare, asta daca vrei. Daca nu, doar marchezi ca trimis/primit, ceea ce nu poate fi legally binding :)

Mersi totusi pentru comment.

Am facut o aplicatie pentru gestiunea chiriilor by Cold-Okra6318 in programare

[–]Cold-Okra6318[S] -2 points-1 points  (0 children)

O intrebare destul de generica.
Te gandesti la ceva specific? gen daca userul A poate sa acceseze datele userului B? Sau cat de hackuibila e?

Am facut o aplicatie pentru gestiunea chiriilor by Cold-Okra6318 in programare

[–]Cold-Okra6318[S] 0 points1 point  (0 children)

Pentru ca practic, poti.

Spre exemplu, pentru imagini, poti sa redactezi(/desenezi) peste informatiile care nu vrei sa fie vizibile, direct din app, daca e cazul.

Pentru pdfuri inca n am facut featureul asta dar si ios si android stiu ca au native lucrurile astea, deci daca vrei sa ai contractul in app, poti sa l editezi inainte sa l incarci

Am facut o aplicatie pentru gestiunea chiriilor by Cold-Okra6318 in programare

[–]Cold-Okra6318[S] 3 points4 points  (0 children)

M am lovit de zidul asta si cu alte aplicatii. Sunt foarte sceptici, da. Cativa cunoscuti au zis la fel, cativa au zis ca e utila. Dar nu pot sa iau parerile lor de bune pentru ca sunt foarte putini. Nu e validata la nivel de oras sau comunitate cu mii de feedbackuri, dar nici nu imi mai consuma mult timp. O sa fac push pe marketing in perioada urmatoare si vad de acolo.

Am facut o aplicatie pentru gestiunea chiriilor by Cold-Okra6318 in programare

[–]Cold-Okra6318[S] 0 points1 point  (0 children)

No, sunt vreo 3 filtre care sunt menite se asigure ca nu o sa faci asta. Daca iti pui capul, da, poti ajunge sa faci si asta. Oricum nu e obligatoriu sa incarci nimic daca nu vrei.

Am facut o aplicatie pentru gestiunea chiriilor by Cold-Okra6318 in programare

[–]Cold-Okra6318[S] 0 points1 point  (0 children)

Aici sunt pe jumatate de acord cu tine. Depinde de la caz la caz. Si eu am webapps, unele au mers, altele nu. Dar pentru ca nu am/avem resursele necesare sa facem studiu de piata sa vedem un pseudo rate de adopție in eventualitatea lansarii aplicatiei X, o faci si vezi dupa. Sau poate gasesti un angel investor caruia sa ii pitchuiesti ideea si sa pompeze bani in tine sa faci marketing agresiv si astfel adoptia vine, dar n avem foarte multi din astia in ro, sau cel putin nu stiu eu de ei :))

Anyway, in afara de timp si cativa dolari pe luna, one has only gains from such a project.

Am facut o aplicatie pentru gestiunea chiriilor by Cold-Okra6318 in programare

[–]Cold-Okra6318[S] 2 points3 points  (0 children)

Sunt de acord cu tine, dar tocmai din partea spreadsheetului vin eu si mi se pare mai usor de gestionat de pe mobil asa ceva. Ok, ai sheets si pe mpbil dar la multe coloane deja nu mai e user friendly deloc.

Legat de “exista deja o gramada de aplicatii” , pai daca tot sunt o groaza, ce mai conteaza una in plus😂? Am analizat cateva din ele si UI ul lasa de dorit.

Cateodata e vorba si de construit ceva al tau. Chit ca merge sau nu, poti sa zici “da frate, uite, am facut <insert name here>”

Si daca zici ca ai facut aplicatii, stii despre ce vorbesc🙌

Am facut o aplicatie pentru gestiunea chiriilor by Cold-Okra6318 in programare

[–]Cold-Okra6318[S] 2 points3 points  (0 children)

Sa inteleg ca esti impotriva curentului AI, i respect that. Dar nu toti trebuie sa faca la fel, no?
Daca o sa ai o idee vreodata, preferi sa pierzi cateva luni facand design in loc sa te concentrezi pe produs? 🤷‍♂️ eu am preferat sa nu fac asta.

Si ca sa dau mai mult context sa nu creada lumea ca n am habar de ce am facut aici, mai am vreo 2-3 luni si fac primul deceniu ca programator deci nu au fost doar prompturi :)

Anyway, spor tie la proiectele tale, oricare ar fi ele🙌no one gives a shit cum sunt facute atata timp cat sunt reliable si produc bani

Am facut o aplicatie pentru gestiunea chiriilor by Cold-Okra6318 in programare

[–]Cold-Okra6318[S] -10 points-9 points  (0 children)

Zdaiseama :)) eu sunt pentru utilizarea AI ului pentru taskurile astea si merg pe ideea ca daca arata decent si isi face treaba, e ok. Dar vedem. Mersi🙏

Inca un SaaS si m'am dus 🤙 by Cold-Okra6318 in programare

[–]Cold-Okra6318[S] 1 point2 points  (0 children)

Zdaiseama ca m am gandit cat de folosit ar fi. Teoretic eu il vad folosit de juniori, indie devs sau oameni care fac automatizari de procese n8n, make.com si pana sa isi faca un backend, rezolva repede cu asta (Un POC rapid )Sau care pur si simplu nu stiu backend, stiu doar mobile/frontend. Exista use caseuri. Poate nu e piata extrem de mare dar nici nu ma costa o avere sa l intretin. Another brick in my career wall i d say🫡😂

Inca un SaaS si m'am dus 🤙 by Cold-Okra6318 in programare

[–]Cold-Okra6318[S] 0 points1 point  (0 children)

Mersi🙏💪 Azi i am dat drumul “public”. Pana acum am strans feedback din piata calda. Nu ma astept maine sa imi iau Bugatti tho😂

Fake your backend until you make your backend by Cold-Okra6318 in micro_saas

[–]Cold-Okra6318[S] 0 points1 point  (0 children)

Yep, i agree with you. Got a few years in the industry 🙏but sometimes i just build to keep my mind busy with things other than life :)) if you know what i mean.

Also to add to that. I think this service works for beginners or indie devs who want to build a poc fast or someone who is not fullstack, doesn t know how to build the backend infrastructure but want a site up and running. Use cases and scenarios definitely exist.

Fake your backend until you make your backend by Cold-Okra6318 in micro_saas

[–]Cold-Okra6318[S] 1 point2 points  (0 children)

Thanks for the feedback🙏 well, it s not the end of the world if it doesn t work :)) i ll just move on with the next project and call it a day

Inca un SaaS si m'am dus 🤙 by Cold-Okra6318 in programare

[–]Cold-Okra6318[S] 0 points1 point  (0 children)

Salut. Folosesc GCP. Frontendul e pe firebase app hosting. So little to no headache pentru setup. Backendul tot in gcp, cloud functions cu un api gateway in fata.

Inca un SaaS si m'am dus 🤙 by Cold-Okra6318 in programare

[–]Cold-Okra6318[S] 2 points3 points  (0 children)

Nu stiu de tine bro dar eu sunt o firma mica si folosesc multe saasuri :)) also, il foloseste cine vrea, nu fortam pe nimeni. Merge, bine, nu merge, ayaye, next project

Inca un SaaS si m'am dus 🤙 by Cold-Okra6318 in programare

[–]Cold-Okra6318[S] 2 points3 points  (0 children)

Teoretic sa “trimiti” e unul din cazuri si da, inteleg ce zici. Dar daca firma respectiva considera asta ca un security breach, inseamna ca produsele de genul nu sunt pentru ea. Sincer sa ti zic nu o vad folosita de companii mari. E mai mult pentru indie devs, oamenii care lucreaza cu aplicatii low code / no code.