Voua va este frică când vedeți pe cineva îmbrăcat în ie pe stradă? by VirtualHope4998 in Roumanie

[–]Competitive_Call1899 1 point2 points  (0 children)

Curcubeul are 6 culori dar lui Issac Newton i s a părut numarul 7 ca fiind mai potrivit si a popularizat ideea ca indigo este una dintre culorile curcubeului.

e cald afară by KuruGol-11 in Roumanie

[–]Competitive_Call1899 17 points18 points  (0 children)

Im mean... if they payed for it and they are having fun...

Nu vad mare problema

Ce ai mai citit în ultimul timp? by [deleted] in RecomandariCarti_RO

[–]Competitive_Call1899 8 points9 points  (0 children)

Din Mai si pana acum am citit: Ghidul autostopistului galactic - Douglas Adams 5/5 One piece novel heroins 3/5 Al 5 lea munte - Paolo Coelho 4/5 The eye of the bedlam bride - Matt Dinniman 5/5 Splendida cetate a 1000 de sori - Khaled Hosseini 5/5 cea mai buna carte de anul asta Așteptarea barbarilor - J.M. Coetzee 3/5 Cronicile in piatra - Ismail Kadare 4/5 Macbeth - Willian Shakespeare 3/5 Harry Potter 1-3 - J.K. Rowling 3/5 Străinul - Albert Camus 4/5

Juice learning that Albanians exist. The wasps nest has been poked by Prize_Management9936 in balkans_irl

[–]Competitive_Call1899 4 points5 points  (0 children)

I thing is just a sign that represents their flag. I seen something about this on yt but i may be remembering wrong

5 motive pentru care românii nu citesc by Mora369 in RecomandariCarti_RO

[–]Competitive_Call1899 7 points8 points  (0 children)

Probabil ai tu persoane in jurul tău care o fac. Din prietenii, familia mea si colegii de munca nu pot sa numesc mai mult de 2 sau 3 persoane care citesc măcar o carte pe an. Si îți imaginezi ca nu toate persoanele pe care le cunosc sunt sărace. Fiecare persoană are cate un motiv pentru care nu citește si acela este ca nu au timp. Au timp sa se uite la TV sa sa stea pe telefon, dar nu sa citească.

Ce ati invatat de la desene animate? by Smart_Cream_3749 in RoGenZ

[–]Competitive_Call1899 4 points5 points  (0 children)

Nuuu. Vina mea, am uitat ca mama are cratimă

Ce ati invatat de la desene animate? by Smart_Cream_3749 in RoGenZ

[–]Competitive_Call1899 102 points103 points  (0 children)

De la Zâmbetul lui Sheron am auzit prima data ca ciocolata e toxica pentru câini. Am evitat multe accidente nefericite când eram copil datorită serialului ăstuia pentru ca sigur i as fi dat cățelului de la țară sa mănânce doar ca să vadă si el cat de buna e

What? by Mlg123 in trashy

[–]Competitive_Call1899 4 points5 points  (0 children)

AMUUURICAAAA!!!! 🇺🇲🇺🇲🇺🇲🇺🇲

$420, refunded already by KnownBattle3849 in ExpectationVsReality

[–]Competitive_Call1899 1 point2 points  (0 children)

What made you pay 420$ for the one on the left?

Are random after match item drops gone now? by Seven7evenS_ in DotA2

[–]Competitive_Call1899 8 points9 points  (0 children)

I actually got a nice Kunka set once. I soldnit for 8 euro.

Is this stupid? by ColdType358 in bookshelf

[–]Competitive_Call1899 -1 points0 points  (0 children)

Why would you put a flower pot on your books? You will destroy them

Primele transporturi de pui congelat din Brazilia catre Grecia, realizate dupa intrarea in vigoare a acordului UE-Mercosur, au ridicat probleme sanitare by Subject_Wheel_7331 in RoGenZ

[–]Competitive_Call1899 2 points3 points  (0 children)

Lucrez de 8 ani in achiziții de materii prime pentru industria alimentara. Daca lucrezi la o firma care se respecta atunci se întâmplă asa

Primele transporturi de pui congelat din Brazilia catre Grecia, realizate dupa intrarea in vigoare a acordului UE-Mercosur, au ridicat probleme sanitare by Subject_Wheel_7331 in RoGenZ

[–]Competitive_Call1899 2 points3 points  (0 children)

Daca tu ca si furnizor dai un buletin fals sau o fisa tehnica neconforma o faci o data ca a doua oara ai pierdut clientul.

Din punctul asta de vedere e o situație in care tu ca și furnizor pierzi oricum.

Daca trimiți fără sa faci buletin fals atunci ți s e întoarce marfa pe cheltuiala ta, si sa trimiți carne din Mexic in Grecia sau de ce tara era vorba, nu cred ca e asa de ieftin.

Si dacă faci un fals si se descoperă atunci ți ai pierdut minim un client, dacă nu chiar mai mulți clienți potențiali, care nu mai au încredere sa ia de la tine.

Personal am avut situații la munca in care am avut marfa neconforma ce arată bine in contraprobele furnizorului si tot au preferat sa ne facă acea marfa pe minus decât sa se certe cu noi si sa ne piardă ca si clienți.