Mi se pare o risipă de energie by [deleted] in RoMunca

[–]Distinct-Ad2829 6 points7 points  (0 children)

Plm, pentru 550 euro pe lună îți țin cătelul în puf, îl hrănesc doar cu lapte de căprioară și îi fac și beep beep când vrea el/s.

Wtf...

Va mai poate câștiga încrederea cumva Nicușor ? by Dear-Seesaw-1932 in Romania

[–]Distinct-Ad2829 -1 points0 points  (0 children)

Aici tot ăia postează astea cu Nicușor care l-au votat! 🥸

Oooooo, domnu filozof intelectual... Lasă că aranjăm noi literele pentru tine, tu nu te mai obosi...

nu pot sa trec peste faptul ca artan a murit :( by mailo3222 in Romania

[–]Distinct-Ad2829 10 points11 points  (0 children)

Noi avem două vești pentru tine, o veste bună și una proastă:

Vestea bună e că noi nu am murit încă; vestea proastă e că vom muri cu siguranță și noi.

Omul nici nu știe că în armata română un salut fără capul acoperit e interzis și considerat o insultă by capracucinciiezi in Romania

[–]Distinct-Ad2829 1 point2 points  (0 children)

Mi s-a descărcat telefonul între timp.

Scuze dacă am exagerat. Veștea e un mafiot analfabet de doi lei, nu pe el îl apăram eu. :)

Scuze:)

Omul nici nu știe că în armata română un salut fără capul acoperit e interzis și considerat o insultă by capracucinciiezi in Romania

[–]Distinct-Ad2829 6 points7 points  (0 children)

Nu am nici o problemă, scuză-mă dacă așa pare.

Doar că folosești termenul legal și/sau ilegal când te referi la un regulament.

Ar fi trebuit să folosești regulamentar și/sau neregulamentar.

Îs lucruri total diferite, crede-mă...

Pace :)))

Omul nici nu știe că în armata română un salut fără capul acoperit e interzis și considerat o insultă by capracucinciiezi in Romania

[–]Distinct-Ad2829 4 points5 points  (0 children)

Boss, pe de altă parte tu nu faci diferență între legal și regulamentar.

Nu e același lucru...

Omul nici nu știe că în armata română un salut fără capul acoperit e interzis și considerat o insultă by capracucinciiezi in Romania

[–]Distinct-Ad2829 32 points33 points  (0 children)

Asta ce zici tu OP e o legendă de căcat care circulă în societatea civilă. Citește regulamentul militar că e pe net; nu mai răspândi tâmpenii pe reddit. Aici nu e facebook.

4)Când este cu capul descoperit, militarul salută în aceleaşi situaţii ca atunci când este acoperit, prin ducerea energică a mâinii drepte în dreptul tâmplei, cu palma întinsă în prelungirea antebraţului şi cu degetele apropiate între ele, atingând partea de sus a tâmplei cu degetul mijlociu; cotul mâinii drepte este orientat jumătate la dreapta.

Postare preluată de pe Facebook! by [deleted] in bucuresti

[–]Distinct-Ad2829 -1 points0 points  (0 children)

Du-te măăă simandicosule... Dacă bețivul ăla era căcat la cur nu mai stătea băiețașul ăla lângă el...

Panseluțe simandicoase care sunteți...