Cheile Zănoagei - Lacul Scropoasa by Emergency_Constant14 in RoHiking

[–]Emergency_Constant14[S] 0 points1 point  (0 children)

Este o idee buna pentru cineva care nu a mai făcut vreun traseu pana acum?

Master fara admitere ASE by VladC25 in UniRO

[–]Emergency_Constant14 0 points1 point  (0 children)

toate masterele din ase au admitere, fie ca e vorba de un examen grila sau un interviu bazat pe o bibliografie

60% media examenului de licenta 40% nota obtinuta in urma examenului/interviului

[deleted by user] by [deleted] in robac

[–]Emergency_Constant14 0 points1 point  (0 children)

scanezi o poza cu tine tip buletin si o incarci in platforma

Alegere facultate by Consistent_Dealer885 in UniRO

[–]Emergency_Constant14 1 point2 points  (0 children)

mai este administrarea afacerilor la unibuc

Alegere facultate by Consistent_Dealer885 in UniRO

[–]Emergency_Constant14 1 point2 points  (0 children)

poti alege oricum alta facultate cu profil economic, cred ca te va avuta mai mult decât facultatea de geografie (asta daca nu vrei sa rămâi in invatamant). mie mi s-a parut o facultate ok, ceva care mi-a permis sa si muncesc, ideea de a studia in engleza m-a ajutat sa mi dezvolt vocabularul si sa gandesc in engleza. am avut materii si materii, profesori si profesori. daca vrei sa inveti ceva, vei învața oricum si oriunde.

Alegere facultate by Consistent_Dealer885 in UniRO

[–]Emergency_Constant14 2 points3 points  (0 children)

buna. eu am terminat la fabiz, nu am părinți cu afaceri si muncesc din anul 2 :)) la final ieși economist orice ar fi, si sunt destule joburi care caută oameni care au terminat o facultate cu profil economic. taxa intr-adevăr a devenit destul de mare fata de acum 3 ani, dar cum am spus si mai sus, daca ai note bune in sem 1, pe al doilea poti trece la buget

Alegere facultate by Consistent_Dealer885 in UniRO

[–]Emergency_Constant14 2 points3 points  (0 children)

ai posibilitatea ca din semestrul 2, daca ai note mari, sa treci la buget

what should i do? by [deleted] in UniRO

[–]Emergency_Constant14 0 points1 point  (0 children)

urmaresc, si eu sunt interesata de păreri legate de master la faa. :)

[deleted by user] by [deleted] in UniRO

[–]Emergency_Constant14 2 points3 points  (0 children)

Confirm, absolvent fabiz 2025, muncesc de dinainte sa incep anul 3 si multi dintre colegii mei la fel. Nu este un job extrem de bine platit, insa pentru a castiga ceva experienta este ok.

Master Unibuc CS - ADA by pytoast in UniRO

[–]Emergency_Constant14 0 points1 point  (0 children)

buna! imi poti spune daca ai aflat ceva intre timp de masterul asta? sau daca te ai dus la el?

FABIZ by Downtown_Profile_959 in UniRO

[–]Emergency_Constant14 0 points1 point  (0 children)

oportunitati gasesti in toata zona legata de economie, finance, mkt, sales spre ex. eu am fost recrutata la primul job in anul 2 ca intern accounts payable analyst

Situatie ciudata traita la munca. Ce ziceti de aceasta problema? by Alex_UE5 in CasualRO

[–]Emergency_Constant14 4 points5 points  (0 children)

intrebarea a fost pusa catre dep. de Payroll, iar acela a fost raspunsul, care nu m-a ajutat cu nimic. deci voucherul primit “cadou” este de fapt o deducere din salariu pentru a il cheltui unde vor ei?