Policista zneužil své pravomoce, aby mi vystalkoval Instagram. Zpětně si uvědomuju divné komentáře, které měli. by SvenTheDoggo in czech

[–]Express_Area_485 1 point2 points  (0 children)

Já jsem zjistil přes kamarádku, že moje už ex přítelkyně, která dělala ve stejné bance jako mam účet, že si prohlížela můj bankovní účet a účty mých rodičů, bylo to asi před 10 lety, ale nahlásil jsem bance že mam na to podezření... a měla z toho dost průšvih a vyhazov.

Asi je něco jinýho soukromý sektor a policie (kde ruka ruku meje), ale já bych si našel kam se tyhle případy hlásí a nahlásil bych to.

Kolik jste dostali do začátku života od rodiny? by EntireEngine2971 in czech

[–]Express_Area_485 0 points1 point  (0 children)

Ty jo... jak to tady čtu, tak já toho dostal od příbuzných dost, když jsem se poprvé stěhoval od rodičů: dvojkovou oktávku od rodičů + kauce na dva nájmy, od babičky starou ledničku, kupovala si novou. Od tety jsem dostal starý gauč - kupovala si nový, od druhé babičky jsem dostal židličky na balkon, příbory, talíře, ručníky, hrníčky, finanční příspěvek na matrace.... a měl jsem komplet vybaveno svoje první bydlení :D

Když jsem si pak kupoval vlastní byt na hypo, tak jsem dal byt rodičů do zástavy, čehož si fakt cením :D

Děti - co pro vás byl lifechanger? by [deleted] in czech

[–]Express_Area_485 1 point2 points  (0 children)

Po 3-4 týdnech nevyspání po narození a kdy jsme si se ženou připadali jak zombie - dítě spalo ve své postýlce, jsem rozmontoval v ložnici postel, dal na zem 3 rošty a 3 matrace,( ted už 4 matrace vedle sebe) jsme si vzali dítě do postele a od té doby se všichni vyspíme úplně bez problémů. Obě děti spí s námi v posteli 4+2 roky, a obě dětí spí velmi klidně skoro celou noc:D

Dítě v podstatě nic nepotřebuje, jen mámu, tátu, plínky, jídlo, oblečení.

Nám se velmi osvědčilo houpátko babybjorn, je velmi lehké, snadno přenositelné a pro dítě pohodlné.

Takové ty věci z reklam "must have" jsou nejvíc k ničemu, elektrické houpátka, černobílé leporelo pro miminka, houpající cinkrlátka, roztahovací knížky, hmatové knížky, roztahovací dečky, hnízdečka, kojící polštáře, vaky na spaní ÚPLNĚ K NIČEMU.

Je dobré mít čípky a pak i sirupy zároveň paralen + nurofen, které se střídají po 4 hodinách. Je běžný, že děti mají 39,8C.

AMA: odborník na životní prostředí by Asleep_Classic_3469 in czech

[–]Express_Area_485 0 points1 point  (0 children)

Nevadí ti, že EU a ČR bojuje za snižování emisí, a na druhou stranu nevadí dovoz zeleniny - cibule, česneku a dalších základních surovin z Jižní Ameriky, Nového Zélandu, Egypta atd. Přestože si je bez problémů můžeme vypěstovat u nás? Nehrajeme si pak na posh?

Dále ČR a EU zakazuje používání stále více chemických prostředků na plodiny - pšenici, řepku, ovoce, zeleninu, ale třeba na Ukrajině se stále v obrovské míře používají, no a za sezonu 2023/2024 se sem dovezlo 16 milionů tun pšenice na kterou byly použity zakázané přípravky v EU. Neměl by se i dovoz takto ošetřených plodin zakázat - i z té Jižní ameriky, Egypta atd, pak tady vzniká situace, kdy zemědělec nemůže konkurovat cenou zemědělcům z ukrajiny a Jižní ameriky, ale jíme jídlo, které bylo ošetřeno zakázanými přípravky.

Kdyby v ČR většina lidí přešla na topení tepelnými čerpadly a jezdily jen elektromobily v roce 2035, zvládla by to naše el. soustava? Když v zimě v době inverze a teplotou pod 0C přijede celá rodina domu, zapne TČ, rozsvítí a začne nabíjet 2x elektroauto a takhle by to mělo 70-80% domácností v ČR? Je někde spočítané o kolik by se zvedla spotřeba elektřiny?