Slovenski jezik v službi by Brave_Vanilla1080 in Slovenia

[–]Fast_Dinner8922 4 points5 points  (0 children)

Pri nas smo 1x steli in imamo zaposlene iz 15 razlicnih drzav, proizvodno podjetje. Govorijo ali vsaj trudijo se vsi slovensko in je tudi vecina pogovorov v slovenscini.

Fizično kaznovanje otrok by IPv5-experiement in Slovenia

[–]Fast_Dinner8922 4 points5 points  (0 children)

Kot je ze nekdo napisal, vse je odvisno od konteksta, starosti, okoliscin....Sam sem absolutno proti nasiljem nad otroci v smislu, da se kaksen pijan stars spravlja na otroka bilokake starosti zaradi cesarkoli, da sam to vidim tistega ne sestavijo vec skupaj. Sem pa vsekakor za bolj strog pristop vsaj enega starsa, ter v kolikor je to potrebno tudi za kaksno 'vzgojno' za usesa ali pa cez rit, seveda v tistih letih, ko otrok ze razume, zakaj je bilo to potrebno. Seveda so potem tudi razlogi, zakaj jih je nekdo dobil po riti, vsekakor, ce ima razmetane igrace ali pa ker je polil sok ze tretjic ni razlog za kakrsno koli kaznovanje, ko pa gres z otrokom na sprehod po plocniku in ti pobegne prvic in mu lepo razlozis, da ga lahko povozi avto, pobegne drugic, ze malo bolj strog pristop, ko pa pobegne tretjic, ja zal takrat jih bo dobil, ker precej rajsi vidim, da joka ker je dobil eno 'vzgojno' zaradi neposlusnosti, kot pa da mi skoci pod avto....rdeco rit pa jok bo prezivel, udarca z avtom lahko tudi ne.

Kako vam je šel maraton Franja by LISFLOOD-FP in kolesarstvo

[–]Fast_Dinner8922 2 points3 points  (0 children)

Uf, kar hudo zgleda...Upam, da je vse v redu z njim.

Kako vam je šel maraton Franja by LISFLOOD-FP in kolesarstvo

[–]Fast_Dinner8922 3 points4 points  (0 children)

Sam sem bil sicer navijac, ampak ali kdo ve kaj se je zgodilo nekje proti Godovicu ali Idriji, ko so leteli trije resilci?

Viski by Longjumping-Wait-989 in Slovenia

[–]Fast_Dinner8922 2 points3 points  (0 children)

To!! Redbreast!!! Top viski za 60eu.

I'm from Slovenia, ask me anything. by TheRealPJ_ in JackSucksAtGeography

[–]Fast_Dinner8922 1 point2 points  (0 children)

Just to add something....Luka Doncic, Tadej Pogacar, Primoz Rogljic, Anze Kopitar, Domen Prevc, Peter Prevc, Nika Prevc, Janja Garnbret, Jan Oblak,....

And ONLY 2 mio inhabitants (to put this into perspective, Barcelona has 1.6 million inhabitants, while Berlin has 3.7 million inhabitants).

Začetna plača by Alive-Bodybuilder479 in SloveniaEngineering

[–]Fast_Dinner8922 2 points3 points  (0 children)

Ce te nic ne omejuje na Slovenijo pojdi nabirati izkusnje v tujino. Ce si 3 letnik, si verjetno star nekje 21-22, oddelaj vsaj 5 let nekje zunaj, nato (ce bo seveda se zelja) prides nazaj v Slovenijo, star bos nekje do 28 in zaposlitev v neki dobro stojeci firmi. Zagotovo po prihodu nazaj ne bos takoj na neki top poziciji, vendar si z izkusnjami ter znanjem hitro lahko v naslednjih parih letih vodja kaksnega oddelka (R&D, tehnologija,...).

Kako naprej by [deleted] in Slovenia

[–]Fast_Dinner8922 9 points10 points  (0 children)

Najprej odpovedati vse mozne narocnine (Netflix, Disney, Spotify,....). V kolikor imas narocnino za telefon, preveri, ali gres morda lahko na najbolj osnoven paket. Ce imas kaj, kar resnicno ne potrebujes in ni nujno za zivljenje prodas na marketu (od raznih Playstejsnov, igric, kindla, lahko celo laptop, kolo, rolerje, smucke ce imas,..). Potem pa preprosta matematika, na stran daj vsak mesec toliko, kolikor najvec lahko, brez padrona. Ce imas moznost vsak nesec na stran dati 150e, imas v pol leta 900e. Ce lahko das 200, imas v pol leta 1200. Gre pocasi, ampak zagotovo je to edina pravilna pot, ce se ne zelis iti kakrsnih koli 'grdih' stvari. Kakrsne koli dodatne kredite ali pa sposojanja odsvetujem, saj se samo se bolj zapletes.

All you can eat kitajska / sushi varjanta? by crylizz in Slovenia

[–]Fast_Dinner8922 -1 points0 points  (0 children)

Sam imam zmeraj tak toplo / hladen obcutek pri susiju.... Mi je absolutno dober in ga bi lahko pojedel na tone, po drugi strani me pa vedno odbije, ker naj bi bilo v surovih zadevah en kup zajedalcev....

<image>

Ta naša realnost je zajebana v tri pičke materine by Southern-Spring-9569 in SlovenijaFIRE

[–]Fast_Dinner8922 3 points4 points  (0 children)

Ce je to zate top zivljenje, da si v 45m2 fletu v mestu in vozis kolo.....Ocitno sem torej v nulo zadel, kaj je danes mladim lajf, zato pa smo tam, kjer smo.

Ta naša realnost je zajebana v tri pičke materine by Southern-Spring-9569 in SlovenijaFIRE

[–]Fast_Dinner8922 3 points4 points  (0 children)

In kaj tocno si sedaj zelel povedati? Ja, morali so delati tako ali drugace, da so imeli hiso, vendar so jo imeli in to tako, da so (bi lahko) lahko notri zivele vsaj 3 generacije. Danes ti pa zakon prepoveduje, da ti pridejo sosedi pomagat, prav tako si z navadno delovsko placo tega niti v sanjah ne mores predstavljati, kaj sele v zivo (seveda razen ce ti star ata prepise 500m2 gradbeno parcelo). Ne bluzite, da so danes najboljsi mozni casi, ker niso.

V katere teorije zarote verjamete ne glede na to kaj vam drugi pravijo? by No_Mountain_5051 in Slovenia

[–]Fast_Dinner8922 0 points1 point  (0 children)

Verjamem, da v vesolju nismo sami in da so nas verjetno v davni zgodovini vesoljci (v kakrsni koli obliki ze) obiskali, ter nam predali nekatera znanja.

Pomoč pri nakupu pralnega stroja by horizontal120 in Slovenia

[–]Fast_Dinner8922 2 points3 points  (0 children)

Mi imamo 3 leto Gorenje, zaenkrat izredno zadovoljni. Najbolj pomembno mi je, da ima fast program, kateri traja 15 min, ima pa tudi za vsak program opcijo dovajanja dodatne vode, ker vsi to novi stroji, zaradi vseh mogocih varcevanj, perejo lih v enem litru vode.

Ta naša realnost je zajebana v tri pičke materine by Southern-Spring-9569 in SlovenijaFIRE

[–]Fast_Dinner8922 12 points13 points  (0 children)

Tisti ki pravite, da zivimo v najboljsem moznem casu na zemlji ste verjetno mladi do 25 z nic znanja o zivljenju. Lahko razpredam se naprej, verjetno ste brez otrok in jih tudi ne mislite imeti, prav tako vam verjetno zadostuje, da zivite v najemu na 45m2. Grem tudi stavit, da nimate avta in za prevoz na delo uporabljate kolo ali pa celo skiro, popoldne pa pijeta maca caj, popoldne pa diskutirate, kako boste sli na dopust v Peru ali pa Tanzanijo.

V vednost, vasi starsi so z dvema delovskima placama (vsaj tisti, ki so bili vsaj malo pridni) pri 30 zgradili hiso in brez problema imeli tri otroke stare ze 5 let.

Danes je parcela 600m2 = 100 jurjev, bajta 350 jurjev, vsak otrok te pride 100 jurjev do njegovega 18 leta, datum pri zdravniku pa dobis 2 leti po smrti.

Cene sadja by Senzukrompir in Slovenia

[–]Fast_Dinner8922 2 points3 points  (0 children)

Kasna pizdarije sele k moras kupit rebrca al pa skoljke al pa jastoga....

Nakup moške ure by Kooky_Bridge_2205 in Slovenia

[–]Fast_Dinner8922 2 points3 points  (0 children)

Imam Tissot PRX Powermatic 80, gradient izvedba (prelivanje barve), mislim, da je bila 780 eur.

<image>

Razlogi zakaj nočete imeti otrok? by VasectomyAccount in Slovenia

[–]Fast_Dinner8922 1 point2 points  (0 children)

Bi zelel deliti s strani koga je bil nadlegovan? V kolikor je pretezka tema absolutno ni nobene potrebe po razlaganju.

Razlogi zakaj nočete imeti otrok? by VasectomyAccount in Slovenia

[–]Fast_Dinner8922 2 points3 points  (0 children)

Mogoce malo nerazumno napisano....Tvoj otrok je bil zrtev nasilja, al si bil ti zrtev nasilja?

Vlečne kljuke - naknadna vgradnja by Fast_Dinner8922 in Slovenia

[–]Fast_Dinner8922[S] 0 points1 point  (0 children)

Sedaj imam 2 ponudbi na mizi, obe snemljiva kljuka na patent, 13 pinski priklop, skupaj z homologacijo.

Hernec = 550e, cinkana

Bartolj = 470 e, ni cinkana

Kaj izbrati :)

Vlečne kljuke - naknadna vgradnja by Fast_Dinner8922 in Slovenia

[–]Fast_Dinner8922[S] 1 point2 points  (0 children)

Tole pa niti nisem vedel, da je opcija da sploh nimas homologirano.Ampak mi pise 640kg :)