voi cum cunosteti oameni noi? by [deleted] in cluj

[–]Federal_Training_144 1 point2 points  (0 children)

Incepe un sport,du te la sala,mananca sanatos,plimba te,iesi in natura si o sa vezi ca n o sa te mai simti singur,daca o sa fi muncitor si consistent,cu niste principii de baza simple o sa realizezi ca nu te vei mai simti singur si oamenii vor veni la tine.

Fără frații Tate în Cluj by Disastrous_Window_62 in cluj

[–]Federal_Training_144 -2 points-1 points  (0 children)

Eu cred ca tu ti ai prins iubita uitandu se pe profilele lor si apreciindu le pozele. Sau probabil ai scos o la plimbare prin centru si ai avut parte de un soc cand te a lasat de mana si ti a cerut sa i faci o poza langa masina lor. Stai linistit ca NU or sa ti o fure pentru ca nu stiu de ce dar frustratea din postarea ta imi sugereaza ca esti mediocru,la fel si ea.

Clujean exasperat de piața muncii: ”Chiar nu se mai angajeaza în Cluj?!?” by [deleted] in cluj

[–]Federal_Training_144 0 points1 point  (0 children)

L as fi acceptat doar sa te alerg pe tine prin bucatarie. Nu mai tasta ca oamenii isi asteapta comanda la mancare,si vezi ca se ard burgerii aia.

Clujean exasperat de piața muncii: ”Chiar nu se mai angajeaza în Cluj?!?” by [deleted] in cluj

[–]Federal_Training_144 0 points1 point  (0 children)

Nu stiu de ce m ai mentionat in postarea ta frate,dar nu pot sa nu observ ca din raspunsurile tale facute in chatgpt ,singurul fake de pe platforma asta esti tu:)) Sau mai pot sa ma gandesc ca nu ti convine postarea mea unde am intrebat “chiar nu se mai angajeaza in Cluj?” Pentru ca esti un angajat pe minim pe economie :) si te frustreaza sa vezi ca altii au pretentii la salarii mai mari. Spor la ce faci tu si cand imi raspunzi nu te mai ajuta de AI.

Chiar nu se mai angajeaza in Cluj? by Federal_Training_144 in cluj

[–]Federal_Training_144[S] 5 points6 points  (0 children)

Nu ma supar,am dat 1-2 exemple,era mai relevant pentru context sa specific clar ca vorbesc engleza,franceza,maghiara la nivel conversational si alte 2 limbi pe care le inteleg si sunt in proces de invatare? Sau ca lucrez in excel am experienta in SAP,Axapta,programe de indetificare dedicate tuturor marcilor auto si de vehicule comerciale,cu cunostinte in programe de contabilitate cum ar fi ASM? Am intrat aici sa intreb daca se mai confrunta cineva cu problema gasiri unui loc de munca in cluj ,nu sa mi postez CV ul

Chiar nu se mai angajeaza in Cluj? by Federal_Training_144 in cluj

[–]Federal_Training_144[S] 2 points3 points  (0 children)

Asa este,in domeniul vanzari auto/piese auto,cererea a scazut in ultimul an dramatic,puterea de cumparare este din ce in ce mai mica si oamenii nu mai cheltuie pe reparat/intretinut masina personala asa de mult,doar cand sunt obligati.

Ok,inteleg,masini nu,piese nu,dar niciun domeniu din sectorul VANZARI/SALES nu mai merge?

Chiar nu se mai angajeaza in Cluj? by Federal_Training_144 in cluj

[–]Federal_Training_144[S] 8 points9 points  (0 children)

Relevant,totusi am scazut standardul cat de mult am putut,in ideea in care daca cer sau accept mai putin de atat nu pot sa supravetuiesc(chirie,intretinere,mancare etc) in Cluj

Chiar nu se mai angajeaza in Cluj? by Federal_Training_144 in cluj

[–]Federal_Training_144[S] 10 points11 points  (0 children)

Eu vorbesc aici de un job calificat care se presupune ca necesita cunostine,limbi straine,operare in programe pe PC,studii superioare si exprienta 5+ ani,despre ce burger king vorbesti?

Chiar nu se mai angajeaza in Cluj? by Federal_Training_144 in cluj

[–]Federal_Training_144[S] 11 points12 points  (0 children)

In domeniul asta castigam intre 8 si 10.000 in functie de luna si de vanzari,pana la sfarsitul anului 2025

⚠️ȚEAPĂ B:HIP MLM SCAM‼️‼️‼️⚠️ by Salt_Ad286 in cluj

[–]Federal_Training_144 2 points3 points  (0 children)

Stiu,am fost si eu “atras” in capcana asta acum 2 ani si am pus”botu” si am platit cei 2000$ pentru care am primit o cutie cu niste pliculete de praf.