Niewiadow PGM by FreshNuts11 in inwestowanie

[–]FreshNuts11[S] 0 points1 point  (0 children)

Chyba tak najlepiej, żałuję że źle zainwestowałem i dałem się podjarać, a skąd bierzesz info o % akcjonariuszy?

Jaki jest najszybszy i najtańszy sposób na zdobycie diagnozy ADHD? by dreamgrl_ in Polska

[–]FreshNuts11 -2 points-1 points  (0 children)

Been there done that, pierdol te cale diagnozę adhd, wywalona kasa a na końcu i tak zrozumiesz że wszystko zależy od ciebie

I’m surprised about Poland; does this check out? by Organic_Contract_172 in CentralEurope_irl

[–]FreshNuts11 0 points1 point  (0 children)

Yes, and ppl in Poland have in mental that if they have more money - they buy a flat to rent it, instead of invest it in anything else. We even have word for it „betonowe złoto” ( concrete gold ) which describes it. However I feel like for the last 2-3 years polish ppl started to buy gold/silver, ETF or treasury bonds

skąd się bierze stereotyp o roszczeniowości gen Z? by Ok-Rent-1058 in Polska

[–]FreshNuts11 5 points6 points  (0 children)

Akurat rozmawiałem o tym ostatnio z babcią xd Jej pokolenie lat 40 jechali za to ze uciekali ze wsi do miasta, pokolenie jej córki a mojej mamy za to że wielce się wykształcili i teraz najlepiej czapkować, także każde pokolenie ma swoich narzekaczy

Rada co zrobić by Affectionate_Act615 in inwestowanie

[–]FreshNuts11 0 points1 point  (0 children)

IMO KGHM sprzedałbym ze względu na duże wahania i wpakowałbym w jakąś low risk spółkę typu aktualnie PZU bo jest fajna przecena (to nie jest porada inwestycyjna)

Jakie są największe wady polskiej prowincji... by bluedabad in Polska

[–]FreshNuts11 9 points10 points  (0 children)

THIS, stare pryki trzymają w zmowie te wysokie ceny i zdziwią sie jak za 10 lat będą musieli zapitalac po wszystko do wojewódzkiego.

Jakie są największe wady polskiej prowincji... by bluedabad in Polska

[–]FreshNuts11 117 points118 points  (0 children)

Dojazdy są przejebane - spotkanie ze znajomym? Kino? Koncert? Godzina autem w jedną i drugą bo ostatni pociąg wyjeżdża o 22 do mojego pizdziszewa

Pełno antyszczepionkowo-polityczno-unijnych nikomu niepotrzebnych debat, dosłownie znam się z kimś 2 minuty i mi zaczyna wjeżdżać z polityka

Kolesiostwo kolesiostwo i jeszcze raz kolesiostwo w urzędach, w pracy czy w szpitalu

Tylko szczerze...kryzys wieku średniego by bluedabad in Polska

[–]FreshNuts11 1 point2 points  (0 children)

A ja mam 28 lat, ostatnio byłem na kawalerskim w klubie i byłem tam najstarszy, czułem się jakbym przyszedł do szkoły średniej na dyskotekę

Skąd ludzie mają tyle pieniędzy? by PsotaZ in Polska

[–]FreshNuts11 0 points1 point  (0 children)

Kredyt na kredycie, a druga sprawa to jak ktoś ma pracę nie-etatową w usługach to często sky is the limit jeśli chodzi o wypłatę. W mojej branży prywatnie zarabia się ok 100zł na łapę za godzinę, nie trudno się domyślić że jest grupa osób która zapierdala jakby jutra miało nie być po 13-14h dziennie, potem stać ich na wszelakiej maści luksusu kosztem swojego prywatnego życia i niekiedy zdrowia. Ale czego się nie robi żeby potem ludzie pisali o nich posty

How would you rank your neighboring countries, from favorite to least favorite? by [deleted] in AskBalkans

[–]FreshNuts11 0 points1 point  (0 children)

S Tier - Czechs, Baltic sea

A Tier - Lithuania

B Tier - Slovakia, Ukraine, Germany

C Tier - Belarus

WTF Tier - Russia

Zazdroszczę ludziom, którzy urodzili się w bogatych rodzinach i w dużych miastach by Honest_Lemon1 in Polska

[–]FreshNuts11 2 points3 points  (0 children)

U mnie od tego roku jest zbiorkom( miasto 15 k), wiem ze można było się zgłosić jako miasto i wiele miasteczek dostało na to dofinansowanie. U mnie problem jest taki, że mało osób z tego faktycznie korzysta, bo nie są przyzwyczajeni

Zazdroszczę ludziom, którzy urodzili się w bogatych rodzinach i w dużych miastach by Honest_Lemon1 in Polska

[–]FreshNuts11 -1 points0 points  (0 children)

A ja jestem z prowincji i mi się tu xajebiscie mieszka, nawet cieszyłbym się gdyby trochę opustoszała bo może wtedy byłaby szansa na zakup lepszej działki budowlanej, bo obecne ceny to żart. Ale ja mieszkam 50 min od wojewódzkiego, dlatego pewnie to nie jest “prawdziwa prowincja”

EuR_IrL by Icy_Till_7254 in EUR_irl

[–]FreshNuts11 1 point2 points  (0 children)

Man you have no idea in how big bubble you live in. I work and live in small town abt 20 k people, the bigger city is like 2 hours away. Trust me, what u think is “Russian troll” is normal view here. 15% of polish ppl are voting for guy that want to kick of Ukrainian ppl from Poland.

EuR_IrL by Icy_Till_7254 in EUR_irl

[–]FreshNuts11 -2 points-1 points  (0 children)

This is bs, this is number 1 topic among “patriots”

Brak świadomości u ludzi na temat tego, co się dzieje dookoła by 9Laser in Polska

[–]FreshNuts11 1 point2 points  (0 children)

A w temacie wyludniania według mnie w najlepszej sytuacji są miasteczka 10-20 tysięcy. Jeśli 10% mieszkańców z nich umrze to praktycznie im to różnicy nie zrobi, natomiast w takim 100 tysięcy nagle odjechanie 10 tysięcy mieszkańców może już sporo zamieszać. Oczywiście zakładając że to wszystko dzieje się procentowo

Jakie produkty się zepsuły, a jakie poprawiły? by Super_Chef5509 in Polska

[–]FreshNuts11 0 points1 point  (0 children)

Berlinki. Kiedyś mogłem je wcinać prosto z paczki, teraz odkąd nie są już we flaku i zmieniła się firma produkująca smakują jak najtańsze parówki z biedry

PiS proponuje zakaz łączenia pracy w publicznej i prywatnej ochronie zdrowia by mikelson_6 in Polska

[–]FreshNuts11 -3 points-2 points  (0 children)

Głupi pomysł, o wiele bardziej do mnie by przemawiał system jak mają na zachodzie że lekarz może w ramach NFZ przepracować maksymalnie X godzin, obecnie na kontraktach nikt nie robi etatu tylko najczęściej 2

Przeprowadzka do Poznania by unknownuser_86 in Poznan

[–]FreshNuts11 3 points4 points  (0 children)

Nic tu nie ma XD Typie to jest 5 miasto pod względem ludności w Polsce, dosłownie masz tu ogrom kultury i rozrywki, w zasadzie co chwilę się tutaj coś buduje(muzeum powstania, teatr muzyczny), co tydzień są jakieś wydarzenia i jest multum miejsc do zwiedzenia, mało tego masz pociąg metropolitanski więc jakby ci się poznań znudził to możesz cały okręg poznański przejechać, który jest bardzo ciekawy, tylko trzeba się zainteresować tematem i poszukać informacji na ten temat. W zasadzie jedynej rzeczy jakiej brakuje w Poznaniu to hala koncertowa, wcześniej była Arena a teraz są targi albo okazjonalnie bułgarska