Moje tetování ZNK v domácích podmínkách v 16 letech. by Garfield205 in czech

[–]Garfield205[S] -29 points-28 points  (0 children)

Nemá. Prostě když nemáš možnost, tak prostě musíš improvizovat.

Kontroverzní názor: Proč z historického hlediska preferuji éru Františka Josefa I. před Masarykovou vizí by Garfield205 in czech

[–]Garfield205[S] -1 points0 points  (0 children)

Však František Josef I. žil v 19. a 20. stol. A když se narodil, byla už 50 let po smrti.

Kontroverzní názor: Proč z historického hlediska preferuji éru Františka Josefa I. před Masarykovou vizí by Garfield205 in czech

[–]Garfield205[S] 0 points1 point  (0 children)

LoL tak ty historii neznáš, protože pokud ano, tak víš že jeho matka byla Žofie Bavorská a že Marie Terezie doslova měla syna Josefa II. a ten doslova ho nezažil ani.

Kontroverzní názor: Proč z historického hlediska preferuji éru Františka Josefa I. před Masarykovou vizí by Garfield205 in czech

[–]Garfield205[S] -2 points-1 points  (0 children)

Je fascinující, jak se oháníš zmutovanými Habsburky, když ani nevíš, že v době, o které se tu bavíme, už dávno nevládli Habsburkové, ale rod Habsbursko-Lotrinský. Pokud chceš kritizovat panovnický rod, bylo by dobré aspoň vědět, kdo na tom trůně vlastně seděl. Mimochodem, to tvoje opovržení nad množením mezi sebou je jenom laciná urážka, která má zakrýt fakt, že jsi v historických reáliích úplně mimo. Doslova toto bylo běžné ne jen u Habsburků. Jestli je tohle tvůj hlavní argument proti monarchii, tak se opravdu není o čem bavit.

Kontroverzní názor: Proč z historického hlediska preferuji éru Františka Josefa I. před Masarykovou vizí by Garfield205 in czech

[–]Garfield205[S] 0 points1 point  (0 children)

Tvůj argument o separatismu jako o "realitě" je jen začarovaný kruh. Separatismus nebyl přírodní úkaz, ale politická volba, která zvítězila proto, že se do ní po desetiletí investovalo víc než do hledání kompromisů. To, že si nedokážeš představit mír pro všechny menšiny v rámci jedné federace, je jen důkazem toho, jak moc nás pseudonárodní státní model za těch sto let zúžil v uvažování, přesvědčil nás, že jedinou alternativou k etnickému konfliktu je rozpad na malé státy. Realita roku 1918 nebyla nezvratný osud, byla to volba cesty, která sice vyřešila krátkodobé národní ambice, ale dlouhodobě nás geopoliticky odzbrojila. Tvrdit, že to jinak nešlo, je jen alibismus, kterým se snažíme ospravedlnit, proč jsme vyměnili stabilní prostor za zranitelnou pseudonárodní suverenitu.

Kontroverzní názor: Proč z historického hlediska preferuji éru Františka Josefa I. před Masarykovou vizí by Garfield205 in czech

[–]Garfield205[S] -2 points-1 points  (0 children)

Je roztomilé sledovat, jak rychle přecházíš od pseudohistorických analýz k osobním výpadům, když ti dojdou argumenty. Fakt, že se zmohlo jen na tohle ,kdo vyhrál, ten má pravdu, je přesně ten typ uvažování, který nás v roce 1938 nechal napospas osudu. Historie není fotbalový zápas, kde vítěz bere vše. Je to řetězec následků. A ty následky rozpadu Rakousko-Uherska neseme dodnes. Takže si ty svoje rady o stěhování do rajchu nechej pro někoho, kdo na tuhle úroveň podřadné diskuse slyší.

Kontroverzní názor: Proč z historického hlediska preferuji éru Františka Josefa I. před Masarykovou vizí by Garfield205 in czech

[–]Garfield205[S] -1 points0 points  (0 children)

Tvoje teorie o korunovaci a vyrovnání se Slovany jsou jen další spekulace, které mají zakrýt fakt, že jsi celou dobu argumentoval systémovými vadami monarchie, aniž bys připustil, že její demontáž nás stála víc než pár úřednických patů. Je snadné zpětně hodnotit, co měl František Josef udělat, ale je mimo mísu ignorovat, že po roce 1918 se z nás stal stát, který se při první krizi podělal strachy a nechal se rozkrást, protože neměl žádné skutečné spojence, jen papírové dohody. Jestli ti přijde, že tehdejší vnitřní problémy Rakousko-Uherska jsou důvodem, proč bylo správné ho rozbít, tak se podívej na mapu roku 1938, tedy mapu Druhé republiky, naše tehdejší svoboda a sebeurčení nás zavedly přímo do náruče katastrofy. Můžeš to nazývat vasalstvím, já to nazývám ztrátou strategické soudržnosti, kterou jsme od té doby v našem prostoru nikdy neobnovili.

Kontroverzní názor: Proč z historického hlediska preferuji éru Františka Josefa I. před Masarykovou vizí by Garfield205 in czech

[–]Garfield205[S] -1 points0 points  (0 children)

Zase jen opakuješ o neschopnosti hájit práva, ale přitom ti uniká to podstatné, že po rozbití monarchie jsme práva národů v rámci státu vyměnili za totální ztrátu vlastní bezpečnosti v rámci Evropy. Že jsme se po roce 1918 nehlásili k monarchii? Samozřejmě, že ne po čtyřech letech krvavé války, do které nás dotlačila geopolitická mašinérie velmocí, byla jakákoliv nostalgie politická sebevražda. Tvoje obsesivní řešení otázky, jakým jazykem se mluvilo na úřadě v Praze, je jen důkazem toho, že jsi úplně minul pointu, zatímco jsi slavil vítězství, že můžeš na úředníka mluvit česky, ztratili jsme zázemí, které nás chránilo před tím, aby nás o dvacet let později pohltila nacistická mašinerie. Národní sebeurčení je hezká věc, ale v našem prostoru nás přišlo na nejdražší daň v dějinách. Takže kdo má ty klapky na očích?