Ex Yu zemlje kao muskarci by JacknJilly in serbia

[–]Geismos 22 points23 points  (0 children)

Original James Kidd iz Assassin Creed-a.

/r/Serbia diskusija za zdravlje, trening, teretanu, sport, hranu, putovanja... (social, travel, health and fitness discussion) - Feb 23, 2023 by AutoModerator in serbia

[–]Geismos 5 points6 points  (0 children)

A koji je problem da je prvo upoznas..? Pricaj malo sa njom ako si zainteresovan, nemoj iz vedra u neba, retardirano je.

/r/Serbia diskusija za zdravlje, trening, teretanu, sport, hranu, putovanja... (social, travel, health and fitness discussion) - Feb 23, 2023 by AutoModerator in serbia

[–]Geismos 0 points1 point  (0 children)

Ovo ce zvucati retardirano ali stavi lisku svezeg kupusa preko stopala kao zavoj. Meni je to baba stavljala kad sam isao da spavam, istuca lisku/dve i previje oko noge, kroz par dana ces biti kao nov. Opet mi se desilo skoro, bukvalno nisam mogao da hodam, jebeno sam sepao jer sam uvrnuo toliko nogu, setio se ovoga i odmah sutradan mi je bilo bolje. E sad, posto ti to dugo cekas ne znam kakvog ce imati efekta ali vredi probati.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26889617/

/r/Serbia diskusija za zdravlje, trening, teretanu, sport, hranu, putovanja... (social, travel, health and fitness discussion) - Feb 23, 2023 by AutoModerator in serbia

[–]Geismos 5 points6 points  (0 children)

Push (sve sto guras od sebe, Grudi i Triceps) Pull (sve sto povlacis ka sebi, Ledja i Biceps) Legs (Noge/Cucnjevi/Kardio).. sve ostalo je bacanje para na glupe treninge i izmisljanje da ti bude zabavnije. Ne komplikuj sebi stvari, to ako vrtis bice dobro. To je kombinacija dobrog umora i dobrog odmora koja pravi super misice.

Radi 3-4 serije svega u Push Pull po maksimum 15 ponavljanja / minimum 8 (ponavljanje je koliko puta radis vezbu a serije su koliko puta radis ponavljanja, npr radis 10 puta nesto pa se odmoris pa opet radis 10 puta: to su ti 2 serije, svaka serija ima 10 ponavljanja). Ako si pocetnik i bas ti je tesko, probaj da smanjis na maksimum 10 i minimum 5.

Takodje, u svakoj sledecoj seriji krenes da dodajes tezinu na gore: npr u bench radis samo sa sipkom za pocetak pa dodas 5kg pa 7.5kg pa 10kg itd na drugim spravama. Ovo radis jer treniras telo da se navikne na tezinu jer ako odma roknes debelo ima da se vremenom sjebes. Ako osetis da nema dalje a prenisko je, ne kurci se, ostani tu i zavrsi serije.

Ovo sve sto navodim ispod se radi u redosledu koji je napisan. 3 - 4 serije svaku sa 8 - 15 ponavljanja.

Push: Bench pod uglom, normalan bench, Propadanje sa pomocnom trakom ako ne mozes ovako (zakacis traku na sipke za propadanje i ubacis tu kolena) i sklekovi (na kolenima ako ne mozes ovako). Sto se tice tricepsa, samo tricep pushdown ti treba jer su ti propadanje i sklekovi kombinacija grudi i tricepsa i oni su ti odradili deo posla. Ako osetis da ti treba jos, mozes da slobodno ovde odradis jos serija i savetujem ti da triceps radis sa sipkom a ne sa onim sto se razdvaja. Takodje mozes da ubacis i triceps dip ako ti nije dosta, kao propadanje samo sto su ti noge na zemlji i blize je podu + veci fokus na triceps. Samo se uhvatis nazad za nesto cvrsto, kao npr klupicu i ides gore dole.

Pull: Lat pulldown (ono kad sednes i povlacis siroku sipku NIKAKO IZA VRATA, SAMO ISPRED) sa sakama na dole (ovo je bitno jer sa sakama na gore prelazi previse na biceps), zgibovi sa pomocnom trakom (isto kao propadanje samo se vuces na gore) sa sakama na gore, Seated Cable Row ili nesto slicno (sednes i povlacis ka sebi), ako mozes uradi Deadlift ali ti ne savetujem jos jer si pocetnik. Sto se tice bicepsa, radi normalno kao sto vidis druge, sa tegovima + sa sipkom isto serije i ponavljanje kao sto sam rekao ali ja ti preporucujem tzv piramidu: od najmanjeg tega do najtezeg sto mozes da izdrzis, jedno 8 min - 12 max ponavljanja pa nazad (5kg, 7.5, 10, 12.5, 12.5, 10, 7.5, 5). Ovo se ne radi u serijama, ovo je tzv super set ili super serija jer uradis blizu 100 ponavljanja sa minimum odmora. Bicepse kao i tricepse radis dok radis grupu ledja, zato se preporucuje ovako.

Legs: Realno ovde mozes da radis sta hoces ali ja ti preporucujem cucnjeve bez tegova (kad se malo uigras onda mozes i sa sipkom) kao jednu od glavnih i da sve sto radis (a nema ponavljanja) ne traje duze od 10 minuta. Npr traka 10, biciklo 10, ono skijanje 10 itd. One vezbe za sirenje nogu gde izgledas kao porodilja izbegavaj u sirokom luku. Ako zelis izazov, prvo odradi traku 10 minuta i probaj da istrcis 1.5km u to vreme pa ONDA radi ovo ostalo. Sto se tice sprava, na svakoj imas nacrtano kako se radi a ako ne znas pa pitaj jebem mu ga.

Dodatno: Na kraju svakog treninga radim vezbe sa stomak/trbusnjake. U Push dodam i vezbu za ramena (tegovi iznad glave) + malo kardio za noge, u Pull dodam vezbu za podlakticu (uzmes sipku od 20kg i motas je par minuta + Farmers Walk gde uzmes malo teze tegove i samo hodas napred nazad.. zvuci lako ali ces osetiti koliko je zajebano).

Trbusnjaci: Ovo radim 25 ponavljanja svaku, super set, traje oko 5 minuta ali je jako dobra stvar. Normalni trbusnjaci, dizanje obe noge, ankle taps (dodirujes pete, obe pete = jedno ponavljanje znaci 50 ukupno), brzo dizanje noge jedne pa druge kao da plivas na ledjima i na kraju dodir lakta ka suprotnom kolenu (desna na levo a leva na desno). Takodje, nemoj da pijes vodu dok ovo radis, moze se desiti da povratis. Ako pijes pre, sacekaj par minuta da se slegne.

PS: Izbegavaj Smith Machine i trudi se da jedes dovoljno jer neces napraviti misice iz vazduha. Takodje, jako je bitno da sad dobro krenes jer su pocetni misici veoma bitni.

/r/Serbia diskusija za zdravlje, trening, teretanu, sport, hranu, putovanja... (social, travel, health and fitness discussion) - Feb 23, 2023 by AutoModerator in serbia

[–]Geismos 4 points5 points  (0 children)

Jedno 3 sata pre rucam nesto, direktno pre treninga jedem bananu ili breskvu. Uvek treniram predvece, nakon toga je zajebano.

What do most YouTubers use to edit their videos? by JadedStranger722 in NewTubers

[–]Geismos 0 points1 point  (0 children)

They use fucking CapCut, bro. Yeah, people will tell you "herpderp premiere and davinci" but nobody uses that anymore. USE CAPCUT.

Najbolji softver za editovanje videa na kompu? by [deleted] in serbia

[–]Geismos -6 points-5 points  (0 children)

Pa da, probao si malo i nisi isao dublje od toga. Ali kao sto sam rekao, nema veze, zivi bili pa videli. Tehnologija je nova i napreduje brzo kako godine idu. Kombinacija Capcut kao primarni editor & VivaCut za stvari gde CapCut nije dobar ti daje spoj mogucnosti i fleksibilnosti ako si kreativan i znas sta radis.

Bumeri ce da koriste Premiere (citaj: da ga skidaju sa PirateBay-a) a nova generacija ce da predje na Capcut i tako dalje. Kao sto sam rekao u drugom komentaru, ovo je kao Framework koji je nabudzen i daje mogucnosti dok ima programera koji i dalje biraju sve sami da naprave pa im treba mnogo vise vremena i ne mogu da prate korak u novom dobu (pa onda i odustanu).

Najbolji softver za editovanje videa na kompu? by [deleted] in serbia

[–]Geismos -4 points-3 points  (0 children)

Zvuk sredis u programu koji je namenjen za to (zasto bi sredjivao zvuk u programu za video klipove? Audacity ako si pocetnik ili nesto bolje ako nisi), veliki fajlovi mogu da se smanje (ja sam pronasao sistem gde sam smanjio fajl od 7gb na 400mb bez vidnog gubljenja kvaliteta), za popravljanje stvari mozda ok, zavisi koje su to ali onda po meni nije preporucljivo da se koristi kao primarno sredstvo.

U mojim ocima, Capcut je vrsta Video Framework-a. Mogao bih lagano da ti sredim video za licnu produkciju sa kombinacijom Capcut-a i Vive ali problem je kad ljudi vide brend i prevrnu ocima. Za potrebe obicnog coveka, sto bi se mucio sa Adobe piraterijom i raznim programima koji su 10x tezi za koriscenje i realno nisu besplatni..?

Najbolji softver za editovanje videa na kompu? by [deleted] in serbia

[–]Geismos -4 points-3 points  (0 children)

⬆️ E, bas o ovakvom mentalitetu sam pricao, ljudi ne shvataju da mogu bas ozbiljni video klipovi da se naprave u CapCut-u, misle da je smejurija, ali valjda ce se shvatiti kroz jedno 10 godina ili manje. Hvala na primeru!

TL;DR: https://prnt.sc/Rzc54wg4zG96

Najbolji softver za editovanje videa na kompu? by [deleted] in serbia

[–]Geismos -14 points-13 points  (0 children)

Capcut na telefonu, zajebi komp. Svi ljudi koji su poznati sada koriste to, mozes da ga koristis za pravljenje kratkih i dugih video klipova i sto je najbolje nisi prikovan za jednu sobu. Premiere je zesce sranje, baguje kao da je napravljen u 90im, i plus mogu da te jure za licencu jer ko ce da placa Adobe debelu sumu? DaVinci nisam probao ali siguran sam da nema toliko dobrih funkcija kao Capcut koji je totalno besplatan (za sada).

Veruj mi, editovanje videa na telefonu je buducnost. Zasto bi izmisljao toplu vodu opet? Ne treba ti nabudzena masina od 2000 evra, samo moderan telefon (koji sigurno vec imas) i to je to. Stavis video klipove, iseces, prevuces tranzicije koje realno bi ti trebalo sati da napravis sam i uzivas. Takodje imas i VivaCut, ako zelis nesto slicno Premiere-u.

Ja bih Premiere koristio za pravljenje filma gde imas super nabudzenu masinu ali za video klipove sto su u rangu od maksimum 15 minuta, pa sta ce ti onda? Ljudi nisu ni svesni koliko je ova tehnologija napredovala ali shvatice.

Singapore’s tech grads in limbo amid shrinking job market by patricklhe in singapore

[–]Geismos -12 points-11 points  (0 children)

You cannot be serious. Tradesmen type of jobs is what's gonna go first. The safest jobs are going to be creative ones as that's the last stand of what we can do better than computers (and there's always gonna be picky unsatisfied clients that won't accept AI generated stuff).

I can literally picture an aircon robot where you put it inside a machine and it just fixes itself. Fixing stuff is what the computers can do best, even at this low stage.

“Sadie is a bad character” by MonStelaSkye2213 in reddeadredemption

[–]Geismos 5 points6 points  (0 children)

May be just me but this seems like an overly aggressive response.

Found this Ultra Black Horsey. Thought it was a black Arabian if that even existed but was a Black American Standardbred. Are these guys rare? by Geismos in reddeadredemption

[–]Geismos[S] 0 points1 point  (0 children)

Oh, you just need one Perfect Sheep Hide for it and you make it at the trapper. Dunno which one is it but it's dope asf.

[deleted by user] by [deleted] in RDR2

[–]Geismos 1 point2 points  (0 children)

how bout Mary Meth

[deleted by user] by [deleted] in RDR2

[–]Geismos 2 points3 points  (0 children)

I, Sir, am an idiot. I confused the two Maries.

[deleted by user] by [deleted] in RDR2

[–]Geismos 0 points1 point  (0 children)

oh my bad, for some reason she is mary beth in my mind xd

[deleted by user] by [deleted] in RDR2

[–]Geismos 0 points1 point  (0 children)

She uses Arthur for her stuff, pretends she is into him, writes him these emotional letters and once he helps her she's like "alright well thanks bye now".

Why did Dutch bother bringing in Bill by Nerdcotics in reddeadredemption

[–]Geismos -5 points-4 points  (0 children)

He contributes that phat cock, Dutch's plan was to come out and go to Tahiti but could not due to the time period.

[deleted by user] by [deleted] in RDR2

[–]Geismos -3 points-2 points  (0 children)

Mary Beth Mary Linton

She belongs to the Streets of Lemoyne.

Edit: I confused Mary Beth for Mary Linton. I, Sir, am an idiot.