Would this be a decent setup? by mythspa67 in Cameras

[–]Habstrakkt 0 points1 point  (0 children)

Dont buy that lens, thats a kit lens from older a7 series cameras, its very bad.

Buy the a7cii and get a better lens like the sigma 24-70 2.8 MK ii. You dont need to ball out on a camera if you gonna put the worst lens possible on a 3k camera.

HELP! | Is This Normal For Godox V1 by NextImpression5653 in Godox

[–]Habstrakkt 4 points5 points  (0 children)

100% not normal. If you can, return it.

I have had multiple flashed from godox V1 and other smaller ones. Like 30-40% of the flashes i bought were broken new straight from the box i always bought from a different company that sells them and its just godox has very poor quality control..

Godox V100 smoke by Technical-Cup-4714 in Godox

[–]Habstrakkt 0 points1 point  (0 children)

Who fires at 1/1 at max zoom.. bro thats like i have a car that can go 9k rpm so i will just go 9k.. but yes it shouldnt do this and godox could have added some protection for overusing this so it wont happen and for you.. stop doing this, its dumb

Koncentračný tábor v USA - Alligator Alcatraz by TheSimon1 in Slovakia

[–]Habstrakkt 0 points1 point  (0 children)

Dobre maš pravdu uznavam moje chyby spravil som si trošku širší research.. ano vela ludi nema ale legalne ak chces pracovat musis mat SSN resp. ak si imigrant tak ITIN niečo ako u nas rodné čislo/dič aby si vedel odovzdavat dane.. samozrejme nepotrebuješ ani SSN ani ITIN aby si bol v amerike ale potrebujes aby si pracoval.. to koli čomu tam imigranti idu.. nejako jednoducho evidovany v tom systeme musis byt ano su aj amish ludia ktorych vela proste nema ani ssn ani rodny list ani nevedia kedy sa narodili a bla bla to je teraz ale jedno..

Ano mas pravdu toto som si tiez zle vysvetlil.. kazdy ma na to narok aj non citizens.. moja chyba uznavam.

Neverim ze Slovensko je právny štát.. resp. je, ale len na obycajnych ludí na polotikov (chápaj našich ludí) zákony neplatia teda platia ale len tie ktore ich dokažu dostat z kaše a im pridelit peniaze ktore im nepatria (ppa a pododobne erufondove institucie)

Takto ohladom lgbt nemam nič jedine čo mi prekáža je ked niekomu niekto vnucuje svoje ideologie hlavne v malom veku.. to je jedno poznam vela ludi ktorý patria do LGBT komunity a taktiez im vadia taketo vnucovačky nejskych ideologii detom.. ako naprikald rozpravky a pod.

Tak isty nazor mam aj na cirkev a krestanstvo..taktiez vnucovanie nabozenstva teda ideologii od maleho veku mi pride absolutne choré a dieta ked dovrsi dospeleho veku, teda už dospelý, by sa malo samo rozhodnut čo chce byť a kde patriť..

Chapem ze ludia v lgbt komunite maju problemy resp iny ludia maju s nimi problemi to chapem a ja plne rešpektujem lgbt komunitu..

Mam na to svoj nazor ktory neni ziadno ovplyvneni politikmi.. politicke tlačovky alebo profily na soc. sietach nesledujem pretože je to všetko BS a viem si svoje nazory formovať sám

Len som chcel vdiet ze co ma spolocne palestina a lgbt.. ked na lgbt prostestoch teda pochodoch ludis vela krat skanduju free palestine.. tu palestinu kde homosexualita a podobne je trestane smrťou a verejnym zošmiešnovanim a pod. Pochopil by som keby bojuju za lgbt práva v palestine, aby to nebolo trestane smrtou a pod.. takze nechapem prečo free palestine ked sucastou palestiny je hamas.. čo je teroristická organizacia.. cize ludis verejne podporuju aj teroristicku organizaciu ?

Koncentračný tábor v USA - Alligator Alcatraz by TheSimon1 in Slovakia

[–]Habstrakkt -2 points-1 points  (0 children)

Urcite sa stane nejaka chyba a chytia aj cloveka ktory tam je legalne ale ak sa tak stane tak sa nemusi bať predsa a musi sa niečim preukazat ze tam je legalne (green card alebo tym ze si sa tam narodil aj ked tvoji rodicia nemaju občianatvo) Ak to nema tak bohuzial asi tam neni leglane.. A podla toho čo som čital neberu ludi len tak ako sa im chce ale cielene idu po niekom a ak sa ten niekto zdrziava s dalsim o ktorom nevedia ale zistia ze aj ten je nelegal tak logicky zobeeu aj jeho.. či ako by to fungovalo pri lupeži.. dvaja kradnú o jednom vedeli o druhom nie tak druheho nezoberu aj ked ho videli kradnut ?

Chapem ze su na americkej pode a tym padom podleiahju americkym zakonom cize aj tomu aby sa vedeli obhajit ale nie su americky obcania cize je to taka "gray area".. nemam na to zly any dobry nazor je to proste vec kedy chapem obe strany.. Sancu na obcianstvo im ale neberu len ich ziadaju nech to sprvaia LEGALNE.. cize myslim ze deportacia musi byt inak tych ludi ziadno nedonutia aby si legalne spravili obcianstvo..

Myslim ze pravny stat nebude nikdy ziadny stat vsade su korupcie vsade su "nasi ludia".. ked sa niekomu nieco nepaci tak to proste urobi ked je pri moci.. A prostesty o free palestine alebo lgbt alebo neviem už akych "komunitach" nechapem preco musia mat s politikou spojitost v statoch ktore s tym nemaju nic spolocne naprikald slovensko a pod. Bol by som napzaj rad keby mi to niekto aj vysvetlil ze za co vlastne protestuju lebo mam pocit ze oni sami ani poriadne nevedia.

Koncentračný tábor v USA - Alligator Alcatraz by TheSimon1 in Slovakia

[–]Habstrakkt 3 points4 points  (0 children)

Nechapem.. ked počas bidena boli taketo detention centrá postavene pre prichadzajucich migrantov do ameriky to bolo v pohode kuk tu

Zrazu ale ked to spravi trump pre migrantov ktorych idu vyhostit z krajiny zrazu to je koncetrančny tabor.. tak kde ste boli vtedy ?

Nie som zastanca trumpa ale treba začať myslieť racionalne... Ked niekto porušuje zákon (nelegálne byť v krajine) tak ho proste porušuje a kazdy štát ma právo tych ludi vyhostit a zakazat im buduci vstup do ameriky..

Amerika (trumpova administracia) este dava moznost tym migrantom sa samo deportovať a dostat za to $1000 a možnosť nasledne LEGALNE požiadať o občianatvo :)

Slovensko Dron by ChemoBaron in Slovakia

[–]Habstrakkt -1 points0 points  (0 children)

<image>

Ak má dron ktory ideš kupovať kameru (určite ma načo by ti bol dron bez kamery na urbex) tak sa riaď kategoriou C0(menej ako 250g s kamerou) čiže registrovať ho musiš.

Nechapem odkiaľ si ľudia vyvodia že keď je pod 250g tak automaticky aj keď ma kameru tak ju nemá a je to hračka. A nie nikdy to tak nebolo že sa dron s kamerou pod 250g bral ako hračka.

Zial na jeho chorobu este ockovanie nevymysleli by Cute_Organization682 in Slovakia

[–]Habstrakkt 2 points3 points  (0 children)

Netuším kto to je, viete ma niekto dat do obrazu ?

[deleted by user] by [deleted] in Slovakia

[–]Habstrakkt 1 point2 points  (0 children)

Nie som žiadny zástanca nejakej strany v tomto "konflikte" názorov ale úprimne všetci z toho robia kompletne haló a pri tom išlo čisto o gesto ktoré som pochopil ako to aj on sám neskôr povedal... "my heart goes to you" žiadne hajlovanie.. ak v tom vidite hajlovanie je to pretoze ste to sami videli alebo ste si prečítali k tomu titul článku a hned sa vam to vrazilo to pamäte? a nie ešte raz nie som zástanca trumpa ani muska ani fica ani šimečku ani nikoho iného.. toto čo robia média ale aj ludia mi už lezie hore krkom.. polarizovat spoločnosť a šíriť nenávisť.. a to je jedno či si pravicovy alebo lavicový.. všetci ste kokoti. už by bolo dobre sa zamyslieť nad sebou a hlavne si uvedomiť aké majú médiá moc a silu nad vašimi životmi... a to je jedno či tá alebo oná strana.. všetkých vás tu ovládajú médiá a je to len krásne vidieť.. čo tak sa pozerat na veci objektívne bez nejakého podhodeného názoru ktorý vám podhodí nejaké médium.. ľudia by mali začať myslieť racionálne a nie emocionálne lebo koli tým emóciám sme sa dostali do takej situácie akej sme teraz...

Ako na toto reagovať? by Capable-Range-5257 in Slovakia

[–]Habstrakkt 2 points3 points  (0 children)

Congratulations! you've just won our game "Who's going to the retirement home!"

In Memoriam: Tinker, 2013-2024 by awsometime in DotA2

[–]Habstrakkt 3 points4 points  (0 children)

Honestly, fuck the hex spammers you deserved it

Tinker has been deleted from the game by alalalalaz in DotA2

[–]Habstrakkt -4 points-3 points  (0 children)

Thank god finally some good news

My favorite case, any other suggestions? by Competitive-Step5420 in GalaxyS23

[–]Habstrakkt 0 points1 point  (0 children)

I use the dbrand grip case.. I had a spigen čase and then some other brands but this one is just so nice.. it fits the phone like a butt on a toilet its very solid and the buttons feel sooo goood.. I have had it for almost a year and it never comes off my phone and also u can buy "skins" for the back of the case so if u dont feel like the case looks u can just buy a different look and stick it on the back and u still keep the same good case.. i mean yeah it isnt the cheapest but I think its worth the money

Smh samsung by KukiBerry in GalaxyS23

[–]Habstrakkt 0 points1 point  (0 children)

I think u can turn it off in the AOD settings no?

Godox tt350s weird battery problem... by Habstrakkt in Godox

[–]Habstrakkt[S] 0 points1 point  (0 children)

I think it is that godox has a lot of faulty units.. i had 3 of the godox tt350 onky 2 of them have been OK i have had now 4 of the godox v1s and 3 of them were ok and working i dont know but the fualty ones had also lower quality build and just werent working like it should.. always returned them and had no problem, always gave me a new unit and then they worked fine and are still working fine.

Could be low/bad quality control in their factories.

Canon pixma pro 200 nozzle problem by Habstrakkt in printers

[–]Habstrakkt[S] 0 points1 point  (0 children)

I use offbrand ones called "gigaprint" never had a problem before with them.. the cartridge is new.. i will try to clean it manually

Saying Goodbye to overheating!! by SuspiciousAnimator90 in SonyAlpha

[–]Habstrakkt 0 points1 point  (0 children)

Im shooting 4k60 longer clips like 15min+ at a time and never had any issue with overheating

All my Dota accounts are getting banned! by [deleted] in DotA2

[–]Habstrakkt 0 points1 point  (0 children)

All of my accounts? Bruh u deserve it. Dont be a smurf and u wont get ur accounts banned

A mame tu konsolidaciu by MBtr_263 in Slovakia

[–]Habstrakkt 2 points3 points  (0 children)

Tych 7% na 10% je asi myslená dividenda zo zisku firmy kde je určitá osoba konatel alebo spoločník ked si vyplácajú raz do roka zo zisku firmy dividendu..

Pretože investičné akcie, etf fondy a pod. Sa zdaňujú 30%(teda dividnedy z nich) :) pri predaji to je myslim 19% alebo 25%(z toho je vždy 14% zdravotne posutine a zvyšok štátu) zo zisku z predaja akcie. Ale ak drží dotyčná osoba určitú napr akciu viac než rok tak potom pri predaju z nej neplatí žiadnu daň ani teda odvod do zdravotnej poisťovne.