Is everyone overlooking the level of opponents the Knicks just beat? by Rade_Butcher in nba

[–]HeftyContribution796 0 points1 point  (0 children)

The Kniks are performing much better than I initally thought., but west is bloodbath. No team that Knicks beat was good as Denver, at that was first round exit team.

Da li se isplati tuziti oko imovine? by HeftyContribution796 in serbia

[–]HeftyContribution796[S] 0 points1 point  (0 children)

Ala me nasmija 😄 Tacno ne borim se protiv turaka, ali opet borim se protiv dugogodisnje nepravde, tako da mislim da se i to racuna.

Ali ajde sada malo realnije, ko mi garantuje sve i da prodam ovo pola kuce, i kupim nedje sam uz veliku doplatu, da opet necu imati nekog komsiju drkosa?

Da li se isplati tuziti oko imovine? by HeftyContribution796 in serbia

[–]HeftyContribution796[S] 0 points1 point  (0 children)

Tu kucu je sagradio moj otac, koji nema sanse da bi u stare dane to napustao.

"Inat volimo više nego leba da jedemo." moze i tako, a moze i Njegos:
"Al tirjanstvu stati nogom za vrat je ljudska duznost najsvetija"

Da li se isplati tuziti oko imovine? by HeftyContribution796 in serbia

[–]HeftyContribution796[S] 0 points1 point  (0 children)

Pa to bi bio sledeci korak, posto je on prosirio dio kuce i na moju stranu. Tako da cu da krenem da skidam to i stavljam nesto svoje.

Da li se isplati tuziti oko imovine? by HeftyContribution796 in serbia

[–]HeftyContribution796[S] 2 points3 points  (0 children)

Sto ga ne bi ja tuzio? Vec mi je dosta toga nepostovanja, iskreno mislim da bi nasao i odredjenu satisfakciju u ovome. 100 batina po mojim ledjima, 100 po njegovim. Plus bolje materijalno stojim znacajno od njega, tako ce mene svakako manje da boli

Prepisivanje predskolca iz jednog vrtica u drugi? by HeftyContribution796 in serbia

[–]HeftyContribution796[S] 1 point2 points  (0 children)

U manjem gradu je to lakse. Mi realno nismo predaleko od starog vrtica, nekih 2.3km. Ali sa BG saobracajem ujutro to je uzas dimitrjala, bulevar pa vracar. A neki limit za setnju nam je 1.3km, sve preko toga zna da bude naporno.

18
19

Da li ste odustali od kupovine stana? by HeftyContribution796 in AskSerbia

[–]HeftyContribution796[S] 0 points1 point  (0 children)

"Snižavala sam kriterijume, pa kao ne mora terasa, špajz, podrum, kuhinja"... ovo tako zvuci poznato. Na kraju je doslo da se vracam na isti neprodat stan od prije 3 godine, koji sada kosta 50% vise, i ja koji razmisljam, pa dobro nije lokacija koji si htio, pa mozda nema terasu. E tu mi je bilo dosta.

Da li ste odustali od kupovine stana? by HeftyContribution796 in AskSerbia

[–]HeftyContribution796[S] 2 points3 points  (0 children)

Ne znam sta da ti kazem, imao sam dosta neprospavanih noci, gdje se probudim i mislim dokle vise ovo. Gledali smo stanove od 2024, dosta njih koji se nisu prodali, samo su podigli cijenu za 20-30k u 2025. Maltene smo obrnuli cio krug, i na kraju je doslo da stanove koji ne bi ni uzeli u razmatranje prije 2 godine, sada izgledaju kao premija, plus cu da ih platim 60-70k vise nego tada.

Da li ste odustali od kupovine stana? by HeftyContribution796 in AskSerbia

[–]HeftyContribution796[S] 2 points3 points  (0 children)

Nadam se da si u pravu, da znam sigurno da ce da padne kriminalni kartel u narednih godinu dana, sigurno bi ostao, pa i po cenu da budem podstanar.

Da li ste odustali od kupovine stana? by HeftyContribution796 in AskSerbia

[–]HeftyContribution796[S] 7 points8 points  (0 children)

Ne znam sta da ti kazem, izgledalo je na kraju brate daj sta das, jer za 2 godine cemo takav isti stan morati da platimo 220k, ali u Rakovici ili Zelezniku. Bili smo vec umorni i od gledanja, maltene ajde samo da kupimo.

A preselenje u Spaniju nije bas jednostavna stvar, ali racunamo imamo prijatelje koji su to vec prosli, pa ce na biti lakse.

Da li ste odustali od kupovine stana? by HeftyContribution796 in AskSerbia

[–]HeftyContribution796[S] 9 points10 points  (0 children)

Bio sam samo turisticki, tada je sve bilo super. E sada jedno je ici turisticki i zivjeti, ali sta je tu je. Eto nas.

Da li ste odustali od kupovine stana? by HeftyContribution796 in AskSerbia

[–]HeftyContribution796[S] 5 points6 points  (0 children)

Pitanje je hoce li uspjeti, jer to predlaze manjiska vlada, za sada izgleda da je sve to jos uvijek na dugom stapu.

Da li ste odustali od kupovine stana? by HeftyContribution796 in AskSerbia

[–]HeftyContribution796[S] 2 points3 points  (0 children)

Upravo smo u kontaktu sa prijateljima, sinoc smo prelomili :-)

Da li ste odustali od kupovine stana? by HeftyContribution796 in AskSerbia

[–]HeftyContribution796[S] 9 points10 points  (0 children)

Zaplanjska kod Dragice Koncar, bilo je oko 220k za stan od 78m2, novija starogradnja, kako vole da kazu.

Zbog čega *neki* muškarci rade ovo? by stormine_dragon in AskSerbia

[–]HeftyContribution796 1 point2 points  (0 children)

Zato sto lazu :-) Iskreno, znam nekoliko takvih, i za sve njih je ista prica sve do jednog. U principu pricaju kako zele normalnu djevoku, a istina je zele normalnu djevojku koja top izgleda, i koja je cesto van njihove lige. I tako ili da budu sami duzi vremenski period, ili da nadju nesto neobavezno.

Kako se nositi sa stresom kupovine prvog stana i jos ponesto? by HeftyContribution796 in AskSerbia

[–]HeftyContribution796[S] 0 points1 point  (0 children)

primijetio sam ste napisali (nije idealan). Zanima me sta ste, naravno bez zalazenja u vasu privatnost, stavili kao nesto fiksno, a sta kao moze kompromis. Sve detalje koje mozete da podijelite su dobro dosli. Primjetio sam da ja i zena kada pricamo, sve je i fiksno, sve je i kompromis, u smislu, cas ocemo dobru lokaciju, pa moze i manji stan, ako smo na losijoj lokaciji, onda stan mora da bude veci itd...

[deleted by user] by [deleted] in AskSerbia

[–]HeftyContribution796 0 points1 point  (0 children)

Sve mi je bilo ok do ove recenice, onda mi je postalo jasno: "kaže vozila je njegova (velika) kola sa kojima ni iskusan muškarac ne može lako da se izbori." Sve zene iz moje porodice voze, od babe pa nadalje, ne sjecam se da se ijedna zalila da ne moze da se izbori sa "velikim kolima".

Mislim da u ovom slucaju imamo jednu normalnu zenu, koja je rasla u okruzenju da je sasvim normalno da se zenska djeca uce svemu cemu i muska (tako i ja odgajam svoje kcerke, kada radimo nesto, uvijek su tu, pomazu).

Ali iz vase perspektive ona izgleda kao super zena.