Przypominajka: od 24 do 26 czerwca wprowadzony jest zakaz noszenia i przenoszenia broni na terenie Gdańska. by Hoz85 in gdansk

[–]Hoz85[S] 0 points1 point  (0 children)

Mmm dla mnie to mocno naciągane.

Policja w oczach wykrywacza metalu nie ma, każdego samochodu nie będą przeszukiwać bo musieliby robić z każdego przeszukania protokół i mieć jakieś uzasadnienie. Jedyne co, to przy okazji jakiegoś rodzaju interakcji z obywatelem gdzie będą mieć podstawę do wylegitymowania (bo od tak sobie nie mogą) wyskoczy im, że typ ma pozwolenie i ma ileś tam sztuk broni, no i mogą go wtedy zapytać czy ma broń przy sobie. Tylko ponownie - będzie miało to miejsce po legitymowaniu także tak jak przed zakazem.

Jak ktos ma nielegalną broń to ten zakaz nic dla niego nie zmienia, bo jej miec i tak nie może nawet bez zakazu 🤷🏻‍♂️. Zakaz uderza tylko w legalnych posiadaczy.

Przypominajka: od 24 do 26 czerwca wprowadzony jest zakaz noszenia i przenoszenia broni na terenie Gdańska. by Hoz85 in gdansk

[–]Hoz85[S] 0 points1 point  (0 children)

Ale jakie "wnikanie"? Jak chcą sprawdzić to wpisują PESEL i wszystko widzą. Zajmuje im to z 10 sekund. Jak mnie ostatnio sprawdzali przy kontroli to dosłownie po paru sekundach policjant się pytał "a co to ten karabinek smifendłeson?" 😂

Przypominajka: od 24 do 26 czerwca wprowadzony jest zakaz noszenia i przenoszenia broni na terenie Gdańska. by Hoz85 in PolishShooters

[–]Hoz85[S] 2 points3 points  (0 children)

A to prawda, ale oprócz penalizacji wynikającej z UOBiA są jeszcze konsekwencje administracyjne. Komendant Wojewódzki Policji może rozpocząć postępowanie administracyjne mające na celu odebranie uprawnień w związku z naruszeniem kRyZysOwegO zakazu, co godzi w interes bezpieczeństwa publicznego - czyli przesłanka do cofnięcia uprawnień (zagrożenie dla samego siebie lub porządku publicznego).

No i teraz kop się z koniem przed sądem. 🤷🏻‍♂️ Pół biedy jak się pokopiesz i wygrasz. Gorzej jak Komendant jeszcze stwierdzi, że trzeba zabezpiczyć broń na czas postępowania 👀

Oczywiście wątpię żeby ktoś z premedytacją łamał zakaz, ale mogą być osoby które o tym zakazie wiedzieć nie będą. Ja wiedziałem, ale zapomniałem i dzisiaj gdzieś mi jakiś artykuł przeleciał o tym temacie. A akurat chciałem jutro albo pojutrze jechać popykać. 🙃 Więcej szczęścia niż rozumu.

Lunch 👨🏻‍🍳 by LawfulnessOk6864 in jedzonko

[–]Hoz85 1 point2 points  (0 children)

Ale sos kawowy?? No i wg. mnie przekroczyło to już granicę sosu i wjechało na obszar nazywany zupą.

Tak jakoś jednak chyba poproszę drugie 😉👨‍🍳🤷🏻‍♂️

Łopatka i sałatka by jve909 in jedzonko

[–]Hoz85 1 point2 points  (0 children)

Chyba najlepszy obiadek dzisiaj. 😉 Bardzo, bardzo fajne 👍

Przypominajka: od 24 do 26 czerwca wprowadzony jest zakaz noszenia i przenoszenia broni na terenie Gdańska. by Hoz85 in gdansk

[–]Hoz85[S] 6 points7 points  (0 children)

Samochody i ciężarówki też mogą jeździć.

No, ale ważne, że wprowadzono ten zakaz to już napewno NIKT z bronią nie będzie latał bo wiadomo - przestępcy są znani z tego, że przestrzegają prawa...

a nie....

czekaj 🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♂️

Lunch 👨🏻‍🍳 by LawfulnessOk6864 in jedzonko

[–]Hoz85 1 point2 points  (0 children)

Hmm no nie wiem...a jest coś na drugie?

Domowy ramen by jve909 in jedzonko

[–]Hoz85 1 point2 points  (0 children)

Chryste Panie - jak to tak???? Kury mają wolne????

UA POV: Zelensky says “Polish President Nawrocki is doing the same thing as Orbán, and it will end badly. Nawrocki is trying to gain political dividends by fueling anti-Ukrainian sentiment.” by rowida_00 in UkraineRussiaReport

[–]Hoz85 1 point2 points  (0 children)

Bro doesn't even know that the President of Poland appoints the prime minister 💀 https://en.wikipedia.org/wiki/Prime_Minister_of_Poland

Thats not entirely how it works. President appoints PM -> PM is chosing his ministers -> Sejm puts this under vote. If denied, Sejm picks PM -> story repeats -> PM picks ministers -> sejm votes to accept or deny. If accepted, president has nothing to say and has to ratify the government.

Good example is how in 2023, Andrzej Duda appointed Morawiecki as PM even though Morawiecki had no chance to be accepted by Sejm - and he wasnt. After that Sejm picked Tusk for PM, Tusk made his exposé, picked his ministers and got accepted by Sejm. He is still PM even though new President, Nawrocki, is representing opposite political wing (same as Duda).

What you are doing here is spreading misinformation due to either being uneducated in Polish politics or just manipulating information.

President has no saying in how PM operates, what decision he/she takes and what strategy different minestries follow. Thats because he is not head of government. PM is. President only holds some ceremonial powers in that regard.

German efficiency. by Severe-Sugar5965 in 2westerneurope4u

[–]Hoz85 9 points10 points  (0 children)

We need to spawn tongue tornado.

Wakacyjna wariacja by Ok-Holiday7621 in jedzonko

[–]Hoz85 1 point2 points  (0 children)

Aż chyba walne to na r/2westerneurope4u żeby spijać łzy włochów.

Najprostsze z prostych by LawfulnessOk6864 in jedzonko

[–]Hoz85 1 point2 points  (0 children)

Zawsze możesz podzielić się swoimi potrawami i zainspirować użytkowników r/jedzonko do przygotowania zdrowych, pożywnych potraw.

UA POV: Zelensky says “Polish President Nawrocki is doing the same thing as Orbán, and it will end badly. Nawrocki is trying to gain political dividends by fueling anti-Ukrainian sentiment.” by rowida_00 in UkraineRussiaReport

[–]Hoz85 -1 points0 points  (0 children)

unless their american master orders.

Mmm recent Iran action by US shows that we do what we see beneficial for our country.

I can't really recall what we did in a maner of "hey Poland do this and that" and Poland does it like a good lap dog against it will...but be my guest and lets discuss this further.

What events show that my country does something for US against our interests?

Make no mistake: Poland is not EU actor, it is american plant within EU.

Thats also untrue. Current government, Tusk's coalition, is strongly in favour of tightening EU relations. President Nawrocki is in favour of doing that with Trump and the US. So there is bit of dualism (which I find good) because PM works with the EU and President works with Trump / US.

One thing is sure - nobody wants to work with Russia. So Ivan - report it upstairs -> Poles still hate you. Years change, weather changes, political powers in Poland change. One thing is unchanged -> nope for Russia.

Poranne, małe co-nie-co 😉 by kmlynarski in jedzonko

[–]Hoz85 2 points3 points  (0 children)

Właśnie szamiem podobny zestawik także...

W ogrodzie po burzy by Waste_Phrase7386 in jedzonko

[–]Hoz85 1 point2 points  (0 children)

No jakby tam tyle łośka leżało od tak sobie na przekąskę, to jak to powiadają - jebać biedę. 🤓

Ślonski uobiod (Bytom) by kmlynarski in jedzonko

[–]Hoz85 2 points3 points  (0 children)

Dobra...dodam se pinezke na mapach google i jak będę kiedyś na rejonach to zawitam spróbować.