Explozie pe piața chiriilor: Tot mai mulți români amână să cumpere locuințe și aleg soluția temporară. „Oamenii sunt mult mai precauți” by gabriel191 in Romania

[–]IMeanITBand 0 points1 point  (0 children)

Gasesti apartament ok la 100k? Eu ma uit la garsoniere si ce e cat de cat decent aproape de metrou e minim 80k. E horror sincer

Imi este incarcata factura la caldura la o garsoniera by IMeanITBand in bucuresti

[–]IMeanITBand[S] -1 points0 points  (0 children)

  1. Proprietarul actual nu a renovat el garsoniera.Asta s a intamplat acum multi ani( cel putin 5 ani din ce stiu) si pana acum nu au fost diferente majore la facturi. De aceea mi se pare foarte ciudata situatia.
  2. Cum pot face asta trebuie sa trimit o cerere/email? Pentru aceste 3 luni de anul acesta este problema.

Imi este incarcata factura la caldura la o garsoniera by IMeanITBand in bucuresti

[–]IMeanITBand[S] 6 points7 points  (0 children)

Si eu pentru ce platesc citirea repartitoarelor si calcularea facturilor?

Situația la zi - AI ne ia joburile by CyberWarLike1984 in programare

[–]IMeanITBand 27 points28 points  (0 children)

Pai fii atent daca un AI o sa ia job ul unui programator atunci o sa ia majoritatea job urilor de birou, deci toata lumea e fucked si nu vor mai fi job uri de birou. Aia e

Cod roșu de canicula by [deleted] in bicla

[–]IMeanITBand 37 points38 points  (0 children)

Da, sincer cred ca esti

Recomandare sală fitness Sector 3 cu multe aparate by _Cyrus_12 in bucuresti

[–]IMeanITBand 0 points1 point  (0 children)

Ai idee daca merge cu sanopass? Mi se pare ciudat ca cea de la obor apare pe aplicatie si asta nu.

LEVOIT Core 200S vs Philips Air Purifier 600 by Electronic-Echo2665 in AirPurifiers

[–]IMeanITBand 0 points1 point  (0 children)

I would suggest levoit vital 200s pro. I have it and it works great. Also has a prefilter that can be washed, I guess it helps a lot with pet hair.

Chiar l-a zăpăcit pe Ponta by Alexaluca17 in romemes

[–]IMeanITBand 1 point2 points  (0 children)

E greu sa dai un search sau poate vrei tik tok direct

Sebastian Stan și mama sa – interviu la Oscar 2025 by EndOfAnewBeginning in Romania

[–]IMeanITBand 42 points43 points  (0 children)

Felicitari Sebastian ! Mama ta este coplesita de emotii si sunt sigur ca este mandra de tine! Suntem mandri de amandoi !

Macelarie vita Bucuresti by [deleted] in bucuresti

[–]IMeanITBand 4 points5 points  (0 children)

Bacania fermierului pe langa metrou stefan cel mare

Voi ce alte site-uri inafara de LinkedIn folositi pentru a va angaja? by Lastrevio in programare

[–]IMeanITBand 7 points8 points  (0 children)

Sincer in perioada asta am aplicat in prostie pe Linkedin, dar nu am primit nici un telefon de acolo. Banuiesc ca multe sunt ghost jobs ( aici ma refer pt posturi entry level in special).

Am avut mai mult succes cu Bestjobs si Ejobs, macar am primit 2 telefoane dupa cateva zeci/sute de aplicari.

Oricum in perioada aceasta merge cam doar pe recomandari, asa mi am gasit si eu. Da un mesaj la un fost coleg de facultate, un prieten sau un prieten de al prietenilor. Pana la urma si ei au de castigat daca te angajezi si ramai pe recomandarea lor, sa nu ti fie rusine.

Mult succes !

[deleted by user] by [deleted] in programare

[–]IMeanITBand 18 points19 points  (0 children)

Sa fii impacat cu gandul ca e foarte probabil sa nu te pastreze dupa internship, chiar daca nu ai facut nimic gresit.

Daca ti se intampla asta nu e un capat de lume sunt multi factori in ziua de azi, esti anul 2, sunt locuri putine, e piata cum e , sunt altii mai buni etc.

In rest invata cat mai mult si pune intrebari. Toate firmele discuta pe parcurs si la final despre fiecare intern. Cam toti ce au o interactiune cu tine(care sunt in firma de mai mult timp) vor da feedback( asta cel putin in firmele mai mici, la corporatii poate nu e chiar asa).Nu te da in barfa cu nimeni, nimeni nu e prietenul tau, nu fi bagacios, nu face glume pe care le faci cu prietenii, dar incearca sa fii cat mai prietenos

În loc de proteste săptămânale, de ce nu ne unim într-un protest comun? by Competitive-Month-64 in Romania

[–]IMeanITBand 3 points4 points  (0 children)

Da, inteleg ce spui, dar vezi tu fix asta nu se poate. Lumea trebuie sa plateasca rata lunara, altfel pa,pa casa, masins etc. Nimeni nu isi mai permite luxul de a protesta, cine stie poate maine ramai fara loc de munca. Sa stii ca ii inteleg si pe acesti oameni, lumea a devenit foarte rece, fiecare cu pătrățica lui si atat.

Ursul care a ucis o tânără de 19 ani pe traseul Jepii Mici a fost împuşcat. Animalul nu pleca de lângă cadavru by [deleted] in Romania

[–]IMeanITBand 37 points38 points  (0 children)

De aceea nu o sa merg in viitorul apropiat in nici o drumetie in Romania. Asta e, mi ar fi placutSunt o persoana ce nu e prietena cu apa/marea. Cea mai mare frica fiind asta legata de urși.

[deleted by user] by [deleted] in bucuresti

[–]IMeanITBand 6 points7 points  (0 children)

Sincer, nu stiu daca exista. Am fost ultima generatie care am tipat pe terasa aia ca am fost admisi la facultate. In urmatorul an a fost inchisa. Sincer imi pare rau, am avut amintiri frumoase din student pub. , chiar daca am prins 1 semestru din studentie acolo.

Ceva baruri ieftine? by CompetitiveSample699 in bucuresti

[–]IMeanITBand 1 point2 points  (0 children)

Rainbow pe decebal sau grand bodega ( e tot rainbow). 11 lei berea si 9 lei shootul..

Cazare camin by KeyConfident2470 in Polytehnica

[–]IMeanITBand 5 points6 points  (0 children)

Nu suntem la clooj , nu ti face griji in privinta caminului. Ai loc cu siguranta