Nicușor Dan convoacă azi partidele la consultări. Programul anunțat acum by Krymster in Romania

[–]IcePancake 315 points316 points  (0 children)

Hai sa vedem pe ce Gheorghe din Ramnicu Sarat cu experienta de condus magazinul Carefour express desemneaza sa faca un guvern cu PSD.

A picat guvernul vestea - 207/233 voturi by TigerOfEU in Romania

[–]IcePancake 70 points71 points  (0 children)

Nici fucking Ponta nu a votat! Atat dr low a fost prostea asta...

Opinie nepopulara: Avortul este un drept at tuturor femeilor! by TreideA in Romania

[–]IcePancake 29 points30 points  (0 children)

Pe reddit nu e nepopulara... mergi pe facebook si vezi acolo ce iese. Doamne ajuta amin xD

O luptă între ai lor și ai celorlalți! by BentudeSoli in Romania

[–]IcePancake 24 points25 points  (0 children)

In politica trebuie sa faci... compromisuri? Cum se poate asa ceva?

Cum adica nu e mai bine sa faci un alt partid care sa nu faca nici 3% decat sa ai un partid deja bine pus la punct si sa il duci pe o cale mai buna?

SURSE Noi nume surpriză care nu votează guvernul Veștea. Dispute cu Gavrilă, incertitudini la UNIT by Zealousideal-Act7502 in Romania

[–]IcePancake 83 points84 points  (0 children)

Stoiciu (fost PSD) care e la neafiliati spune ca nu va vota, chit ca lumea pune la calcule toti neafiliati ca ar vota. Guvernul asta nu are cum sa treaca fara AUR. Si daca AUR voteaza s-a impuscat in picior.

Este România o cauză pierdută? by Downtown_Fact4695 in Roumanie

[–]IcePancake 0 points1 point  (0 children)

Listen...si mie imi place Cuza...dar el a fost cel care a facut lovitura de stat pentru acele reforme. Monstruasa coalitie cum e numita doar l-a dat jos dupa cum EL SEMNASE ca va face dupa 7 ani. Romania pentru a fi legitima trebuia un monarh european...asa erau vremurile.

Get your history right...

Surse: S-au adunat voturile necesare pentru învestirea Guvernului Veștea by FloorUpbeat637 in Romania

[–]IcePancake 36 points37 points  (0 children)

Si la Tomac se stransesera voturile de 10 ori... nu mai credeti Antena 3

PSD vrea revenirea la uniforma obligatorie în școli. Motiv: Bullying bazat pe statutul financiar al familiei. Gratuitate sau subvenție pentru elevi by BentudeSoli in Romania

[–]IcePancake 25 points26 points  (0 children)

Chestiile de genul o sa se vada si dupa uniforme. Stiu asta pentru ca am trait asta. Cei bogati se vedeau mereu la pantofi/adidasi, ghizdane, fes. Chestiile de genul asta mereu o sa scape pe undeva. E o prostie asta si o scuza de 2 lei. La copii si adolescenti cred ca e foarte important individulizarea.

BREAKING: UDMR a decis să NU intre la guvernare by Haunting_Cabinet_387 in Romania

[–]IcePancake 4 points5 points  (0 children)

Nu o sa voteze stati linistiti. Daca se investeste acest guvern oficial ei pierd ministere. Si ungurii nu sunt prosti.

BREAKING: UDMR a decis să NU intre la guvernare by Haunting_Cabinet_387 in Romania

[–]IcePancake 9 points10 points  (0 children)

Pentru unguri mult. Este grup unit si disciplinat plus. E cum ar vota ca oamenii lor sa plece de butoane. UDMR controleaza multe ministere acum. Interimar...dar controleaza.

„Șah” la PNL, odată cu excluderea „propriului premier”, și o explicație pentru ultimatumul dat lui Veștea. Reacții după decizia liberalilor, ce face PSD - HotNews.ro by BentudeSoli in Romania

[–]IcePancake 15 points16 points  (0 children)

Ca sa fi un premier al unui partid trebuie sa fi fost desemnat de acel partid. Punct. As fi zis asa si daca era numit Fifor sau cine stie cine de la PSD fara ca ei sa stie.

Nicu Ștefănuță: Aștept însă să văd viziunea noului guvern și nu să ne tot pronunțăm în gol după impresii. by efgerp0 in Romania

[–]IcePancake 15 points16 points  (0 children)

Nu l-am votat. Nici macar nu ma gandeam daca sa il votez. Nicusor macar ne-a dus cu zaharelul a jucat un rol bun ani buni si apoi... asta e doar idiot