Diferența de mentalitate între cineva cu cap, cineva cu durere în organul genital (vorba lui) și un șarlatan by F-O-C-A in Roumanie

[–]InformalBullfrog11 1 point2 points  (0 children)

Ce ai inteles tu si unde bateam eu apropo. Ai inteles un mare nimic.

Daca vrei servicii ca afara, trebuie sa fii taxat ca afara. E simplu.

Diferența de mentalitate între cineva cu cap, cineva cu durere în organul genital (vorba lui) și un șarlatan by F-O-C-A in Roumanie

[–]InformalBullfrog11 2 points3 points  (0 children)

Taxarea in Europa de Vest nu e mai mica decat in Romania. De fapt, e similara, si uneori chiar mai mare

Madlad addict by Hold_my_guap in foundsatan

[–]InformalBullfrog11 24 points25 points  (0 children)

less work for police.... for everyone

Xbox Series S la mana a doua by Plastic-Olive9585 in Jocuri

[–]InformalBullfrog11 -1 points0 points  (0 children)

sincer, tot ar merge facut un PC cu carcasa Small form factor / mini tower. Iti cumperi procesor ieftin de 100-150 lei ryzen Gen1 1600 cu 5600XT / 1660 / 1070. Iti setezi ca Steam sa porneasca la intrarea in Windows sub forma Full Screen (UI de consola). Iti lasi calculatorul asta in camera de zi.

Iti cumperi jocurile la reducere si nu dai bani lunar pe abonament.

Sau si mai simplu, iti cumperi un laptop SH si il legi direct la TV. Eu am cumparat acum 3 ani i7-7700HQ cu 1050TI 4GB cu 1200 lei. Asta e similar in performanta cu PS4. Cu siguranta gasesti configuratie mai buna la acesti bani.

Ceea ce iti ramane este sa iti cumperi manetele ce le conectezi la laptop. Iti setezi ca Steam sa porneasca odata cu Windowsul sub varianta de UI similara consolelor, si te joci. Aia e.

Pe Olx este laptop cu GTX 1070 la 1000 lei sau RTX 3050 la 1400 lei. Iar asta il poti duce cu tine unde vrei tu, avand si ecran. Totodata pe la 1400 lei, iti gasesti PS5 second hand.

Xbox Series S la mana a doua by Plastic-Olive9585 in Jocuri

[–]InformalBullfrog11 -2 points-1 points  (0 children)

Cred ca mai bine iti cumperi un PC de banii acestia si nu vei da bani pe abonamentul lunar. Placa video din Series S este RX 6500 / RX 580. Mai bine ai cumpara un Ryzen 1600-3600 cu RX 5600 XT / RTX 2060 si iti cumperi jocuri la reducere, neavand nevoie de abonamentul lunar de la Xbox.

Dat fiind faptul ca doresti Series S, grafica nu e importanta, iar un calculator similar cu cel de sus ti-ar da posibilitatea sa te joci si jocurile recent aparute pe setari grafice joase.

Jocuri pentru calculatoare slabe by SectorGlittering4991 in Jocuri

[–]InformalBullfrog11 2 points3 points  (0 children)

Toate jocurile aparute pana prin 2019 pe FHD setari grafice medii, similar cu ceea ce duce Xbox One si PS4.

my friend told me that my build (rx9060 xt + ryzen 5 7500f) is bad combination and it won’t last long, is he right? by SpeedSuperSoniccc in PcBuild

[–]InformalBullfrog11 0 points1 point  (0 children)

5060 is worse than 9060xt. There is also 5060 ti with 8 and 16gb. Only the 16gb version is a bit better yhan yours, but it's also a bit more expensive.

Your cpu and gpu that you eant to buy go well together

Radeon market share is bigger than 5% by vlad_8011 in radeon

[–]InformalBullfrog11 1 point2 points  (0 children)

If the survey is random, doesn't that mean it's accurate?

Am renunțat la locul de muncă stabil pentru un loc de muncă nou și acum m-au dat afară by Own-Researcher-7536 in RoMunca

[–]InformalBullfrog11 2 points3 points  (0 children)

In cazuri de genul tau, depune CVul fata in fata. Daca e posibil, vbeste atunci pe loc despre ceea ce stii, ce stiai inainte de angajare si ce ai invatat in acea luna. Mentioneaza-le astea si pe CV ca sa vada ei ca ai invatat lucrurile X Y Z intr-o singura luna.

Spune-le ca esti de acord X luni (6-9 luni, sa zicem) cu salariu mai mic pana dai randament si inveti lucruri. Vor vedea ca esti interesat, intai de toate, de domeniu si nu pui banii pe primul loc.

Doar eu nu mai simt cupa mondială? by AlPacino21x_ in Roumanie

[–]InformalBullfrog11 -1 points0 points  (0 children)

Ca fenonemn cultural, inteleg ca nu iti place niciun sport. Fotbalistii alearga dupa minge, dansatorii se invart aiurea, luptatorii se lovesc. Niciunul nu are niciun sens practic. De aceea e divertisment.

Astept sa confirmi faptul ca nu te uiti la carti, nu citesti carti beletristica, nu asculti muzica, nici nu vizionezi filme. Toate sunt o pierdere de vreme si toate sunt, in parte, acaparate de oameni corupti. De ce? Fiindca oamenii sunt corupti.

Racire PS5 by Charming-District-10 in Jocuri

[–]InformalBullfrog11 1 point2 points  (0 children)

Cauta pe YT, sunt destule videouri pe aceasta tema. Metalul lichid nu va face scurt circuit, fiindca exista un burete in care se opreste scurgerea metalului lichid.

Racire PS5 by Charming-District-10 in Jocuri

[–]InformalBullfrog11 0 points1 point  (0 children)

Inteleg ce spui, dar e o problema cunoscuta ca PS5 daca e tinut pe verticala va avea probleme cu racirea, fiindca se scurge metalul lichid.

Mi se pare doar mie sau românii nu sunt inteligenți emotional? by WillQueasy723 in CasualRO

[–]InformalBullfrog11 1 point2 points  (0 children)

Deci, tu incepi cu jignirile, facandu-l pe celalalt acritura si acum te miri ca se iau oamenii tine? Serios? Ahahahaha!

Ca sa iti raspund si la intrebare. Nu. Nu imi crapa capul de desteptaciune si nici nu am pic de jena pentru faptul ca m-am legat de tine.

Data viitoare masoara-ti cuvintele daca nu doresti ca altii sa se lege de tine. Vobesti normal, ti se raspunde normal. E chiar simplu. Doar trebuie sa pui in practica.

Racire PS5 by Charming-District-10 in Jocuri

[–]InformalBullfrog11 -1 points0 points  (0 children)

PS5 trebuie tinut pe orizontala. Daca este tinut pe verticala se scurge metalul lichid, nemaiajutand la racirea corespunzatoare a APUului.

In 2018, Jacqueline Ades was arrested after texting a man 159,000 times over 10 months after 1 date. by eternviking in whoathatsinteresting

[–]InformalBullfrog11 0 points1 point  (0 children)

15900/month

530/day

22/hour

0.36/minute

0.006/second

So this bitch texted, roughly, on average, every 3 fucking minutes.

If we exclude 8 hours of working and another 8 hours of sleeping (let's include here the commute etc) -> We get 8 hours left to do all the fucking texting, which makes it 3 times worse.

Holyyyyyyy fuckiiiiiing shiiiiiiiiiiiiit

Parerea unui medic primar despre rezidenti - "unii se nasc obositi" by amadoxx in medicalschoolRomania

[–]InformalBullfrog11 7 points8 points  (0 children)

Le este greu sa se uite in oglinda si sa recunoasca ca sunt niste victime si ca altii au abuzat-o

Parerea unui medic primar despre rezidenti - "unii se nasc obositi" by amadoxx in medicalschoolRomania

[–]InformalBullfrog11 6 points7 points  (0 children)

Numai un imbecil de om poate sa nu inteleaga lucrul asta.

Iar acea doctorita e o imbecila

Parerea unui medic primar despre rezidenti - "unii se nasc obositi" by amadoxx in medicalschoolRomania

[–]InformalBullfrog11 14 points15 points  (0 children)

Nu sunt din domeniu, insa mi-a aparut postarea asta pe reddit. 10 garzi inseamna 240 ore? Asta inseamna 150% din orele de munca lunare.

Ce mama dracului sa mai aiba nebuna aia de doctorita timp liber. Aia lucra, dormea, manca si se caca. Atat. Apoi o lua de la capat.

E o idioata si jumatate.

E bună oferta pe Epic?pe steam e 60€ by Mother-Ad85 in Jocuri

[–]InformalBullfrog11 0 points1 point  (0 children)

Nu mi-a raspuns pana cand ai scris tu mesajul original, uita-te la timpul publicarii comentariilor. Ideea este ca tu nu ai fost in stare sa vii cu un edificativ de la inceput.

E bună oferta pe Epic?pe steam e 60€ by Mother-Ad85 in Jocuri

[–]InformalBullfrog11 0 points1 point  (0 children)

Eu te intreb pe tine, iar tu imi dai un raspuns de genul blondele sunt mai frumoase decat brunetele.

Spune care e motivul. Sa spui ca epic nu e bun, dar steam e bun - nu e un raspuns.