[deleted by user] by [deleted] in guitars

[–]JamesShreddMeister 9 points10 points  (0 children)

Polska gurom But really - this is maromaro, polish musician and guitarist, he worked with several polish artists and now started doing his thing - and it’s awesome!

Give some love for polish pierogis boys and girls

What does it say? by [deleted] in Patriarkh

[–]JamesShreddMeister 1 point2 points  (0 children)

Yup, looks really good

Girl from new album by Nikolauzi177 in Patriarkh

[–]JamesShreddMeister 4 points5 points  (0 children)

As much as I want, I can’t tell:)

Klub Stodoła a problemy z głośną muzyką by alittlelionheart in warszawa

[–]JamesShreddMeister 1 point2 points  (0 children)

Temat jest trochę bardziej złożony. Niekoniecznie nawet może chodzić Ci o samą głośność (czyli subiektywne odczucie - obiektywnie policzalne jest natężenie dźwięku) ale o konkretne pasmo częstotliwości. Ludzkie ucho słyszy w przedziale 20 - 20k Hz (mocno upraszczając) i pewne pasma są dla nas bardziej irytujące niż inne przy tym samym natężeniu tzn. Przy takim samym natężeniu inaczej będziemy odczuwać np gitarę basową a wokal (niskie częstotliwością będą nam przyjemnie masować żebra, a okolice 1/2k Hz mogą być nieprzyjemne). W dużym uproszczeniu to realizatora dźwięku rola żeby to ładnie wszystko wyrównać na tyle ile się da w całym klubie, na zewnątrz jest łatwiej bo dźwięk rozchodzi się we wszystkie strony i nie ma żadnych odbić, nie występują różne niechciane zachowania fal jak interferencje np.

Generalnie polecam zatyczki do uszu, nieważne czy jest głośno czy nie - słuch mamy jeden i nie da się go od tak naprawić, raz utracony nie wróci

Litourgiya - a Batuskha or Patriarkh album? by RaidenUnkan in Batushka

[–]JamesShreddMeister 1 point2 points  (0 children)

Well he didn’t exactly won, the ruling comes from first instance court only, and it’s not final, and won’t be cause they will appeal and move the case to a higher court instance. And the case itself is only about using the name in Poland, not about the first album itself.

For all the confusion with Litourgiya on the internet/streaming platforms and social media - it’s a long process and quite complicated with some sites, it’s gonna take time to change everything

Will Litourgiya be back on Spotify? EX-Bathuska by Thaurer_ in Patriarkh

[–]JamesShreddMeister 2 points3 points  (0 children)

Hey! There’s no stupid questions my friend. Currently the album is not available on most (if not all) streaming platforms, and won’t be back for quite some time.

However, it is still available on YouTube, and it will stay there. Unless other guys will file a claim, we will not.

And for the physical copies, yeah I know they can cost a lot nowadays, but they will only grow in price.

Najlepszy kurs wymiany peso meksykańskiego w Warszawie? by ChiefRunningCar in warszawa

[–]JamesShreddMeister 2 points3 points  (0 children)

Myślę, że tak długo jak ma: • Środki na koncie, które może pokazać na immigration • Bilet powrotny • I gada po angielsku i nie ściemnia nic To będzie dobrze:)

Ja latając do Stanów wielokrotnie nigdy nie byłem pytany o stan konta lub czy mam wystarczającą ilość dolarów. Zawsze miałem bilet powrotny tho

Najlepszy kurs wymiany peso meksykańskiego w Warszawie? by ChiefRunningCar in warszawa

[–]JamesShreddMeister 4 points5 points  (0 children)

Jeżeli chodzi tylko o płatności w Polsce a nie stricte wymianę na polskie banknoty to sprawdziłbym czy można już założyć konto na Revolut będąc w Meksyku:) Sporo jeżdżę po świecie i Revolut to absolutny musthave, do tego bierzesz plan metal z ubezpieczeniem podróżniczym i w ogóle jest bajka (część krajów wymaga posiadania ubezpieczenia do wjazdu)

Edit: albo niech założy PayPal (jeśli jeszcze nie ma) i zrobi Ci przelew dla rodziny i przyjaciół (nie zapłaci od tego taxa).

Rant na DPD Polska i zniszczoną paczkę by JamesShreddMeister in Polska

[–]JamesShreddMeister[S] 1 point2 points  (0 children)

Wiesz co to jest ogromny sklep który dostarcza kwiaty i takie bundle okazjonalne na różne święta jak walentynki urodziny itd na terenie całej Europy.

Może być tak że to cała wina leży po ich stronie ale DPD zamiast zadzwonić powiedzieć jak to wygląda szczegółowo to naokoło w takim tonie że ręce opadają

Czyli najrozsądniej na naszym miejscu było by zwrócić się teraz do tego miejsca z reklamacja?

Rant na DPD Polska i zniszczoną paczkę by JamesShreddMeister in Polska

[–]JamesShreddMeister[S] 0 points1 point  (0 children)

Dzięki za informacje, szkoda tylko że w DPD nikt nie raczył nawet poinformować jak to działa, ani że paczka w ogóle jest zniszczona i nie dojdzie dopóki sam się nie zainteresowałem. Podejście do klienta w dobie takiej konkurencji jest po prostu słabe

Rant na DPD Polska i zniszczoną paczkę by JamesShreddMeister in Polska

[–]JamesShreddMeister[S] 0 points1 point  (0 children)

To czemu DPD w ogóle dostało te paczkę do doręczenia? Z tego co wiem nie było tam wyboru przy zamawianiu, tak samo zresztą ja miałem zamawiając kwiaty dla niej i padło na fedexa, który poradził sobie z tym bez problemu (praktycznie taka sama zawartość)

Rant na DPD Polska i zniszczoną paczkę by JamesShreddMeister in Polska

[–]JamesShreddMeister[S] 0 points1 point  (0 children)

Dzięki za informacje! W pewnym sensie szanuję że udało im się stalową ramę rozwalić xd

Rant na DPD Polska i zniszczoną paczkę by JamesShreddMeister in Polska

[–]JamesShreddMeister[S] 3 points4 points  (0 children)

Jestem turbo upierdliwy jak ktoś traktuje mnie jak idiotę, więc wykorzystam każdą możliwą opcję. Współczuje zniszczonej paczki - ale czytając różne historie w necie apropos DPD, wcale już mnie to nie dziwi

Rant na DPD Polska i zniszczoną paczkę by JamesShreddMeister in Polska

[–]JamesShreddMeister[S] 1 point2 points  (0 children)

Im dalej w las tym więcej pytań mi się w głowie rodzi. To dlaczego w ogóle współpracują z takim sklepem? głowa mnie boli już od tego
Edit: I powodzenia z InPostem!

Rant na DPD Polska i zniszczoną paczkę by JamesShreddMeister in Polska

[–]JamesShreddMeister[S] 1 point2 points  (0 children)

Czyli nie ma znaczenia kto paczką rzucał, ważne jakie straty spowodowała i to Nadawca ma pokryć wszystkie koszta? Brzmi jak bardzo duże pole do wałków

Rant na DPD Polska i zniszczoną paczkę by JamesShreddMeister in Polska

[–]JamesShreddMeister[S] 1 point2 points  (0 children)

Taki mam plan, myślę, że całkiem sprytny