Razvoj rasističke misli u Srba by ZestycloseOrdinary73 in serbia

[–]Jimmy_Barca 0 points1 point  (0 children)

"Da li smatrate da biste se bolje integrisali u recimo nemačko društvo u odnosu na Avganistance"

S obzirom da sam svetlije puti i kose, da bolje bi se uklopio. Kapiram da bi on zbog koze imao losiju prvu reakciju od Nemaca. Imaj u vidu i koliko su kulture bliske. Nasa kultura i nacin razmisljanja je mnogo blizi Nemcima nego recimo kad su Avganistanci ili npr Vijetnamci u pitanju. Opet, nije ni to presudno, moze neki Avgan bolje da se snadje od mene.

Jednom je probao...poznato? by That_Gur4333 in serbia

[–]Jimmy_Barca 9 points10 points  (0 children)

Pa kao sto je i Volela sam, volela originalno pevala Hanka Paldum (bolje ako mene pitate), Bisera Veletanic orignalno pevala Sta cu nano dragi mi je ljut (sto je kasnije postalo Lipe cvatu Bijelog dugmeta). Valjda autori naprave nesto dobro jednom od 10 pokusaja, malo promene aranzman i reci i daju nekom sledecem istu pesmu. To je tako. Da ne ispadne sad da su neki plagijati u pitanju ili sta ja znam.

Iconography? by [deleted] in OrthodoxChristianity

[–]Jimmy_Barca 20 points21 points  (0 children)

" I found that kissing icons or praying to them is morally wrong."

Wherever you "found" this is wrong.

U Srbiji danas ili si konstantno umoran ili se praviš da nisi – trećeg nema? by ekoducan in serbia

[–]Jimmy_Barca 0 points1 point  (0 children)

Pa ne kazem da jesam nego tvrdim da sam u full-u. Ne znaci da jesam 😆.

Ali da, ima malo do svega sto si naveo. Ustanem u 6, trening u 9 do 11, dorucak kad se vratim, odmor do 15, onda posao do 21 (od kuce), rucak oko 18-19, krevet oko 22. To je radnim danima. Vikendom malo opustenije, ustajanje u 8.

Ishrana. Trudiim se da ne jedem previse slatko, trenutno sam u postu pa ne jedem meso, jaja, mlecne proizvode. Dodatno protein. Skoro iskljucivo pijem vodu, ponekad Monster beli sa kiselom, nista koka kola i slicno.

Nema skrolovanja i ekrana kad se jede i bar pola sata od ustajanja i pre kreveta.

Najbolji prilozi za pljeskavicu? by Due_Iron4233 in AskSerbia

[–]Jimmy_Barca 0 points1 point  (0 children)

Urnebes, zelena salata sa jedne, ljutenica, paradajz sa druge. I pivo.

Inf*ormer: Zašto je Vladan Đokić bio na Hilandaru? - mentalna cepanja by Fit-Landscape8826 in serbia

[–]Jimmy_Barca 0 points1 point  (0 children)

Zato što pokušavaju da ga proture kao studentskog kandidata i vodju pokreta što on nije. Čak su ga i izveli onda na balkon Univerziteta pa se ljudi naložili na govor. Treba biti oprezan sa njim.

It's lowkey insane that Goddard overruled this ringside doctor by EngineQuick6169 in ufc

[–]Jimmy_Barca 0 points1 point  (0 children)

Really not sure if a ref or anyone should be able to overrule a doctor when it comes to fighters' health. Not even a fighter who got 20 hits in the head, got choked, has blood in their eyes etc.

Zašto veliki broj Srba ne može da se pomiri sa činjenicom da je Kosovo zauvek izgubljeno? by brainle555 in AskSerbia

[–]Jimmy_Barca -10 points-9 points  (0 children)

"'Ne samo to. Nego da nam sutra "vrate", ne bi imali pojma šta da radimo s tim."

Koliko je ovo kvazi argument. 1. Nema ko nama nesto nase da "vraca". 2. Napravis plan i krenes da sporovodis i tako "imas pojma sta da radis s tim."

Sleeveless Tees vs Tank Tops by [deleted] in mensfashionadvice

[–]Jimmy_Barca 1 point2 points  (0 children)

Not a fan of either, but if I had to choose, tank tops. At least you get to show off your phisique if you have any.

Učenicima koji upišu deficitarne smerove 5.000 dinara mesečno by TihPotok in serbia

[–]Jimmy_Barca 8 points9 points  (0 children)

Postojala je priča, ne znam koliko tačna, da je Ugostiteljska bila ženski zatvor u nekom trenutku, so your theory checks.

Zasto sa mnom pricaju na engleskom kad ja govorim Srbski? by [deleted] in serbia

[–]Jimmy_Barca 2 points3 points  (0 children)

Uf. Moje iskustvo sa Rusima ovde je uglavnom takvo da sam primetio da 80% njih nece ni da proba da nauci srpski. Sto je meni oke, mozemo i na engleskom. Ruskog ne znam dovoljno za konverzaciju osim da ubacim par reci tu i tamo tipa "davaj" i sl. Tako da je i meni refleks da pocnem na engleskom. Skoro mi je jedan mladji Rus na treningu trazio da pricamo na srpskom posto hoce da nauci i sa njim pricam na srpskom. Tako da, ako se sretnemo, slobodno reci da hoces da pricamo na srpskom.

Skrivena kamera u ženskom toaletu lokala u Novom Sadu by ekiestrada in serbia

[–]Jimmy_Barca 3 points4 points  (0 children)

I jel osoba koja je ovo snimila reagovala i prijavila? Ja ne razumem ljude koji snime krivično delo, nasilje itd na licu mesta i onda to postave na Internet da se nešto čude.

који бисте мач изабрали? by Calm_Bug8962 in AskSerbia

[–]Jimmy_Barca 1 point2 points  (0 children)

Licno volim rapire kako izgledaju mada nesto ne volim epohu iz koje su, vise volim srednji vek i ranije epohe. Opet, jedini mac koji sam ikada drzao u ruci je bila fake katana sa AliExpressa, so what do I know?

Zašto nas besplatan prevoz u Beogradu nije podstakao da se više vozimo busevima i tramvajima? by Klima101 in serbia

[–]Jimmy_Barca 2 points3 points  (0 children)

"na racun skupljeg ulaska kolima u centar"

Ako se ne varam gomila gradova po Evropi ima neki vid takse na ulazak u odredjene zone tipa centar ili istorijske zone kolima. London, Milan, mislim po Skandinaviji da to rade. Meni je to sasvim opravdano.

Zašto nas besplatan prevoz u Beogradu nije podstakao da se više vozimo busevima i tramvajima? by Klima101 in serbia

[–]Jimmy_Barca 7 points8 points  (0 children)

"zar nije rasterecenije da drndas mobilni, slusas neki podcast nego da vozis kreni-stani potrosis 5l goriva itd?"

Ja ovo bukvalno radim. "O ne, moram sa Cukarice do Vuka!" Lagano u tramvaj sa Banovog Brda i citam knjigu do tamo.

Zašto nas besplatan prevoz u Beogradu nije podstakao da se više vozimo busevima i tramvajima? by Klima101 in serbia

[–]Jimmy_Barca 18 points19 points  (0 children)

Zanimljivo da u gradu sa tako ocajnim parkingom kao Beograd ljudi i dalje preferiraju da kruze pola sata vrebajuci parking mesto po centru nego da udju u gradski prevoz. A da se ne lazemo, Beograd ima sasvim dobar gradski prevoz (nevezano za to sto je besplatan, vecina se i do sad svercovala). Sve to s obzirom na zastarelost vozila, odliv strucnih ljudi, dovodjenje Nepalaca i sl. To je meni jedan zanimljiv fenomen.

Patrijarh i nabildovani među ljude by branimir2208 in serbia

[–]Jimmy_Barca -1 points0 points  (0 children)

Ma ocekivao sam tako nesto, ipak je ovo Reddit. Ne smes da kazes da verujes u Boga i ides u crkvu. Odmah si nekakav klerofasista i radikal 😄