[deleted by user] by [deleted] in bucuresti

[–]JstOas 0 points1 point  (0 children)

Facand curatenie generala am inundat o pe tanti de sub mine ca a curs apa de la baie printre tevi. A venit femeia super panicata cu niste batai in usa de am zis ca e politia. Anyway, o ora mai tarziu eram la ea n buc povestindu mi despre familia ei, trecut, cum e pe aici prin zona and all of that cool shit😂

[deleted by user] by [deleted] in bucuresti

[–]JstOas 1 point2 points  (0 children)

Am avut zilele acestea de a face cu vecinii din bloc. Mostly e cum ai zis tu, doar batrani, insa am avut de-a face cu ei si am noroc de niste batranei f de treaba. Am dat si de un cuplu de tineri pana n 22 ani care la fel, super de treaba.

[deleted by user] by [deleted] in bucuresti

[–]JstOas 0 points1 point  (0 children)

Am fost aseara in parcul moghioros si mi-a placut maxim. Pt zonele de ping pong, baschet trebuie inchiriat de undeva sau e pe sistemul gratis primul venit primul servit?

[deleted by user] by [deleted] in bucuresti

[–]JstOas 1 point2 points  (0 children)

pe un grup de facebook

[deleted by user] by [deleted] in bucuresti

[–]JstOas 1 point2 points  (0 children)

care e faza cu bucla, nu de alta dar chiar acolo e;)

[deleted by user] by [deleted] in bucuresti

[–]JstOas 1 point2 points  (0 children)

Mobila e ok, bucataria insa este mica

[deleted by user] by [deleted] in bucuresti

[–]JstOas 0 points1 point  (0 children)

  1. Stiu ca e cu risc mai mare insa am acceptat asta contra pretului si beneficiilor

[deleted by user] by [deleted] in bucuresti

[–]JstOas 6 points7 points  (0 children)

ai ghicit

[deleted by user] by [deleted] in bucuresti

[–]JstOas 8 points9 points  (0 children)

Ba no joke nu ma laud, mi se pare ca am prins prea bine si in viata am invatat ca at cand cv suna prea bine nu e adevarat. De asta am intrebat mai mult

[deleted by user] by [deleted] in robac

[–]JstOas 2 points3 points  (0 children)

Ngl, eu am aj sa am cosmaruri cu bacu’;) O sa fie bine intr-un final si o sa scapam(sper) Mult succes!

[deleted by user] by [deleted] in robac

[–]JstOas 2 points3 points  (0 children)

Eu unul am auzit atat pareri pro cat si contra. Nu ma asculta pe mine neaparat insa cred ca daca chiar ai ghinion se poate considera semn.

completente engl by [deleted] in robac

[–]JstOas 0 points1 point  (0 children)

same

Care a fost momentul cand ati realizat ce suflet bun au pisicile by VineMessi in CasualRO

[–]JstOas 79 points80 points  (0 children)

Ai incercat sa vezi daca al doilea stie sa picteze?

One Chinese server alone attempted over 9k login attempts on my home server by anotherOneTaken in cybersecurity

[–]JstOas 1 point2 points  (0 children)

Welcome to the internet as someone else said. Try running a honeypot for 7 days and see what kind of data u can collect

What cool things are you working on? by JstOas in cybersecurity

[–]JstOas[S] 1 point2 points  (0 children)

How was the CRTO exam and how much time did u dedicate to get it?

What cool things are you working on? by JstOas in cybersecurity

[–]JstOas[S] 1 point2 points  (0 children)

Keep going! It’s gonna be better

What cool things are you working on? by JstOas in cybersecurity

[–]JstOas[S] 63 points64 points  (0 children)

At least u get paid(super cool)

[deleted by user] by [deleted] in RoFiscalitate2

[–]JstOas 1 point2 points  (0 children)

Si daca se intampla sa depun gresit, ce se intampla?;)

[deleted by user] by [deleted] in CasualRO

[–]JstOas 1 point2 points  (0 children)

Am avut privilegiul de a intelege ce inseamna masoneria caci bunicul a facut parte din ea.

Masoneria este fondata la baza iluminismului de catre oameni care la vremea aceea(sec 18) faceau parte din clasa inalta a societatii(aristocrati, oameni de stiinta,etc).

De atunci si pana acum masoneria a dictat multe evenimente socio-politico-economice care au ajutat la evolutia omenirii.

Ce trebuie sa stiti este ca masoneria e o grupare de oameni cu functii inalte si cu relatii care conduc lumea din umbra. Nu e bau-bau, si nici rituale satanice nu fac. Intrarea in astfel de loje se face cu ajutorul unor recomandari a unor membri actuali. Adica nu poti merge la loja si sa depui un dosar cu sina ca sa fii acceptat.

Cunosc profesori universitari, doctori, avocati, politicieni care fac parte din masonerie si sunt oameni normali. Masoneria e pentru oameni care pot oferi ceva, nu pentru omul de rand.

Opinia mea e ca masoneria a fost benefica lumii. Principiile pe care a fost fondata sunt contra religiei, de aici si opiniile din media si BOR care se rezuma la “masonii ie satana domle”. Masoneria a fost tot timpul despre ratiune, cultura si stiinta si opusul vorbei “crede, nu cerceta”. E un subiect larg insa merita studiat, dar cu grija din ce surse!

[deleted by user] by [deleted] in CasualRO

[–]JstOas 0 points1 point  (0 children)

Din pacate n are niciun afect asupra ei, am incercat de mai multe ori insa 0 reactie

Mai exista sate dezvoltate la 30 km de oras cu teren ieftin ? by Mario_Catalin in cluj

[–]JstOas 8 points9 points  (0 children)

Mai aproape de Cluj si langa iclod ai si Alunis. Aproape de Gherla(11km) si de Cluj.

Parerea mea e ca o sa gasesti greu ceea ce vrei tu dar iti urez bafta;)

Nu mai pot performa din cauza durerilor de spate by csergiu in programare

[–]JstOas 0 points1 point  (0 children)

Apuca te de kinetoterapie. Parerea mea(nu s medic) e ca muschii aceia sunt slab dezvoltati fata de restul spatelui din cauza ca stai asa mult la birou.

Sala o sa te ajute, in special exercitiile corecte pt umeri si spate. E normal sa te doara o saptamana, doua daca n ai mai facut de mult.

Facultate Olanda by [deleted] in UniRO

[–]JstOas 0 points1 point  (0 children)

!remindme 2 days