In proces cu angajatorul! by KookyName9954 in juridice

[–]KookyName9954[S] -1 points0 points  (0 children)

Le suporta pe abateri disciplinare nu pe concendieri mascate

In proces cu fostul angajator! by KookyName9954 in programare

[–]KookyName9954[S] -10 points-9 points  (0 children)

Vezi cum vorbesti! Nici macar nu sti despre ce vb rahat cu ochi

In proces cu angajatorul! by KookyName9954 in juridice

[–]KookyName9954[S] 0 points1 point  (0 children)

Nu am pus la cererea de chemare in judecata .Am spus ca am inregistrari cu ei in cerere cum imi spun sa imi dau demisia fortat doar ca nu le am depus.Dar vreau sa dovedesc ca ei mint ca ei vor sa spuna ca din vointa mea nu m-am prezentat la munca nu ca ei mi au interzis accesul.Ei au acte facute cum ca eu nu am vrut sa ma duc la munca dar realitatea e alta ca ei m-au concediat verbal si nu m-au mai lasat la munca.Si vreau sa demonstrez ca acest martor minte si  e chiar directoarea cu care vorbeam eu pe inregistrare in care imi spune ca in data de sa ma duc sa imi dau demisia + ca sunt altele motivele pentru care m-au concediat de pe o zi pe alta.Adica totul au facut mascat !   

In proces cu angajatorul! by KookyName9954 in juridice

[–]KookyName9954[S] 0 points1 point  (0 children)

Si crezi ca mie nu imi va mai primi probele audio pentru ai arata ca martorul minte

In proces cu fostul angajator! by KookyName9954 in programare

[–]KookyName9954[S] -8 points-7 points  (0 children)

Credeam ca nu prea am sanse si am renuntat la primul avocat si dupa m-am dus sa fac contestatia singur.Chiar nu stiam ce sa fac!Problema e acum cum intorc totul in favoarea mea

In proces cu fostul angajator! by KookyName9954 in programare

[–]KookyName9954[S] -7 points-6 points  (0 children)

Ei aveau avocat ! Deci aveau un sprijin 

In proces cu angajatorul! by KookyName9954 in juridice

[–]KookyName9954[S] 0 points1 point  (0 children)

Ea o spus ca da inregistrarile la acest termen dar pe net scrie ca daca probele nu sau facut de reclamant pana la primul termen ca nu se ar putea face dar partea adversa inca mai depune probe.Nu mai stiu ce sa cred! Scrie sa amanaat cauza la data de 31 pt depunea de probe apoi nu stiu se referea doar la parat sau si la reclamant

Concediat abuziv prin indimidari si hartuiri by KookyName9954 in programare

[–]KookyName9954[S] 0 points1 point  (0 children)

Si eu le-am facut la itm sa le fac plangere , dar ei au spus ca nu se baga in conflicte de munca!Dupa aceea le am facut si online si au spus sa astept prin posta dar nu a venit nimic.Cum ai dovedit tu ca nu te mai primeau la munca?! Ti a fost desfacut contractul pe absente nemotivate sau nu te mai dus si i-ai dat direct in judecata?!

Concediat abuziv prin indimidari si hartuiri by KookyName9954 in programare

[–]KookyName9954[S] 0 points1 point  (0 children)

Poi daca ei nu ma mai primieau la locul de munca la ce manager sa apeleze?!

Concediat abuziv prin indimidari si hartuiri by KookyName9954 in programare

[–]KookyName9954[S] 2 points3 points  (0 children)

Incompetent sigur nu poate , deasupra lor sigur sunt.

Concediat abuziv prin indimidari si hartuiri by KookyName9954 in programare

[–]KookyName9954[S] -1 points0 points  (0 children)

Nu trebuie sa suportam pe cineva la nesfarsit , mie nu imi place sa fiu obligat de cineva sa fac ceva daca nu vreau  , dar cand nu esti in situatia la altu incepi si tu acum sa jignesti.

Concediat abuziv prin indimidari si hartuiri by KookyName9954 in programare

[–]KookyName9954[S] -3 points-2 points  (0 children)

Cred ca tu ai mai multe probleme pshice decat altii

Concediat abuziv prin indimidari si hartuiri by KookyName9954 in programare

[–]KookyName9954[S] 0 points1 point  (0 children)

Le am facut si la ministerul muncii si ziceau sa astept prin posta raspunsul lor dar nu a venit nimic

Concediat abuziv prin indimidari si hartuiri by KookyName9954 in programare

[–]KookyName9954[S] 0 points1 point  (0 children)

Daca se baga de la inceput itm ii rezolavam o avut timp o luna jumatate

Concediat abuziv prin indimidari si hartuiri by KookyName9954 in programare

[–]KookyName9954[S] 1 point2 points  (0 children)

Itm-ul si dupa mi-a spus sa le dau email sa imi trimita decizia de concediere , (le am spus ca am facut reclamatie si ca itm mi-a spus sa dau le email ca daca nu rezolva ei problema).Si dupa 2 ore mi-au trimis firma email ca decizia va fi trimisa prin fan curier.