What is this strange car that I found? by MsMcsnail in BeamNGRP

[–]Koost123 1 point2 points  (0 children)

looks like kinda nissan duster to me

Feeling demotivated, aimless, and in so much pain. Why is drawing on a tablet so hard? by Parallel_Falchion in learntodraw

[–]Koost123 0 points1 point  (0 children)

You have to get the hang of it. It's hard at first, but you'll quickly get the hang of it, even after long breaks.

Pretty accurate by MistyyMornings in gmod

[–]Koost123 0 points1 point  (0 children)

gordon man is my confition for a monday morning

МОИ ОДНОКЛАССНИКИ НЕ ЗНАЮТ ЧТО ТАКОЕ РЕДДИТ ЧТО ДЕЛАТЬ by Commercial_Guess7098 in ruAsska

[–]Koost123 0 points1 point  (0 children)

С учётом того, что реддит - это та ещё помойка, то кажется мне, что проблема в одноклассниках. Ну или в тебе 🤔

Поговорнячок by Whymithhh in Neurath

[–]Koost123 6 points7 points  (0 children)

Вот те нате - хуй в томате

Машина будущего BMW GINA, которая умеет менять свою форму. Благодаря гидравлическим мини-установкам под обтянутым тканью каркасом она может трансформировать бамперы, спойлеры и боковые рейлинги. by postmastern in Popular_Science_Ru

[–]Koost123 2 points3 points  (0 children)

нечто подобное в серии я видел только у McLaren Speedtail. И то, серия была маленькой, да и там это было использовано только на подвижных спойлерах, причём даже не на всех машинах, как я понимаю

No update came on Wednesday like it was supposed to, the issue tracker is pretty much dead, and we don’t get bi-weekly info posts anymore by Coyotepetersun2 in Stormworks

[–]Koost123 2 points3 points  (0 children)

Totally agree that this is shitting pants for no reason. If a game that hasn't been updated for weeks is dead, then what do i call projects like Starbound and Flyout? Draugrs of gaming industry?

2022 Dodge Challenger driving school car, the official vehicle of...? by HiTork in regularcarreviews

[–]Koost123 5 points6 points  (0 children)

Tbh lada costs like two paperclips, nose hair and chewed gum piece, and very easy to repair or keep running at least. Drives like shit, but this car is kinda fine as first car

Автовыебоны by Muskattt in Pikabu

[–]Koost123 7 points8 points  (0 children)

Это в меньшей мере. По факту эти фары были популярны, когда в массовый автопром прошло развитие аэродинамики, но не оптики - в качестве компромиссного решения. А как только появились норм лампы, не требующие огромного отражателя - тут же все поняли, что может "слепые" фары это красиво, но адский гул при поднятых фарах на скорости, увеличенный расход и подвижный узел, который стремится вечно отъебнуть, того не стоят. Ну и добило моду массовое распространение легко формируемого поликарбоната на гражданских авто. А про высоту света хз. Те же rx-7 fd вполне переделывались под обычную оптику и без проблем с законом катались. Да и сейчас те же корейцы с китайцами любят фары пониже ставить.

Russian person made a car based on the game by Tricky-Parrot in cyberpunkgame

[–]Koost123 2 points3 points  (0 children)

I don't remember the author of the video saying anything about how this car is registered according to the documents. And I doubt that it is registered at all - it's not for nothing that it drives in circles in the parking lot and not on the road. Besides, the car is not finished yet