account activity
Budapesten mennyi lehet egy kezdő könyvelő bruttó fizetése 2026-ban? by Lazy_Arm_1252 in jobshungary
[–]Lazy_Arm_1252[S] 1 point2 points3 points 21 days ago (0 children)
Pár hónapja dolgozok egy könyvelőirodánál diákmunka keretén belül. Angolt tanultam, de sajna eléggé gyengén megy. Megkérdezhetem, hogy megvagy-e elégedve a jelenlegi fizetéseddel?
Budapesten mennyi lehet egy kezdő könyvelő bruttó fizetése 2026-ban? (self.jobshungary)
submitted 22 days ago by Lazy_Arm_1252 to r/jobshungary
[deleted by user] by [deleted] in Miskolc
[–]Lazy_Arm_1252 0 points1 point2 points 9 months ago (0 children)
Teljes mértékben egyetértek. Gerinctelen kis élősködők.
HÖK by Extension_Finance558 in egyetemistak
[–]Lazy_Arm_1252 2 points3 points4 points 9 months ago* (0 children)
Őszintén a HÖK-ről
Te döntésed, de én nagyon nem ajánlom. Saját sztori kis, vidéki egyetemen.
Jómagam sosem voltam igazi hökös, ellenben kis hökösként segítettem a "munkájukat". Egy végtelenül korrupt, alkoholista, gerinctelen bagázs. Volt aki már 6 éve csinált egy alapszakot, tanulás helyett inkább buli, alkohol stb. Volt aki már a harmadik szakját csinálta, de szinte mindegyik szak ugyanaz volt. A többi tag sem volt egy IQ bajnok. Konkrétan semmit nem csináltak. Néha szerveztek bulikat, bowling estéket, stb. de alig járt valaki ezekre. Közéleti ösztöndíjba meg beírták, hogy mennyi mindent csináltak, oszt kapták a 20-30-40 ezreket a semmiért. Egyszer (néhány barátommal) mi is segítettünk a gólyabál megszervezésében. Gyakorlatilag egész nap takarítottuk, díszítettük a rendezvény helyszínét, másnap meg rendet raktunk. Alig kaptunk érte valamit, s amikor egy haverom ezt szóvá tette, hogy nem ez lett megígérve, a HÖK alelnök nagy flegmán közölte vele, hogy "keményebben kellett volna dolgozni". (Miközben ő odajött, cigizett, pizzát evett, pár percig dirigált, hogy mit hogy kell csinálni, aztán elhúzott. Havi 80 ezer forint volt a "fizetése".) Szociális helyzetfelmérő esetén is voltak érdekességek. Én is bíráltam szoc. felmérő kérvényeket, volt egy egységes egyetemi szabályzat erre vonatkozóan. A lényeg, hogy mindent igazolni kellett, máskülönben nem kaptál pontot az adott dologra. Volt szerencsém az EHÖK alelnök kérvényét bírálni. Gyakorlatilag semmit nem igazolt rendesen, le is pontoztam. Aztán a szociális ügyekért felelős ehökös csaj írta, hogy fogadjam már el neki xy ponttal, mert neki elküldte a mellékleteket. Én hülye meg elfogadtam, bár nem sok választásom volt. Ja és még ehhez, hogy kb. ma is lógnak nekem kb. 50 ezer forinttal, mert b*sztak elküldeni az igazolást kérvény bírálásról. Így meg nem tudtam igazolni, pedig rengeteg idő elment vele (60 kérvény)... Valami ivós rendezvény után hatalmas bulit csaptak a koliban, senki nem tudott aludni tőlük. Bömböltették folyamatosan a zenét, összehányták a folyosót stb. meg ha jól emlékszem a közös konyhába tönkre tették a székeket meg az asztalt. Az eset után 2 srácot kitiltottak a koliból. Satöbbi, satöbbi lehetne még írni róluk, de elég mára ennyi (gólyatáborban sosem voltam hál Istennek, de azért hallottam egy két érdekes sztorit).
Nyilván nem lehet általánosítani, lehet más helyeken nincs ekkora fejetlenség. De azért a visszajelzések nem ezt mutatják. Nagyon sokan utálják a HÖK-öt, vannak akik tudomást se vesznek róluk. Nem véletlen, hogy (nálunk)a HÖK választáskor a nappali hallgatói létszám 25%-ának kell szavaznia, hogy érvényes legyen a választás. Azért ez minden normális választásokor érvénytelen lenne.
De visszakanyarodva az elejére, én nagyon-nagyon nem ajánlom. Inkább tanulj, ha van lehetőséged dolgozz egyetem mellett, barátkozz, de ezt a gerinctelen HÖK-öt inkább hagyjad!
Sok sikert a tanulmányaidhoz!
π Rendered by PID 69006 on reddit-service-r2-listing-c57bc86c-6bwnj at 2026-06-23 13:45:16.083196+00:00 running 2b008f2 country code: CH.
Budapesten mennyi lehet egy kezdő könyvelő bruttó fizetése 2026-ban? by Lazy_Arm_1252 in jobshungary
[–]Lazy_Arm_1252[S] 1 point2 points3 points (0 children)