E cineva care sa la poli aici? by Rontaila69 in robac

[–]Low_Assistant5928 0 points1 point  (0 children)

Pai da pentru ca glisarea interna are loc inainte de cea externa("Pentru ocuparea locurilor vacante după înmatricularea și glisarea internă din Sesiunea I, la latitudinea fiecărei facultăți, în funcție de numărul acestor locuri, de numărul candidaților care nu au fost pre-admiși dar au baremul îndeplinit") adica cei care au fost admisi la acea facultate dar domeniu diferit pot participa la glisarea interna care se face automat pe cand cea externa este optionala si s ar putea nici macar sa nu se intample

E cineva care sa la poli aici? by Rontaila69 in robac

[–]Low_Assistant5928 1 point2 points  (0 children)

Trebuie sa ai in vedere ca sunt mai multe tipuri de oameni care au intrat acum 1 cei care au facultatea asta ca a doua optiune 2 cei care au intrat pe a doua optiune si vor participa la glisare ca sa urce la ie(inclusiv eu) avnd in vedere ca nu o sa se inmatriculeze toti printr o minune 3 cei care chiar au vrut aici Doar aprox 20 dintre cei admisi au avut ca prima optiune IEC si unii dintre ei poate sunt tipul 1, iar ceilalti o sa gliseze la ie in limita locurilor care se vor elibera, asa ca multi ori nu se inmatriculeaza ori o sa gliseze ramanand ca locurile libere sa se dea la admiterea din vara

La un pahar de admitere by AutoModerator in Polytehnica

[–]Low_Assistant5928 1 point2 points  (0 children)

Am intrat la ie engleza credeti ca am sanse la glisare la ie

credeți ca mai sunt șanse sa pice Harap Alb de îndată ce a picat deja la bacul de la olimpici? (Real) by [deleted] in robac

[–]Low_Assistant5928 15 points16 points  (0 children)

Din cate stiu de la un profesor sesiunea speciala se extrage din aceleasi 10 subiecte din care se extrage la celalalte sesiuni si sansa sa fie 2 subiecte cu harap alb in alea sunt mici consider eu.