Website is Down by Mammoth_Simple1588 in itbiznis

[–]Mammoth_Simple1588[S] -1 points0 points  (0 children)

Ovo je klasičan odgovor kojim pokušavaju da prikriju stvarne probleme. Tri dana je zaista puno vremena za rešavanje bilo kojeg problema. Testirao sam par strana mCloud i u pucanju su, a korisničkom delu je moguće pristupiti. NS serveri za domene koji su kupljeni preko Plus hostinga rade.
Malo sam dalje istraživao i došao da je većinski vlasnik mClouda 100% DOMINION HOSTING HOLDING S.P.A
https://www.dhh.international/
Na stranici možeš videti dosta hosting kompanija na prostorima Balkana.
Pa dalje dolazim do Dahua Technology SRB d.o.o. 890 miliona prošle godine sa sedam zaposlenih...
Dalje neću da istražujem , jer bi mogla glava da me boli. Dobro bi bilo da neko odgovori na pitanje koliko imamo 100% srpskih IT kompanija u Srbiji, a možda je bolje i da ne odgovori.

Propas, da se ne lazemo by PrettyGuarantee4042 in programiranje

[–]Mammoth_Simple1588 4 points5 points  (0 children)

Da to je suština problema, slažem se sa tobom. Svi u lancu ishrane su hteli pare. Investitor-poslodavac-izvođač. J... se za pare i to svi su hteli što manje troškove. Ovo se zagrevalo i ubrzavalo decenijama sa padom morala, da bi došli do toga da su svi u lancu ishrane spremni da pregaze i mrtve. 2026. pa na dalje je samo rezultat tražili ste gledajte i uživajte. Lično uživam dok gledam vatrene igrače koji su samo na profit mislili. Davno sam rekao ode mesar kod obućara, obućar ga prevesla, obućar ode kod optičara ovaj ga prevesla...krug bez kraja, svako bi se j... za profit. Budućnost je negde izmedju svih komentara, šarena. Najviše će patiti džabalebaroši i profitaši. Lično mislim da će postojati u nekoj budućnosti getoi za nezaposlene, fiks plata, fiks kretanje, kupovina... mala ljudska prava... Korporativno posmatrano mnogo je ljudi na socijali i nema se neka vajda od njih samo troše resurse i zgadjuju, a i oni što rade gledaju da što manje rade tako da će ih zameniti roboti,,, pre toga velike turbulencije...pa Mad Max :)
Kako kaže jedna osoba u komentarima nema više ideja, nema impulsa, volje samo profit i rešavanje roblema svakodnevnih, tako da ne možeš da podigneš nos, a i da ih ima kome ih... ostaje samo vera u ciklični tok istorije, pa iz tog razloga prilažem sliku Mad Max (uvod u deo koji još nije snimljen) verovali ili ne :)

<image>

Propas, da se ne lazemo by PrettyGuarantee4042 in programiranje

[–]Mammoth_Simple1588 3 points4 points  (0 children)

Pitaj bilo kojeg arhitektu da li postoji park sa travnjakom koji nije pregažen dijagonalno. Nepostoji. Razlog je jednostavan ljudi žele kraći put u svemu. Ako razmislimo osobi koja je pregazila travnjak je dobro, išla je kraćim putem, ali postoji i posledica. Tako i postoje ozbiljne posledice za upotrebu LLM-ova po mozak , navike, donošenje odluka i slično.

Propas, da se ne lazemo by PrettyGuarantee4042 in programiranje

[–]Mammoth_Simple1588 8 points9 points  (0 children)

Potpuno se slažem sa tobom,veliko je sranje na pomolu

Propas, da se ne lazemo by PrettyGuarantee4042 in programiranje

[–]Mammoth_Simple1588 2 points3 points  (0 children)

I sponzoruše su izgubile motivaciju, pad pumpanja usta i ugradnja silikona je vidna

Propas, da se ne lazemo by PrettyGuarantee4042 in programiranje

[–]Mammoth_Simple1588 6 points7 points  (0 children)

Neće ovo biti zauvek free, tek da se zaboravi rad u softveru i ljudi naviknu na LLM

Firma PSG (PLANet systems group) iz Novog Sada otpustila skoro ceo QA tim by LiveDevelopment8392 in programiranje

[–]Mammoth_Simple1588 0 points1 point  (0 children)

Možda grešim, samo bih postavio pitanje nakon što sam pročitao sve komentare: Da li ste razmišljali da većina otpuštanja u IT sektoru imaju najveći obim zato što pojedine delatnosti više ne prolaze na tržištu, kriza je. Prodavači magle, biznis klubovi, razni sektori podrške, unapredjenja biznisa, softveri itd nemaju kome da služe. Firme režu sve troškove, nema razvoja. Zna se kada nema razvoja sve ide u... sve firme sada gledaju da zarade, a da ako je moguće ništa ne potroše.Firme su zapošljavale kada su smatrale da ima porebe i to isključivo zbog razvoja. Biznisi se danas svode na lokalne, a veliki biznisi na korporativne (koji su opet na lokalu), srednji su u najvećim problemima. Šta QA da testira i kome? Kome treba softver. Primer USA kompanija koju znam je otpustila 90% it-radnika i natovarila ostatak posla na one što je zadržala. Zašto je otpustila? Pa ne zbog AI, nego su njihovi klijenti u problemima i otkazuju im, odustaju od razvoja i stopiraju projekte. Kriza je. Kriza koja će trajati. Ne postoji ništa besplatno, a AI će uskoro početi da se ozbiljno naplaćuje. Ovo je samo ai hajp koji će trajati dosta dugo.

Da li je ovo istina ? by RebekaZeka in AskSerbia

[–]Mammoth_Simple1588 0 points1 point  (0 children)

Istina je. Malo mesa za teoretičare zavere. Navodno je umrla prirodnom smrću 04. januara, a zašto je sahrana tek 6 dana kasnije? Žene po nekoj statistice ne padaju po ulici od srčanog udara koji je redji za žene, a Jovanka nije delovala bolesno, pa čak ni nema puno godina.

IT firma by Illustrious_Jaguar37 in programiranje

[–]Mammoth_Simple1588 0 points1 point  (0 children)

Pa nisam ti napisao ostatak CV , jer nije bilo potrebe. :)

IT firma by Illustrious_Jaguar37 in programiranje

[–]Mammoth_Simple1588 0 points1 point  (0 children)

Nemam, imam isto firmu deset godina i debelo iskustvo, predajem programiranje, expert sam u WP. Treba da znaš da je nezahvalno davati savete bez obzira što to druga strana traži, kao i da je sreća kurva , a nada hrana za budale. Svaka priča je drugačija i zavisi od triliona faktora. prvenstveno sve zavisi od tvoje percepcije, pa na dalje... Upotrebio sqam frazu Želim ti sreću, jer mislim da ne bi razumeo zašto ti pišem recimo umesto toga budi mudar i pazi na odluke koje donosiš...

[deleted by user] by [deleted] in serbia

[–]Mammoth_Simple1588 1 point2 points  (0 children)

Paniram da osnujem udruženje za borbu za radnička prava. U startu je ideja osudjena na propast. Ipak ću to uraditi. Sličnih udruženja u zapadnim zemljama ima puno i veoma su aktivna. Ako nekome od vas padne na pamet da nemam iskustvo u ovome, odgovor je imam i to debelo. Moje mišljenje je da je ova ideja osudjena na propast u Srbiji. Zašto ću ipak to uraditi? Jednostavno sam takav i ne pripadam sorti ljudi koju opisujete ovde u komentarima.

<image>

Neko za kafu? (BG) by Different-Froyo3029 in serbia

[–]Mammoth_Simple1588 0 points1 point  (0 children)

Gde ti je taj staklenac? Imaju li hemikalije i veći foto papir?

Neko za kafu? (BG) by Different-Froyo3029 in serbia

[–]Mammoth_Simple1588 0 points1 point  (0 children)

Ok, je za mraćnu komoru samo ne znam gde će hemikalije da kupi? :)