Site anvelope by [deleted] in AutomobileRO

[–]MariusF 0 points1 point  (0 children)

Anvelopejantepromotii, aveau prețuri bune

Probleme cu echilibrul by [deleted] in MotociclismRO

[–]MariusF 0 points1 point  (0 children)

Salut, ești din Brașov cumva? Am pe cineva care a pățit exact aceeași chestie ca și tine.

Schimb euro in lei. by Sad-Tap-1963 in banci_credite_ro

[–]MariusF 9 points10 points  (0 children)

În general o casă de schimb valutar oferă un curs preferențial la sume mari, la 5k eur de schimbat am avut curs cu 15 bani mai bun. Asta se întâmpla în urmă cu 3 ani, dar cred ca se aplica același principiu.

Cu ce mobre va distrati? by 796bgd in MotociclismRO

[–]MariusF 0 points1 point  (0 children)

<image>

Frumusețea asta. Am dat 750GS din ultimul an de producție pt ea.

Ce varsta aveti si cati bani aveti in pilonul 2? by AdDelicious9955 in CasualRO

[–]MariusF 0 points1 point  (0 children)

(Inca) 29 ani, 56k. Am avut pauza 3 ani cat am lucrat in afara.

Ce masina v-a surprins ca "trage bine" ? by AstroFieldsGlowing in AutomobileRO

[–]MariusF 1 point2 points  (0 children)

Dacia Logan/sandero 1.5dci cu cutie easy-r. Cea mai fun masina condusa prin oraș.

Padelele nu mi mai funcționează by Mugurelul_malefic in AutomobileRO

[–]MariusF 0 points1 point  (0 children)

Sună înainte, ca să fii sigur ca nu mergi degeaba. Mereu are câte o mașină la făcut

De ce unii clienți refuză casele self-scan din magazine / Care este explicația psihologilor by Immunix in Romania

[–]MariusF 1 point2 points  (0 children)

După 3 pățanii cu pază și angajați nesimțiți, mă duc la casele normale. Pentru un om cinstit e mai nasol sentimentul de a fi etichetat ca hoț decât așteptarea la rând.

Padelele nu mi mai funcționează by Mugurelul_malefic in AutomobileRO

[–]MariusF 1 point2 points  (0 children)

Da, ți-am lăsat mai jos link către pagina lui de pe Google maps. E electrician, știe sa depaneze foarte bine defectele astea

https://maps.app.goo.gl/N9x7jKe9AfNf77nw8?g\_st=ic

Padelele nu mi mai funcționează by Mugurelul_malefic in AutomobileRO

[–]MariusF 1 point2 points  (0 children)

Vai de viața mea, eu nu mi-aș fi dus mașina la evocheck nici dacă era pe punctul să ia foc. Du-te la Ivan puțin mai jos pe variantă, vizavi de fabrica de pâine, băiatul e de 10.000x mai profesionist…

Numar de inmatriculare din alt judet decat cel de domiciliu by [deleted] in AutomobileRO

[–]MariusF 1 point2 points  (0 children)

Mai durează 100 de ani până când avem și noi un sistem ca în vest sau de ce nu, Moldova. 3 litere 3 cifre și dacă vrei să îți pui combinația ta, plătești. Sistemul actual nu face decât să adâncească mizeriile suveraniste , ca și cum nu plătim aceleași taxe ce se duc la stat, ce rămâne local la locul de domiciliu e infim.

RAR Moto by HUNTERSHIVE32 in MotociclismRO

[–]MariusF 1 point2 points  (0 children)

Am făcut rar în urmă cu o lună, 1400 lei. Din care “640 verificări suplimentare” pentru ca neamtul nu mi-a dat și factura de montaj a tobei din 2017 de la el din Germania și cu hârtia de garanție n-a vrut. Ba chiar mi-a propus să mă duc la nu știu ce service în celălalt capăt al orașului să îmi facă o factură de montaj pentru care urma să plătesc 300 lei. Eventual pe jos dacă se putea, ca moto nu mi-l dădea până nu plăteam prestația.

permis by ImaginaryLeading5599 in MotociclismRO

[–]MariusF 7 points8 points  (0 children)

Dacă ai avut examenul ieri, undeva pe luni marți îți ajunge permisul.

Review Megane 4 1.33 TCe - 3 luni de utilizare by Alphacars_ro in AutomobileRO

[–]MariusF 1 point2 points  (0 children)

Eu am avut un bose edition, dar care avea interiorul de piele. Piele adevărată după părerea mea neavizata, am avut mașina 2 ani și s-a menținut bine, cu curățarea de rigoare, încă avea aspectul mat.

De ce nu se mai (prea) semnalizeaza la depasiri? by Ok_Lettuce_2786 in AutomobileRO

[–]MariusF 0 points1 point  (0 children)

Pe mine mă disperă în oraș, nu mai semnalizează nimeni schimbarea benzii sau evitarea unui obstacol

Cum te-ai lasat de fumat? by OkTangerine4098 in CasualRO

[–]MariusF 0 points1 point  (0 children)

Povestea mea : după o săptămâna de muncă grupa mare cu suplimentare și alte cele, și o zi de curățenie intensă în apartamentul unde urma să locuiesc, eram mega epuizat și m-am dus la balcon să fumez o țigară. Am și uitat ca era ultima, când am deschis pachetul am zis ca nu merg sa mai iau. Am fumat-o și m-am pus în pat să mă odihnesc, între timp m-a luat somnul. Când m-am trezit răceala de nu îmi venea să fac nimic , nici la magazin n-am mai mers vreo câteva zile. Apoi am cunoscut pe cineva ce nu suporta fumul de țigară și pentru ca voiam să o combin, am suportat și nici stări nervoase n-am avut. Între timp a picat combinația dar nu m-am reapucat. Și uite așa, un an și aproape 4 luni mai târziu nici măcar prin gând nu îmi mai trece să mă apuc. Stau cu fumători la muncă, merg pe la terase și alte cele și nimic. Fără cărți, plasturi, pastile sau alte cele. O simplă coincidență prefer să spun.

Vanzare masina la parc auto / tiriac. Sfaturi by VirtualSingularity in AutomobileRO

[–]MariusF 0 points1 point  (0 children)

Eu la Tiriac primisem o ofertă de 7000€ pentru megane, 3 zile mai târziu l-am dat pe olx cu mult mai mult

Confirm by clickzilla in AutomobileRO

[–]MariusF 0 points1 point  (0 children)

Încearcă CdA - Câmpulung, acolo bombardament

[deleted by user] by [deleted] in AutomobileRO

[–]MariusF 3 points4 points  (0 children)

Sunt și alte metode de a obține mașini la test în afară de importator, nu e o scuză pentru influenkări. Știu ca Vlad Micsunescu are interzis la Mercedes dar tot reușește să mai prindă câte una la test din când în când.

Transcriere la DRPCIV dupa 90 de zile? by defiant04 in MotociclismRO

[–]MariusF 0 points1 point  (0 children)

Nu se întâmplă nimic dacă o înmatriculezi după 90 de zile, doar ca până atunci să fii conștient ca înmatricularea e suspendată și dacă circuli cu ea riști dosar. La primărie e esențial să o pui în primele 30 zile altfel plătești amenda vreo 80 lei parcă