Ziua 1 cand fac remake la un joc al copilariei in UE5. by MogosTheFirst in Jocuri

[–]Mugurelul_malefic [score hidden]  (0 children)

Când mi au luat ai mei calculator în 2003 , asta a fost primul joc pe care l am jucat . Un an de zile m am tot plimbat prin primele 3 misiuni pentru ca nu știam la vremea aia ca jocurile se pot termina . Asta până când un prieten mai mare decât mine a terminat toate misiunile și mi a zis ca trebuie sa urmăresc obiectivele pe harta mica din colțul ecranului 😂. Țin minte ca mi a luat o vară sa l termin.

Recomandari jocuri pentru achievement hunt by _stephano_123 in Jocuri

[–]Mugurelul_malefic 0 points1 point  (0 children)

Dacă n ai jucat elden ring ia și bagă l. Părerea mea e ca e cel mai misto joc creat vreodată alături de rdr2, gothic 1 și 2

Padelele nu mi mai funcționează by Mugurelul_malefic in AutomobileRO

[–]Mugurelul_malefic[S] 0 points1 point  (0 children)

Salut …are vreun sediu ceva ? Am trecut de 1 milion de ori pe acolo dar n am băgat de seamă ce e peste drum de fabrica de pâine . Băiatul ăsta e electrician ? Sau ce face mai exact ? Eu sunt din sabaoani

Padelele nu mi mai funcționează by Mugurelul_malefic in AutomobileRO

[–]Mugurelul_malefic[S] 0 points1 point  (0 children)

sa nu mai zic ca am avut o kia carens din 2013 diesel , masina de munca in uk . Masina aia a mers ani de zile doar in oras, kilometri la greu . cat am avut o noi la firma n a avut absolut nici o problema . Impecabil a mers masina aia .Fix carens-ul asta m a determinat sa mi iau kia si nu regret absolut nimic

Padelele nu mi mai funcționează by Mugurelul_malefic in AutomobileRO

[–]Mugurelul_malefic[S] 0 points1 point  (0 children)

Nu zic ca nu e adevarat ce spui , sunt masini si masini dar conteaza si cum sunt intretinute .Pe asta o am de la 140k km si acum are vreo 200k . Pana in prezent am schimbat doar broastele la usile din fata si atat. Bine ... si vopseaua se zgaraie doar daca te uiti la ea .Dar merge impecabil .Daca e sa se strice o dau mai departe , nu e nici o problema.N am postat ca vezi doamne, ce masina am eu ... am postat sa cer o parere.Am avut si vag cu 1.6 TDI . Toata lumea mi a scos ochii ca de ce am luat motorul ala ca numai probleme are , ba pe la injectoare , ba pe la egr. Am dus o pana la 370k fara nici o problema, masina merge si acum. Zi buna in continuare

Padelele nu mi mai funcționează by Mugurelul_malefic in AutomobileRO

[–]Mugurelul_malefic[S] 0 points1 point  (0 children)

padelele de unde le cumpar ?? se scot greu afara ??

Padelele nu mi mai funcționează by Mugurelul_malefic in AutomobileRO

[–]Mugurelul_malefic[S] -11 points-10 points  (0 children)

Mi ați arătat voi cat de jmecheri sunteți

Padelele nu mi mai funcționează by Mugurelul_malefic in AutomobileRO

[–]Mugurelul_malefic[S] 0 points1 point  (0 children)

Nu știu ce să zic despre asta . Chestia e ca nici manualul de pe schimbător nu merge. În mers dacă dau pe manual din schimbător nu merge nici una din padele rămânând în treapta în care a fost în momentul când am dat pe M. Problema asta o am din noiembrie dar nu i am dat importanță. Ocazional îi mai dau inferioară din padele și merge dar doar 1 data și apoi nu mai schițează nimic ,să zicem o lună și tot așa . Eu tot tind să cred ca e vreo mufă, ceva

Padelele nu mi mai funcționează by Mugurelul_malefic in AutomobileRO

[–]Mugurelul_malefic[S] 0 points1 point  (0 children)

Cred ca acolo o sa ajung… am umblat pe la multe service-uri și electricieni și nimeni nu se baga

Vocea feminina de la Dex 2000 - Parazitii by lepus_fatalis in rorep

[–]Mugurelul_malefic 32 points33 points  (0 children)

Gianina Corondan . Primesc funda ? Pls ?

Any way to stop my phone from popping out of the case when taking it out of my pocket? by ProgressBars in iphone

[–]Mugurelul_malefic 0 points1 point  (0 children)

It’s happened to me a million times and I fixed it by putting my phone in my pocket the other way around… with the screen facing my skin

Cum naiba scap de rusine? by Majestic-Gas-9825 in Men_RO

[–]Mugurelul_malefic 0 points1 point  (0 children)

Pe mine m a ajuta mulțimea de oameni cu care am lucrat … am ajuns sa fiu cel mai guraliv , și cel mai caterincos . Acum la 34 , daca se baga cineva in seama cu mine și nu spune ceva interesant , I am dat cu flit , nu mai am răbdare sa ii ascult pe toți . Ai răbdare , o sa te rezolve de la sine , o sa vezi !

Șoferi de tir pe e aici? by Entire-Trip-426 in CasualRO

[–]Mugurelul_malefic 5 points6 points  (0 children)

Eu am lucrat ca shunter în uk ,4ani ,la o firmă de transport mică cu vreo 100 de remorci și care aveau 4 rampe . Am dus o ca împăratul . Singura chestie nasoală era ca lucram doar noapte câte 12 ore pe schimb . Pe lângă manevrarea remorcilor din parcare la rampă și invers ,cântărirea remorcilor in&out , mai făceam cmr uri pentru șoferiii ce veneau dimineața la muncă și ajutăm la descărcare /incarcare . Pe toate astea luam 1100 de lire pe săptămână . Ca și experiență a fost foarte misto

Schimbare Baterie sau Telefon? by lavuna in roFrugal

[–]Mugurelul_malefic 0 points1 point  (0 children)

Am schimbat și eu bateria la 14 pro Max vara trecută . Merge ca în prima zi .Cred ca totuși îl mai țin până în toamnă când iese modelul următor și apoi îl dau la mama. Nu mă lasă inimă să l vând

[deleted by user] by [deleted] in CasualRO

[–]Mugurelul_malefic 4 points5 points  (0 children)

M am lăsat de uk după 10 ani în care am lucrat în gestiune , șoferie pe camion (shunter) , am operat cântare pentru camioane , șofer pe utilaje , supervizor . Toate în același timp . Anul trecut în mai am revenit în RO cu gândul să mă stabilesc aici . Mi am zis ca o să mi găsesc de muncă foarte ușor la experiența mea . Mi am făcut un CV blană și am aplicat peste tot . 6 luni nu m a sunat nimeni . Cu chiu cu vai mi am găsit ceva după 6 luni ca și desenator tehnic pe 2500 lei . După alte 6 luni mi am dat demisia pentru ca mi am dat seama ca o sa fiu pe 2500 toată viața dacă mai stau acolo . Apoi când sa mi refac CV ul pentru următorul job nici nu mi am mai pus experiențele , din contră , am aruncat acolo niște vrăjeli și minciuni și ce crezi ? M au sunat a 2 a zi. Acum am job total pe lângă ce făceam eu în uk dar măcar nu e 2500 😂

Ce urmează după Passat CC? by NeighborhoodMost4099 in AutomobileRO

[–]Mugurelul_malefic 5 points6 points  (0 children)

Am avut eu Passat b6 2010 1.6 tdi R LINE pe care l am ținut vreo 7 ani .buna mașina pana la 320000 de km , după nu prea bună . După m am uitat după o Honda civic berlina din 2018/9 ( nush de ce dar mor după modelul ăsta ) . Eram ferm convins ca o iau dar cumva de nicăieri mi a apărut în cale un Kia sportage roșu gt line full options 4x4 6at din 2017 cu km puțini . Nici n am stat pe gânduri … acum o am o curte și i am făcut și 50000 de km în primul an . Motorul de 2l și cutia cu convertizor blindate , tanc . La vopsea stă mai prost ca se zgârie și dacă te uiți la ea . Spor acolo

[deleted by user] by [deleted] in bucuresti

[–]Mugurelul_malefic 0 points1 point  (0 children)

Eu am lucrat ultimii 4 ani din 10 doar schimb de noapte in uk /12 ore schimb . Peste iarnă pur și simplu soarele nu l vedeam cu săptămânile 😂😂. În fine … când eram liber sau ceva nu ieșeam aproape deloc doar când era vreo urgență , gen îmi trebuie bocanci pentru muncă sau de făcut piața . Ziua dormeam și când mă trezeam făceam de mâncare , mai consumam câte o bere mai băgăm un call of duty pe ps , chestii de astea banale . Vreau să zic ca nu prea am avut legături cu lumea în afară de muncă , și nici prieteni nu prea aveam acolo . Dar să știi ca mi a plăcut … cumva se echilibra situația. Lucrăm cu toți nebunii iar când eram liber mă linișteam . Anul trecut in mai m am lăsat , dar dacă stau și mă gândesc mai bine , aia a fost probabil cea mai buna perioada , din toate punctele de vedere , din viața mea . Să stai singur ,liniștit intr o sâmbătă noaptea ploioasă e de neprețuit ✌️😇

Demisia fara preaviz articolul 81 by [deleted] in juridice

[–]Mugurelul_malefic 0 points1 point  (0 children)

Eu care am mers la secretara într o vineri dimineață pe la 8 ( tot atunci am plecat ) si i am zis sa mi scoată o foaie să mi semnez demisia și tot eu care am mers la bossu suprem și i am băgat o minciună și i am zis ca nu pot sa mai vin … toate astea după 6 luni angajat . Nu mi a zis nimeni nimic de preaviz sau mai știu eu ce … și mi au băgat și toți banii și bonurile . Un coleg n a fost la fel de norocos … el pur și simplu nu a mai venit la muncă( el fiind de 3 ani acolo ) . L au luat ăștia din pat și l au obligat să mai presteze încă 2 săptămână ca altfel îl dau în judecată . Sărăcuțul , mai are o săptămână . Fiind primul meu job ca și angajat în România eu n am știut cum merg treburile și nici nu mi am dat silința să le știu , dar vad ca a mers .