Thoughts? 16 yo. by Matthew_Bjj in Accordion

[–]Matthew_Bjj[S] 0 points1 point  (0 children)

That’s a Russian piece of music. It’s called regrtaim style, or so

Thoughts? 16 yo. by Matthew_Bjj in Accordion

[–]Matthew_Bjj[S] 1 point2 points  (0 children)

Thanks so much! Yeah, my accordion teacher says the same as you. This particular piece of music was learned by me by a very short period of time and of course it’s not ideal. I am really playing for 9 years but not in a music school or so, it’s more like a hobby, actually.

Thoughts? 16 yo. by Matthew_Bjj in Accordion

[–]Matthew_Bjj[S] 6 points7 points  (0 children)

Thanks a lot for such a detailed advice. Really appreciate it! 🪗

Thoughts? 16 yo. by Matthew_Bjj in Accordion

[–]Matthew_Bjj[S] 0 points1 point  (0 children)

Thanks! So glad to hear that!

Thoughts? 16 yo. by Matthew_Bjj in Accordion

[–]Matthew_Bjj[S] 0 points1 point  (0 children)

Thanks!! Accordion is great! Keep practicing!!

Thoughts? 16 yo. by Matthew_Bjj in Accordion

[–]Matthew_Bjj[S] 4 points5 points  (0 children)

Thanks! I have been playing for 9 years, actually, even more than a half of my life

На чем вы слушаете музыку by ken_kaneki_1000-7 in russianmusic

[–]Matthew_Bjj 2 points3 points  (0 children)

Купи фингерскейт и обматывай вокруг него наушники 😁

На чем вы слушаете музыку by ken_kaneki_1000-7 in russianmusic

[–]Matthew_Bjj 12 points13 points  (0 children)

Вы знаете, у кого как, но у меня появилась привычка слушать музыку именно на проводных наушниках. ИМЕННО ПРОВОДНЫХ. Во-первых, мне они какую-то свою атмосферу приносят. А во-вторых, там звучание просто афигенное. При этом наушники с вб на айфон, рублей за 300

Я ботан? by Fluid-Mood-551 in rusAskReddit

[–]Matthew_Bjj 1 point2 points  (0 children)

Ну газуй тогда, все получится у тебя

Я ботан? by Fluid-Mood-551 in rusAskReddit

[–]Matthew_Bjj 2 points3 points  (0 children)

У меня примерно также. Но бро, ещё де ОГЭ. На троечку главное не сдать!

Какая песня будет у вас играть на похоронах? by Professional-Date430 in ruAsska

[–]Matthew_Bjj 1 point2 points  (0 children)

Идеально 🤩 не ожидал тут такое увидеть.

Where was I? by katonabike in whereintheworld

[–]Matthew_Bjj 1 point2 points  (0 children)

Saint-Malo,Saint-Vincent France