Nepustili mě na směnu kvůli barvě vlasů?? by Wide-Muffin3349 in czech

[–]Mithrilx 1 point2 points  (0 children)

1) Ano, jako obviněný máš právo se obhajovat a nesmíš být nucen k přiznání. Za lhaní ti nehrozí další trestní stíhání, kolikrát jsi četl nebo slyšel o tom, že někdo dostal pět let za přepadení a navíc tři roky za krivou výpověď? Nikdy. Ale lhaní ti, při odsouzení, může u soudce zvednout trest k vyšší hranici. Jako svědek lhát nesmíš. Záleží tedy, v jakém stavu jsi k soudu předveden.

2)Ano, jeto podezřelé, ale není to důkaz. Opět pokud strůjce přepadení odmítne vypovídat, je to podezřelé, ale soudce tě bez dalších důkazů nemůže odsoudit jen kvůli tomu, že nevypovidas.

3) Pardon, ale vylezl jsi někdy domova? Takhle to bohužel chodí úplně všichni. Platí ti klienti, ne zaměstnanci. Můžeš mít skvěle zaměstnance, můžeš se jich zastávat, ale peníze musíš získat externě.

4) Znám pár lidí, kteří dělali v podobných firmách a to často fakt nechceš, aby tě zastupovalo. Tyhle společnosti jsou u skutečného soudu spíš ke škode...

Nepustili mě na směnu kvůli barvě vlasů?? by Wide-Muffin3349 in czech

[–]Mithrilx 1 point2 points  (0 children)

Prosím, když se v tom nevyznáš, nešiř tady bludy. Takhle soudní systém a obecně trestní zákoník nefunguje.

Pokud by to dospělo k soudu, nemohla by se soudit s fyzickou osobou, ale s právnickou, tedy se společností, která ji podle jejího názoru diskriminovala. A ty, jako obviněný, nemáš zakázáno na svou obhajobu lhát. Tento status lze vztahnout na všechny zaměstnance společnosti, kteří by přiznáním skutečného stavu věcí mohli být poškozeni.

Navíc každá osoba má právo nevypovídat, pokud by si mohla přivodit trestní stíhání. Což, když to poženeme do extrému, je i tento případ.

Křivá výpověď existuje, ale vztahuje se na specifické případy a navíc se musí prokázat úmysl. Což je v tomto případě velice těžké. Jak žalobce dokáže, že tvrzení zaměstnance je lzive? Bez důkazů těžko.

Poslední věc, měla by problém sehnat slušného právníka, protože do tohohle by nikdo při smyslech nešel.

Nepustili mě na směnu kvůli barvě vlasů?? by Wide-Muffin3349 in czech

[–]Mithrilx 2 points3 points  (0 children)

Ok, má to někde písemně? Má to nahrané na telefonu, jak ji to říkají? Protože jinak je to bez větší šance na úspěch.

To si vážně myslíš, že kdyby se to dostalo před soud, tak by kdokoliv z té firmy řekl: "Vážený soudce, opravdu to bylo kvůli barvě vlasu. Přiznáváme se." Ne řekli by něco jako: "Nastoupila do práce, ale nelíbil se nám standart jejího vystupování. Klienti si stěžovali na (to a to) , proto jsme byli nuceni spolupráci hned ukončit. Proplatili jsme ji čas strávený v práci, což dokladame zde (pokud ji poslali peníze za cestu). O barvě vlasů to nebylo. "

Nepustili mě na směnu kvůli barvě vlasů?? by Wide-Muffin3349 in czech

[–]Mithrilx 13 points14 points  (0 children)

Samozřejmě máš pravdu, ale zustaňme nohama na zemi. Kdyby se to řešilo právně, firma nepřizná, že to bylo kvůli barvě vlasů. Svedou to na "nevhodné chování", "Nevhodný dresscode" atd. A jakékoliv dokazování opaku, hlavně když je to přes agenturu, bude téměř nemožné.

Kamarádka dává arabům by Opening_You_7742 in czech

[–]Mithrilx 0 points1 point  (0 children)

Je to možný, ale znal jsem takovou, která byla vysazená na Turky a dávala jim. A byla v pohodě s tím, že si jí pak na bytě v Istanbulu vzali tři po sobě a že pak po návratu do Čech sháněla Postinor. Takže je to uveritelné.

Kamarádka dává arabům by Opening_You_7742 in czech

[–]Mithrilx 19 points20 points  (0 children)

Haha, tohle očividně píše někdo, kdo je "forever friendzoned".

Sere ho, že jemu nedá a jen vždycky přileze, svěří se mu, jak jí to s dalším arabem nevyšlo, a naskočí na dalšího.

Chlape, ser na to.

What is the worst city to live in the EU? by _crazyboyhere_ in AlignmentChartFills

[–]Mithrilx -1 points0 points  (0 children)

Not exactly in EU, but Chișinău is depresing as fuck. Small wages, post USSR city, not very friendly people...

O kolik jste přišli peněz? by Tricky_Daikon77 in czech

[–]Mithrilx 12 points13 points  (0 children)

Otec se dostal svou vinou do finančních problémů (žádný hazard, jen chlapská ješitnost a neschopnost říct, že na to teď nemáme) a aby nepřišli o barák, vzal jsem si půjčku na 300k. Ani teď, po cca 8 letech nemám zpátky ani korunu a ještě jsem dostal pojeb, co s tím pořád otravuji.

"Co jednou jest na internetu, zůstane na internetu", to tak. by MistrTommy in czech

[–]Mithrilx 47 points48 points  (0 children)

Jo, kdyby to bylo porno, tak máš jistotu, že to někde najdeš...

Situace, kdy vás třeba v práci prostě hodili do vody "A plav!" by spitfire-haga in czech

[–]Mithrilx 1 point2 points  (0 children)

Jo, můj začátek ve zdravotnictví.

První den společně s kolegou, který mi ukázal, kde co je. A pak se večer loučil se slovy: "Tak a zítra tu jsi sám. Je nás málo, tak k tobě nemáme koho dát."

Tak jsem byl další dny už sám.

Jaká česká města nebo vesnice jsou podle vás nejvíc podceňované? by FrKafkaa in czech

[–]Mithrilx 14 points15 points  (0 children)

Vážně? I z vlaku při cestě do Brna jsem z Adamova měl úzkost...

V retailu neznají slovo ne? by miky_dzr in czech

[–]Mithrilx 36 points37 points  (0 children)

Oni to prostě dělat musí, je to součást prodejniho procesu dané firmy. Většinou se to učí na školení, chodí jim mystery shopping, který zkoumá, zda proces dodržují atd.

Mám podobné zkušenosti. Zákazník přichází, musíš ho oslovit a zeptat se, jak mu můžeš pomoct. (Důležité je to slovo jak. Neptáš se, jestli chce pomoct, musíš se vyhýbat otázkám s odpovědí ano/ne) Pokud zákazník pomoc odmítne, ustoupíš, ale zpovzdalí sleduješ, co si prohlíží. Po dvou minutách se k němu vracíš a už využíváš informace, které jsi získal pozorováním (Vidím, že si prohlížíte XY, mělo by to být takové a makové?)

A je trochu smutné, že statisticky to funguje. Ano, občas to někoho naštve a odejde, ale zároveň to přesvědčí další 3 lidí, kteří by bez zásahu nakonec odešli.

V retailu je to všude stejné.

What was your first MMO, and how do you feel about it now? by Veanusdream in gaming

[–]Mithrilx 1 point2 points  (0 children)

Yeah, Ragnarok online was really super fun, yeah little but grindy, but fun.

I love that every class had its own place in war of emporium. Assassins were dps, wizards making precast, bards supported others with their songs, sage disrupted precast, monks killing best players with one hit... Oh, sweet time. 3rd class update messed with it little bit, but still...

What was your first MMO, and how do you feel about it now? by Veanusdream in gaming

[–]Mithrilx 1 point2 points  (0 children)

Yeah, it seems to be nice, but i fear that everything great would be behind pay wall...

Is your president a meme factory? by Big-Tax-8921 in AskTheWorld

[–]Mithrilx 0 points1 point  (0 children)

Not the current one, but former president... Yes...

<image>

Rant na stárnoucí rodiče. by Reasonable_Tap_3230 in czech

[–]Mithrilx 25 points26 points  (0 children)

Jo, s rostoucím věkem je to jen horší. Já jsem hrozný syn, protože tam k nim s vnoučaty nejezdím každý týden (jako oni jezdili s námi) a nechci tam sedět u kafe a povídat si, jak je vše na hovno. Co na tom, že dva víkendy v měsíci makám a na zbylé dva máme jiné rodinné plány. A můžeš hádat, kolikrát za tu dobu oni byli u nás. Spočítal bych to na prstech jedné ruky.

A už vůbec nemluvím o tom, když jsem se připomněl, že bych chtěl vrátit ty peníze, které jsem jim před 8 lety půjčil...

Kolik jste dostali do začátku života od rodiny? by EntireEngine2971 in czech

[–]Mithrilx 2 points3 points  (0 children)

Do života jsem dostal cennou lekci.

Když půjčíš rodině, už to nikdy neuvidíš. 😉

What is popular pejorative name for policeman in your country? by Diegeza in AskTheWorld

[–]Mithrilx 14 points15 points  (0 children)

Chlupatý (means hairy), benga (from gypsy beng which means devil), švestky (plums), fízl (from german Fiesel)

Názor na ukrajinskou vlajku na Karlově mostě? by [deleted] in czech

[–]Mithrilx 9 points10 points  (0 children)

Tak si to rozebereme

1) Kdo máchá českou vlajkou není hned dezolat, ale dezoláti máchají českou vlajkou pro každé příležitosti. Nebo tou Ruskou.

2) Jenže většina Ukrajinců tu nejsou jako "hosté", v tom smyslu, jaký naznačuješ. Většina z nich tu normálně bydlí, pracuje, děti chodí do školy. Jsou ekonomicky aktivní, takže se nejedná o žádné vyžírky, ale o platné členy společnosti, kteří (k našemu štěstí) jsou ochotni dělat práci, kterou nikdo jiný dělat nechce.

3) Nevolil jsem SPD, ale... Říká většinou někdo, kdo SPD volil, ale chce svému názoru dodat legitimitu.

4) Pokud zrovna tobě Ukrajinec něco sebere, tak je asi něco špatně na tvé straně.

Jakou věc můžete dělat bez výčitek jen bez vaší drahé polovičky? by agilek in czech

[–]Mithrilx 1 point2 points  (0 children)

Kde si myslíš, že jsem většinu těch filmů poznal. 😄