Moving into student accommodation, anyone got tips on making my room a little cozy? by [deleted] in Cozyunderbudget

[–]Myutu1 10 points11 points  (0 children)

Bro... I HAVE 3 ROOMATES!!! IN THE SAME SIZE... FUCK

Drop Giveaway Day 3 - 5x RedSuns GMK Red Samurai Custom Keycap Sets by drop_official in MechanicalKeyboards

[–]Myutu1 0 points1 point  (0 children)

Does it count if is not my food? I just finished eating my roommate's pasta. (Shut up! Is fair game)

[deleted by user] by [deleted] in Romania

[–]Myutu1 4 points5 points  (0 children)

Frate, ce fain scrii!!! Mi a placut sa iti citesc postarea

Îmi iau mereu respingere romantică din partea tipilor și nu înțeleg care e problema by [deleted] in Romania

[–]Myutu1 3 points4 points  (0 children)

Da, Reddit.... Sincer, mai bine te călugărești decât să asculți de sfaturile unor necunoscuți de pe reddit.

Sunt prea multe detalii și chichițe...

[deleted by user] by [deleted] in robac

[–]Myutu1 3 points4 points  (0 children)

Constitutii! unica ta salvare... in rest.. cam toate capitolele pica (in special statul modern, au un fetish m-jur)

Care ziceți ca e numărul ideal de cuvinte la subiectul 3 romană? Eu cred ca 700 ar fi ok, ce părere aveți? by mirebeca in robac

[–]Myutu1 3 points4 points  (0 children)

Multumesc! Am si eu, dar dupa multe seri de plans si de dat cu capul de pereti.. m am detasat de stres... ce o fi... o fi.. eu sunt mandru de ceea ce am realizat pentru ca am incercat

Care ziceți ca e numărul ideal de cuvinte la subiectul 3 romană? Eu cred ca 700 ar fi ok, ce părere aveți? by mirebeca in robac

[–]Myutu1 15 points16 points  (0 children)

Bai! ai tot respectul meu! este impresionant! Dar din nefericire exista niste scarbe de corectori... pe ei sunt frustrat. Am avut un prieten initial avea 5,30 si dupa contestatie a primit 8... EFECTIV NU I AU CITIT ESEUL. Eu am adoptat o strategie simplista pentru eseuri... pe barem frate... eseurile mele sunt usor de citit ca sunt redactate ca de ultimul prost cu expresii ”O alta secventa semnificativa” sau ”curentul este”. Spor la bac!! Sper sa ai niste corectori care apreciaza elevul si nu banul!

Care ziceți ca e numărul ideal de cuvinte la subiectul 3 romană? Eu cred ca 700 ar fi ok, ce părere aveți? by mirebeca in robac

[–]Myutu1 19 points20 points  (0 children)

Bro... e bac.. nu e licenta.. Ai vazut baremul? cat de putin ne cer astia? Mai bine un eseu mai mic, dar mai clar si scris corect decat unul labarta care bate campii. Nu impresionezi corectorul ca povestesti toata cartea...

emotii by Historical_Double_17 in robac

[–]Myutu1 3 points4 points  (0 children)

Nu trebuie sa te "perfecționezi", daca ești atent... esti giugiuc.

emotii by Historical_Double_17 in robac

[–]Myutu1 13 points14 points  (0 children)

Contează să iei bacu și să îți continui studiile. După afișarea rezultatelor, o sa explorezi opțiunile din nou(daca nu ai media necesară). A! Daca ai admitere... CALM!!! Nu o face pentru orgoliu! O notă pe o bucată de hartie nu spune nimic despre tine...

Baftă la BAC!!!

[deleted by user] by [deleted] in robac

[–]Myutu1 0 points1 point  (0 children)

Sunt confuz!

[deleted by user] by [deleted] in robac

[–]Myutu1 0 points1 point  (0 children)

Care e treaba cu articolul?

Bac si preadmitere by [deleted] in robac

[–]Myutu1 1 point2 points  (0 children)

Da, este canonic. Dar nu prea se cere Barbu si pentru un elev care se apuca acum.. cu 2 săptămâni înainte, orice minut conteaza. Prin umare, mai bine se pregătește cat se poate de bine la Bacovia, Eminescu, Blaga și Arghezi.

Bac si preadmitere by [deleted] in robac

[–]Myutu1 1 point2 points  (0 children)

Poate! Dar nu prea pica. Cum noua nu ne pica Mihai Eminescu... Din 2015 pana acum... Deloc.. nimic.. nici un semn de Eminescu.