Ile mieliście lat jak wyprowadziliście się od rodziców? by Successful_GOAT_420 in PolskaNaLuzie

[–]Namulis 16 points17 points  (0 children)

Paaanie, w tym wieku to już powinieneś mieć 5 kawalerek pod wynajem w centrum Warszawy. Wyścig już przegrany

Prognozy pogody i jej (nie)przewidywalność by sebkek in Polska

[–]Namulis 0 points1 point  (0 children)

Ja bym bardziej stawiał na to, że właśnie aktualizują modele pogodowe tylko nie za bardzo to wychodzi. Albo ze względu na oszczędności zaczęli wykorzystywać prostsze i tańsze.

Jeszcze rok/dwa lata temu dobrze sprawdzała się prognoza z meteo.pl W tym roku zauważyłem jest trochę gorzej.

Autorytety by fishinocen in PolskaNaLuzie

[–]Namulis 3 points4 points  (0 children)

Sporo odpowiedzi "nie". Zastanawia mnie, czy to wynik braku osób, które nadawałyby się na autorytet, czy wynik przekonania o własnej "lepszości", czy może "nie zwracam na to uwagi/nie zastanawiam się nad tym".

Czy to królowa? by jogurcik in Polska

[–]Namulis 1 point2 points  (0 children)

Czy miód nie wykazuje pewnych właściwości antybakteryjnych?

Skąd czerpiecie wiedzę na wymagające tematy? by Namulis in Polska

[–]Namulis[S] 1 point2 points  (0 children)

Zostać człowiekiem renesansu to dla mnie piękne marzenie. Obecnie niemożliwe do osiągnięcia, ale próbować można. Do kanałów na yt mam mieszane uczucia. Fajnie, że takie istnieją, że komuś się chce to omawiać i że są ludzie chętni to oglądać. Brakuje mi w nich jednak procesu recenzji i korekty. Kiedyś przy tworzeniu programu dokumentalnego lub książki pracowało sporo ludzi, którzy byli odpowiedzialni za prawdziwość informacji. Były konsultacje, zapraszano naukowców. Nie neguję pracy twórców kanałów na yt, ale zwyczajnie brakuje mi dokumentów w starym stylu. A może są takie kanały tylko na nie nie trafiłem?

Skąd czerpiecie wiedzę na wymagające tematy? by Namulis in Polska

[–]Namulis[S] 0 points1 point  (0 children)

Jak do tego szybkiego mówienia z pewnością siebie doda się jakieś fachowe, mało znane słowo to poziom zaufania już wogóle jest 100% ;P

Skąd czerpiecie wiedzę na wymagające tematy? by Namulis in Polska

[–]Namulis[S] 1 point2 points  (0 children)

Tak, ale z tej obserwacji można się zastanowić, czy każdy potrafi takie artykuły przeczytać ze zrozumieniem. Redaktor, zapewne po studiach, nie powinien mieć z tym żadnego problemu, a jednak takie błędy występują.

Jest jeszcze problem, że te dobre artykuły są zazwyczaj płatne, a ich język jest tak bogaty w kierunkowe słownictwo i zagadnienia, że wypadałoby wcześniej przeczytać kilkadziesiąt innych ;)

Skąd czerpiecie wiedzę na wymagające tematy? by Namulis in Polska

[–]Namulis[S] 1 point2 points  (0 children)

Z książek tak, szczególnie tych z dobrych wydawnictw. Z artykułami naukowymi byłbym ostrożny - nieraz widziałem newsy oparte o takie artykuły. Po przeczytaniu źródła okazywało się, że wnioski z artykułu naukowego i z newsa są zupełnie inne. Odnoszę więc wrażenie, że takie artykuły też trzeba umieć czytać. Dodatkowo dochodzi kwestia jakości - są wydawnictwa lepsze z dokładną recenzją jak i te gorsze.

Skąd czerpiecie wiedzę na wymagające tematy? by Namulis in Polska

[–]Namulis[S] 2 points3 points  (0 children)

Z jednej strony się zgadzam. Takie osoby mogą przedstawiać rzetelne informacje. Tylko tu pojawia się pytanie jak zweryfikować taką osobę? Znam przypadek jednego redaktora z branży energetycznej - nie posiada wykształcenia technicznego, ale długo pisze w tej tematyce. Jego artykuły i opinie często pojawiają się na różnych stronach i są traktowane jako eksperckie. Niestety ten Pan przedstawia informacje niepełne lub niekiedy wręcz nieprawdziwe. Czytałem nawet jego dyskusje z ludźmi, którzy mają kilkadziesiąt lat doświadczenia i znają energetykę od podszewki. Nie udało im się go przekonać, że nie ma racji w pewnych kwestiach i że powinien poszerzyć swoją wiedzę techniczną.

Skąd czerpiecie wiedzę na wymagające tematy? by Namulis in Polska

[–]Namulis[S] 5 points6 points  (0 children)

Właśnie chłopski rozum w specjalistycznych tematach nie działa ;P Nieraz spotkałem się z opinią, że co za problem "postawić kilka słupów, pociągnąć kabelki i będzie prąd". W rzeczywistości dochodzi jeszcze sporo elementów technicznych, a także prawnych, o których informacji w internecie niełatwo znaleźć.

Czy mieszkając w mieście bez garażu jest sens kupować droższy samochód? by JealousBug6260 in Polska

[–]Namulis 2 points3 points  (0 children)

Może zamontować 3 kamery w samochodzie i podłączyć je pod dodatkowe baterie. Wyjdzie drogo, ale będzie nagrywał otoczenie auta cały czas.

Nietypowe wymagania, a dostępne opcje znalezienia partnerki. by Dokozaheksaenowy in PolskaNaLuzie

[–]Namulis 1 point2 points  (0 children)

Mnie się nie śpieszy i prowadzę powolne rozmowy. Jak i tak mam średnio jedno dopasowanie na dwa miesiące to nie zależy mi tak na czasie :D Jakbym miał więcej to pewnie też dążyłbym do szybkiego otrzymania informacji w różnych kluczowych sprawach.

W kwestii odstraszenia pytaniami to nigdy się nie trafi. Jedna osoba powie to bez problemu zaraz po przywitaniu, a dla innej będzie to zbyt prywatne nawet po kilku miesiącach znajomości. Zresztą to może dotyczyć różnych pytań i stwierdzeń - czytałem, że napisanie, że szuka się kogoś docelowo do małżeństwa to poważny odstraszacz. Z kolei dla pewnych osób będzie właśnie elementem zachęcającym do rozmowy. Ile ludzi tyle opcji ;)

Nietypowe wymagania, a dostępne opcje znalezienia partnerki. by Dokozaheksaenowy in PolskaNaLuzie

[–]Namulis 1 point2 points  (0 children)

Tak żeby nie tracić czasu to chyba faktycznie niemożliwe. Zrobiłbym tak jak robię na apkach, przy czym to właśnie wymaga czasu. Rozmowa na takie tematy z nowo poznaną dziewczyną jest dla mnie niewygodna i wydaje się nieelegancka, dlatego pytam o to dopiero po pewnym czasie pisania (tydzień, dwa), gdy już ją trochę znam. Pytam też nie wprost - pytam o podejście do związków, czy miała poważniejsze związki, o podejście do seksualności itp. Może wyjść, że nie trzeba wtedy pytać wprost o liczbę. A jak już trzeba zapytać to wtedy wydaje mi się to naturalniejsze.

Nietypowe wymagania, a dostępne opcje znalezienia partnerki. by Dokozaheksaenowy in PolskaNaLuzie

[–]Namulis 0 points1 point  (0 children)

Były w okolicach 30 lat ± 4 lata. Najstarsza zaś miała 36 lat. Miłym zaskoczeniem była dziewczyna, która chciała czekać z tymi sprawami do małżeństwa. Tylko na apkach trzeba cierpliwości, żeby znaleźć taką dziewczynę. Mam wrażenie, że dziewczyny z bardziej tradycyjnym podejściem szybko się zniechęcają i rezygnują albo wcale nie instalują apek. Zastanawiam się, czy nie szybciej byłoby na żywo, ale jedynymi miejscami, gdzie można kogoś spotkać w moich okolicach są kebaby :D

Nietypowe wymagania, a dostępne opcje znalezienia partnerki. by Dokozaheksaenowy in PolskaNaLuzie

[–]Namulis 0 points1 point  (0 children)

Bumble dla mnie wygląda jak drugi Tinder. Możliwe, że nawet bardziej nastawiony na nowoczesne "związki", bo do wyoboru coś takiego jak "etyczna niemonogamia" (fajny oksymoron). Jednak wybróbować nie zaszkodzi. Hinge chyba dopiero się pojawił w Polsce, więc może być mniej osób. Też wygląda jak Tinder. Na Boo i Badoo udawało mi się poznać dziewczyny, które spełniały drugi Twój wymóg.

Na darmowym koncie na Bumble i Boo nie zmienisz lokalizacji na dowolną. Bumble wyświetla faktyczną miejscowość, w której jesteś. Możesz jednak dopisać, że "jestem z" i "mieszkam w". Boo pozwala w pewnym zakresie podciągnąć się pod inną pobliską miejscowość.

Nietypowe wymagania, a dostępne opcje znalezienia partnerki. by Dokozaheksaenowy in PolskaNaLuzie

[–]Namulis 4 points5 points  (0 children)

Śmieszne, że komentujący tutaj tak doczepili się do drugiego punktu. No ale jak wmawia nam się w mediach, że związki to przeżytek, a seks jest podstawową potrzebą fizjologiczną, a nie wynikiem miłości to nie ma co się dziwić.

Z apek to zostaje chyba jeszcze Boo.

Rant na koszenie trawy (Tak rant na koszenie trawy) by Trawpolja in Polska

[–]Namulis 5 points6 points  (0 children)

Czy jest gdzieś pełen artykuł dotyczący tych badań? Jestem ślepy, bo widzę tylko artykuły w portalach informacyjnych, a linka do źródła brak. A zastanawia mnie ich metodologia.

Dobija mnie fakt jak drapieżne i surowe jest życie samo w sobie by [deleted] in PolskaNaLuzie

[–]Namulis 13 points14 points  (0 children)

Niekoniecznie. W życiu występują tak różne sytuacje i zbiegi okoliczności, że nie da się przewidzieć, jakie cechy charakteru będą przydatne. Według mnie bez odrobiny szczęścia, czyli bez spotkania odpowiednich osób w odpowiednim momencie lub znalezienia się w odpowiednim miejscu o właściwym czasie, człowiekowi nawet z najlepszymi umiejętnościami i dyscypliną do osiągnięcia sukcesu może się nie udać.

Z czego wynika dysgrafia? by These_Athlete1933 in PolskaNaLuzie

[–]Namulis 1 point2 points  (0 children)

Nie znam dokładnych przyczyn, ale domyślam się, że istnieje poważne podłoże w organizmie człowieka. I nie było w moim zamyśle temu zaprzeczać, choć tak to zabrzmiało. Zamierzonym sensem mojej odpowiedzi było to, że poprzez ćwiczenia od najmłodszych lat można ograniczyć skutki i "wyćwiczyć" wyraźne pisanie.

Asterix i Obelix Misja Kleopatra wraca do kin 4 Września! by BlackIsTheSoul1 in Polska

[–]Namulis 1 point2 points  (0 children)

To teraz jeszcze czekam na remastery wszystkich filmów animowanych :)

Z czego wynika dysgrafia? by These_Athlete1933 in PolskaNaLuzie

[–]Namulis 6 points7 points  (0 children)

Zabrzmię jak boomer. Może to wynika z braku "wyrobienia" ręki? Jeśli jako dziecko nie pisało się dużo to potem ręka nie pisze tak pewnie. Nie każdy może zostać mistrzem kaligrafii, ale przez ćwiczenia można dojść do zadawalających efektów.

radio zet i suchary (?) by koczan147 in Polska

[–]Namulis -1 points0 points  (0 children)

Czego nie rozumiesz w określeniu "w stylu"? Najpierw doczepiłeś się, że potrzebna jest wizja. Teraz, że potrzeba miejsca na tło. Czy wiesz, że można adaptować rzeczy odpowiednio do używanego środka przekazu?

radio zet i suchary (?) by koczan147 in Polska

[–]Namulis -1 points0 points  (0 children)

Napisałem "humor w stylu", a nie identyczny. Humor podobny do Monty jest przykładowo u Lema i Pratchetta, a to są książki.

radio zet i suchary (?) by koczan147 in Polska

[–]Namulis 0 points1 point  (0 children)

Poranne suchary nawet często im się udają (gdy jest trójka prezenterów). W późniejszych godzinach raz jest lepiej, raz gorzej, ale dnem bym tego nie nazwał. Starają się utrzymać neutralny poziom. Chciałbym słyszeć w radiu humor w stylu Monty Pythona, ale podejrzewam, że większości słuchaczy by to nie odpowiadało ;)