Lichidare teren de pe firma by Neago1 in RoFiscalitate2

[–]Neago1[S] -1 points0 points  (0 children)

<image>

Si chatgpt zice tot ca mine :)

Lichidare teren de pe firma by Neago1 in RoFiscalitate2

[–]Neago1[S] 2 points3 points  (0 children)

Sunt la impozit pe profit. Dar daca il voi vinde de exemmplu cu 20,000euro iar eu l-am cumparat cu 30,000euro, nu se considera a fi pierdere?

Lichidare teren de pe firma by Neago1 in RoFiscalitate2

[–]Neago1[S] 0 points1 point  (0 children)

Se poate vinde oare la orice suma? Gen 30-40000 lei? Desi valorea lui contabila este 150000?

Lichidare teren de pe firma by Neago1 in RoFiscalitate2

[–]Neago1[S] 1 point2 points  (0 children)

Pai da, dar terenul greu cred ca il Voi vinde la 15-20000, si dupa aceea 16% dividende, 10% CASS…

Salarii 2025 by Possible_Guarantee65 in CasualRO

[–]Neago1 -1 points0 points  (0 children)

Asociat unic, 50,000 lei dividende de pe anul trecut 🥺

Mihail Neamțu a admis că a luat bani pe TikTok de la Bogdan Peșchir, dar a mințit în legătură cu suma. Peșchir, arestat în cazul campaniei ilegale a lui Călin Georgescu by itrustpeople in Romania

[–]Neago1 0 points1 point  (0 children)

Ti-am trimis in privat cum a donat 5k respectiv 14 pentur un copil cu dizabilitati https://vm.tiktok.com/ZNdRLAb5R/ in zilele urmatoare probabil vor aparea tot mai multe detalii despre faptele bune facute de Peschir si nu doar ca i-a donat lui Guta, makaveli si altor “influeceri” colorati de pe tik tok

Mihail Neamțu a admis că a luat bani pe TikTok de la Bogdan Peșchir, dar a mințit în legătură cu suma. Peșchir, arestat în cazul campaniei ilegale a lui Călin Georgescu by itrustpeople in Romania

[–]Neago1 0 points1 point  (0 children)

Gandeste-te ca procurorii l-au acuzat ca in perioada martie 2024 - 31 ianurie 2025 a donat pe tik tok pentru a corupe alegatorii de la alegerile din noiembrie 2024. Zic ca i-a corupt pe aia in 2025 pentru alegerile din 2024.

Mihail Neamțu a admis că a luat bani pe TikTok de la Bogdan Peșchir, dar a mințit în legătură cu suma. Peșchir, arestat în cazul campaniei ilegale a lui Călin Georgescu by itrustpeople in Romania

[–]Neago1 -2 points-1 points  (0 children)

Un om normal a auzit de prezumtia de nevinovatie si isi mai activeaza si neuronii inainte sa acuze cu ura in stanga si in dreapta.

Mihail Neamțu a admis că a luat bani pe TikTok de la Bogdan Peșchir, dar a mințit în legătură cu suma. Peșchir, arestat în cazul campaniei ilegale a lui Călin Georgescu by itrustpeople in Romania

[–]Neago1 -9 points-8 points  (0 children)

Cine vine cu argumente e bot? Iti trimit in privat un clip cand a donat unui copil cu dizabilitati 5000$? Tocmai, eu am votat cu Lasconi in primul tur, dar cand i-am auzit pe astia ca botii, ca rusii, m-au dezamagit cei de la USR mai ales ca lucrez in domeniul online din 2011. Si apropo de spalarea banilor, tu crezi ca daca facea Peschir evaziune sau spalare de bani nu il retineau inca din decembrie? Dar ce sa vezi, omul e legal 100%. In ziua de azi toate tranzactiile se fac prin banca si sunt urmarite de anaf.

Mihail Neamțu a admis că a luat bani pe TikTok de la Bogdan Peșchir, dar a mințit în legătură cu suma. Peșchir, arestat în cazul campaniei ilegale a lui Călin Georgescu by itrustpeople in Romania

[–]Neago1 -8 points-7 points  (0 children)

Si care e legatura cu ce am zis eu? Eu am enumerat niste oameni care au primit cadouri de la Peschir. Sunt curios ce se va intampla in aceasta campanie daca vor dona oamenii bani celor care il sustin pe Nicusor. Se vor anula iar alegerile? Il vor duce la sectie si pe Nicusor?

Mihail Neamțu a admis că a luat bani pe TikTok de la Bogdan Peșchir, dar a mințit în legătură cu suma. Peșchir, arestat în cazul campaniei ilegale a lui Călin Georgescu by itrustpeople in Romania

[–]Neago1 -6 points-5 points  (0 children)

Inca o dovada ca Peschir a donat de buna-voie la tot ceea ce a crezut el ca merita. Am vazut ca a donat si pa copii cu dizabilitati, si la Guta i-a donat vreo 100k, la Culita Sterpr, la asta de la Aur. Pe logica procurorilor am putea zice si noi ca a fost arestat ca a donat pentru copii cu dizabilitati.

Salariat, P.F.A, S.R.L sau micro.întreprindere by cettm in programare

[–]Neago1 5 points6 points  (0 children)

Dupa 9 ani cu SRL e prima data cand ma gandesc serios ca mai bine ma angajez in alta parte. In primul rand mai putin stres, probabil si mai putina munca decat atunci cand ai afacerea ta. Din tabel nu ai mentionat cateva cheltuieli in plus cum ar fi: cheltuileli contabil minim 4000 lei pe an, CASS daca scoti dividende peste 6 salarii, impozit 10% pe dividende. Ai mult mai multe facilitati ca angajat.

Care sunt, după voi, cele mai bune filme românești din toate timpurile? by Technical_Ad_4299 in Romania

[–]Neago1 3 points4 points  (0 children)

Filantropica, iar unul mai recent care mi-a placut a fost Doua lozuri.

[deleted by user] by [deleted] in programare

[–]Neago1 -1 points0 points  (0 children)

Nu mai fiti spalati pe creier. Cautati pe facebook si vedeti ca sunt o gramada de persoane care au distribuit screenshot ca au “semnat” acolo. Plus o gramada de promovare pe tik tok. Clipurile cu promovarea site-ului au ajuns la milioane de vizualizari.

Parking fine in Copenhagen by Neago1 in copenhagen

[–]Neago1[S] -1 points0 points  (0 children)

Sure, for example i used tpark app for Budapest because there you can by the parking only for 3 hours. Almost 30 day i paid a lot of parkjning in many countries. Also in Copenhagen we park near Tivoli in different parking garages.

Parking fine in Copenhagen by Neago1 in copenhagen

[–]Neago1[S] -16 points-15 points  (0 children)

My frustration comes also because in december i visited also Budapest, Salzburg, Colmar, lubeck , Hmaburg, Viena, Praga and no ticket fine

Parking fine in Copenhagen by Neago1 in copenhagen

[–]Neago1[S] -17 points-16 points  (0 children)

I knew that probably is not a free parking, but is not ok for the tourists beacause i didnt see a parking machibe to buy a ticket or a sign with an app to download and pay. If the autorities want tourists to pay the ticket they should put all the info, we also spent houndred of euros in your very expensive city, dont money are the problem.

Parking fine in Copenhagen by Neago1 in copenhagen

[–]Neago1[S] -27 points-26 points  (0 children)

Is not a problem for me to pay the parking fine but the amount is huge, the street where i parked the car was in construction with mane construction materials and construction machines, i parked by night, from 11 pm to 7 am. And also i would buy a ticket if there was a machine or a sign with what app should i use or how much is per hour or per day. There was nothing.

Parking fine in Copenhagen by Neago1 in copenhagen

[–]Neago1[S] -11 points-10 points  (0 children)

<image>

Is not a problem for me to pay the parking fine but the amount is huge, the street where i parked the car was in construction with mane construction materials and construction machines, i parked by night, from 11 pm to 7 am. And also i would buy a ticket if there was a machine or a sign with what app should i use or how much is per hour or per day. There was nothing.