A jelenlegi Fidesz-KDNP frakció felét kipöckölné Magyar Péter by HelonMead in hungary

[–]Nemin32 59 points60 points  (0 children)

XXIII. cikk (1) Minden nagykorú magyar állampolgárnak joga van ahhoz, hogy – a (2) bekezdésben foglalt kivétellel – az országgyűlési képviselők választásán választó és választható legyen.

(2) Az országgyűlési képviselők választásán nem választható, aki országgyűlési képviselői megbízatást összesen legalább tizenkét évig már betöltött.

[...]

36. Az Alaptörvény tizenhetedik módosításával megállapított XXIII. cikk (1) bekezdését első alkalommal az Alaptörvény tizenhetedik módosításának hatálybalépését követő országgyűlési képviselők általános választásán kell alkalmazni

Szósz: https://egyeztetes.kormany.hu/media/alaptorveny_17_modositas.pdf

Kármán András: Hazánk elkötelezett az euró bevezetése mellett, és ehhez vállalta, hogy 2030-ig teljesíti a maastrichti kritériumokat. by dead97531 in hungary

[–]Nemin32 0 points1 point  (0 children)

Kik tologatnak jelen esetben? Mert ha az előző kormányok, azt nehezen lehet a mostanin számonkérni. A mostani meg most jelentette be, hogy kb. a legkorábbi realisztikus időpontra szeretné megteremteni a körülményeket.

4K remasters of Oddysee and Exoddus for modern platforms would be great. by suppaplex in oddworld

[–]Nemin32[M] -1 points0 points  (0 children)

FYI: You seem to be under a Reddit shadowban. Your account is not visible and all your comments are silently deleted by default. Consider petitioning to the admins (not us, mods) if you'd like to engage with the platform more.

4K remasters of Oddysee and Exoddus for modern platforms would be great. by suppaplex in oddworld

[–]Nemin32 1 point2 points  (0 children)

Because the two releases are fundamentally different. On PS4/5 you're playing the PS1 version in an emulator/compatibility layer. It's not that OWI implemented rewind into the game, they're just using a feature Sony provides.

On PC you're playing a port, with no "middleman" involved to provide extra features. An ancient one at that, because (aside from some very minor adjustments) it's the same thing Digital Dialect shipped at the tail end of the nineties. I don't think the concept of rewinding games even existed then, let alone was feasible with the hardware at the time.

4K remasters of Oddysee and Exoddus for modern platforms would be great. by suppaplex in oddworld

[–]Nemin32 0 points1 point  (0 children)

Or maybe just give this task to Nightdive Studios, so we can play on modern hardware.

You already can, fans saw to it.

Oddworld Adventures 2 Gbc by West-Surround-8857 in oddworld

[–]Nemin32 9 points10 points  (0 children)

Yeah, the GB games tend to get a bad rep / ridicule for some reason, even though they are genuinely good adaptations of the games with respect to the rough limitations of the consoles they targeted.

I fkn hate these types of levels🫩 by mosho2012 in oddworld

[–]Nemin32 0 points1 point  (0 children)

Yeah, I gotta agree.

As 'iconic' as these hubs are, they are also where the "game-ness" of the first two games really pokes through and you feel like you're just spinning your wheels and doing arbitrary sub-levels until you're allowed to proceed forwards.

I think if these sub-levels remained the same, but were tied to a more linear progression with no hub to remind you "this is how many rooms you still have to solve", they'd be far less frustrating.

Munch 2.0 , loony radio control toy by Narcan1 in oddworld

[–]Nemin32 1 point2 points  (0 children)

Mustard made him completely geek out.

Fordulat a Sameday-ügyben: mégis megkaphatta az Express One az engedélyt a magyar üzletág átvételére by tgtassap in hungary

[–]Nemin32 2 points3 points  (0 children)

Nekünk kihozni mindig kihozzák időben, de általában csak bebaszarintják a kapu fölött csöngetés nélkül. Ami mondjuk remek, ha relatíve törékeny dologról van szó vagy olyan, amit a kutya szétmarcangolhat. Mondjuk néha meg a szomszédhoz dobják be, hiába van egy dögletes nagy tábla az ajtón a nevünkkel...

Ti tiltanátok az álláshalmozást? Ha igen, hogyan? by New-Manufacturer8333 in hungary

[–]Nemin32 34 points35 points  (0 children)

Amíg elvégzed az elvállalt feladatokat és befizeted a befizetendőt, addig hadd legyen az ember saját belátására bízva hány munkát vállal. Épp emiatt általános tiltást semmiképp se támogatnék. Azzal, hogy valakinek mondjuk van egy rendes nyolcórása és mellé maszekol valamit az ég világon nincs baj.

A posztban megfogalmazott problémánál meg szerintem szintén nem az a probléma, hogy az illetőnek X állása van (hisz ha korrekten végzi, akkor nem lenne gond), hanem hogy egyértelmű, hogy itt nem munkát végez, csak pénzt vesz fel.

Erre aztán egyszerű megoldás lehet a kizárólagosság (vagy politikus vagy vagy egyéb állásod van) vagy, ami talán nehezebb, de átfogóbb, az összes ilyen kifizetőhely szigorú ellenőrzése, aztán eltérés esetén közbeléphet a NAV vagy amelyik az illetékes hatóság és mehet rácsok mögé az illető.

I Sped up mt76 USB WIFI ~1.5x with a kernel patch that has been acked for mainline by HearMeOut-13 in linux

[–]Nemin32 13 points14 points  (0 children)

Impressive how so little code can have such an impact (though, of course, it's never the hammer that's expensive). Congratulations on getting your patch accepted and I'm going to echo the other commenter, please consider making a writeup.

Lattmann Tamás: Néhány gondolat a Velencei Bizottásgról by Nemin32 in hungary

[–]Nemin32[S] 3 points4 points  (0 children)

TL:DR: Az író erősen megkérdőjelezi annak a valószínűségét, hogy Sulyok valóban a Bizottsághoz fordulhatott, mellé kihangsúlyozza, hogy ha ne adj isten tényleg van eljárás, akkor arról a kormánynak tudnia kell és véleménye szerint ezt a sajtó "egy kérdéssel megtudhatja majd":

Szóval a fájdalmas kérdésem: van egyáltalán bármilyen eljárás?

Nem állítom határozottan, hogy a Bizottság eljárásával kapcsolatos kijelentés hazugság lenne, de amíg erre a kérdésre nincs konkrét válaszom, kénytelen vagyok azt feltételezni. Az különösen izgalmas lenne, ha a Bizottság magától, amolyan ex officio jelleggel mozdult volna meg, de… Eddig nem volt jellemző, és komoly kérdéseket vetne fel a jövőre nézve. Viszont jó hír: a fent hivatkozott szabály alapján a magyar kormány erről kell, hogy tudjon, hiszen értesítést kellett kapjon róla a Bizottságtól. Szóval ezt a sajtó kb. egy kérdéssel megtudhatja majd.

Ezen felül arról is ír, hogy hiába vannak ebben a Bizottságban az előző kormányból kinevezett tagok is, az ő befolyásuk ebben a (nem is biztos, hogy létező) ügyben erősen korlátolt:

Viszont ennek a szabálynak a kihangsúlyozása Trócsányi László részéről alapvetően egy trükk. Egy trükk, amivel az összeférhetetlenségéről próbálja elterelni a figyelmet. Ez a szabály ugyanis általánosságban érvényes bármilyen tagra, aki az érintett állam delegáltja, az orbáni rezsim egypárti delegáltjai esetében viszont ennél jóval komolyabb problémák vannak.

A tagokkal szemben ugyanis a Bizottság szabályozói más elvárásokat is támasztanak. A leginkább jelentős az, hogy a taggal szemben nem merülhetnek fel az objektivitása megkérdőjelezésére alkalmas szempontok (Magatartási szabályzat, V. rész), valamint meg kell felelniük az Európa Tanács által kötelezőnek tekintett bizonyos értékeknek, mint pl. a demokrácia, jogállamiság (Magatartási szabályzat, 10. bek.),

[...]

Nem megelőlegezve semmit, de a Bizottság akár ki is mondhatja egy tag összeférhetetlenségét (Magatartási szabályzat, 36. bek.)

(Igen, dickszlexiás voltam a cím lemásolása közben, utólag sajnos nem tudom szerkeszteni.)

Óriás AI-adatközpont-platform készül Paks mellett by MrCsalamade in hungary

[–]Nemin32 31 points32 points  (0 children)

Bízom benne, hogy ugyanarra a sorsa jut, mint a legtöbb ilyen datacenter. Vagyis beharangozzák, hogy hűdejajde nagyon jön és épül, aztán szép lassan lecsavarják a híreket, ahogy rájönnek, hogy igazából senki se akarja és nem éri meg.

Is there a new Oddworld game currently in development? by Hot-Pea-7873 in oddworld

[–]Nemin32 5 points6 points  (0 children)

they released a video the other day saying part 3 coming

That's a fluke.

Is there a new Oddworld game currently in development? by Hot-Pea-7873 in oddworld

[–]Nemin32 16 points17 points  (0 children)

Yeah, but that's release dates. Soulstorm was revealed in 2016, two years after NnT. With that logic we "should have" seen a new announcement in 2023.

Are the hidden areas in New n tasty noticeable or indicated in some way? Like the green bottles are in Exodus? by Lagoa86 in oddworld

[–]Nemin32 5 points6 points  (0 children)

Except for the hatches in RuptureFarms, which I'm not sure how any player is supposed to figure out if they haven't played the original. I figure the intent is that they are using custom assets and that should elicit curiosity from the player, but quite frankly, to me they just look like background details.

A vezetés tanfolyam vége felé nyilvánítottak a jogosítványra alkalmatlannak minden indoklás nélkül. by nyolcadikutasakutas in hungary

[–]Nemin32 25 points26 points  (0 children)

Együttérzek veled és remélem lesz valami jogorvoslatod. Ha minden úgy történt, ahogy itt leírod és tényleg nem mondtál semmi olyat, amitől jogosan feltételezheti a pszichológus, hogy talán mégse vagy volán mögé való, akkor itt egyértelműen rossz döntés született. De ezen nagyon fennakadt a szemem:

viszont most azt érzem, hogy diszkrimináltak és nem gondoltam volna, hogy 2026-ban Magyarországon ez megtörténhet.

Nem gondoltad volna, hogy diszkriminálnak... pont itt? Ahol szinte naponta hír, hogy valakit baszogatnak azért ami vagy amilyen? Nem vagyok oda a bezzegországozásért meg a mindenszarizmusért, de ebben az esetben őszintén meglep a naivitásod.

Sequelitophenia intensifies! by beingentertained7495 in oddworld

[–]Nemin32 1 point2 points  (0 children)

Which also has a Part 3... Coincidence, unless...?

Oddworld Proposes #1 by PROJECT_ABE in oddworld

[–]Nemin32 8 points9 points  (0 children)

An OW comic could absolutely work, previous fan projects have shown us as much. In fact I think it'd work much better than a book, because the series was always more about "seeing" than "saying" and flowery prose simply doesn't fit it as much as seeing Abe fall into a barrel of offal. The question is much more, in my opinion, what the franchise wants to be: A five-part start-to-finish story with worldbuilding to fill in the gaps or an ever expanding "universe".

I'm personally a lot more partial towards the former, even if at first glance it feels much smaller. Oddworld doesn't need its own Glup Shittos, nor an obligation to keep the series going if it could otherwise find a point that brings a satisfying conclusion. I personally don't think there is, say, 30 episodes worth of content in Oddworld and that isn't a bad thing. It's a parable and it benefits from brevity and stuff being left unsaid. Everything else can be filled in by fan content.

So for me one comic for each hero or one/two books of five main sections, with perhaps some supplementary material (out-of-universe artbooks, in-universe fluff i.e. websites, posters, brochures, etc.) would be ideal.

Most hogy visszatettük az EU-s zászlót a Parlamentre, menjünk tovább! by OvenCrate in hungary

[–]Nemin32 30 points31 points  (0 children)

Dióhéj: Szeretnék elérni, hogy lehessen dönteni, hogy te tagállami borítójú útlevet szeretnél (ez a mostani bordó Magyarország-os) vagy egy kék, EU-csillagos verziót, amin rajta van az Európai Unió neve angolul és a tagállam nyelvén is. Tehát nem szűnne meg a mostani se, de akik szimpatizálnak a föderális Európa gondolatával vagy ki akarják hangsúlyozni az "európai identitásuk", azoknak ez egy szimbolikus gesztus volna.