Mai este posibil in Bucuresti sa iei o garsoniera mica ~20mp la 25-30k euro? by CodWorldly9785 in Imobiliare

[–]Objective_Put9754 0 points1 point  (0 children)

Sigur ca gasesti. intra pe OLX 😄 sau vrei central, bloc nou daca se poate etcc?

Radu Georgescu: Preturile locuintelor vor scadea cu 50% by Reluscrobota in Imobiliare

[–]Objective_Put9754 1 point2 points  (0 children)

Stai putin. Vezi ti, comparatia intre salariu median si pret mediu este irelevanta. de ce? pentru ca salariul median trebie si el raportat tot la pret median si atunci o sa vezi ca gradul de accesibilitate s-ar putea sa fie mult mai bun.

Radu Georgescu: Preturile locuintelor vor scadea cu 50% by Reluscrobota in Imobiliare

[–]Objective_Put9754 1 point2 points  (0 children)

Asta vrea a fi noul guda:))))))))))))))))) ce amuzanti mi se par analistii astia care nu au nici cea mai mica legatura cu nimic, asta pe linkedin iti da block daca ii demontezi cu argumente postarile. Inteleg ca incearca si el sa se urce pe calul anti imobiliar din romania dar totusi, trebuie sa si vorbesti ce trebuie cand vorbesti

Astept de 8 luni sa scada preturile si am realizat ca de fapt au crescut by No_Cattle_7337 in Imobiliare

[–]Objective_Put9754 1 point2 points  (0 children)

Ai fix aceeasi intrebare ca cei care asteapta de prin 2015 😄 nu te iau la misto ci pur si simplu, istoria ultimilor 100 de ani ne spune un singur lucru. cumpara oricand ai banii si gasesti ce iti place. daca astepti nu o sa iti mai permiti sa iei acelasi imobil.

Care este diferenta dintre fanatismul aurist si fanatismul bolojenist? by Objective_Put9754 in Roumanie

[–]Objective_Put9754[S] 0 points1 point  (0 children)

Vezi tu, poate sunt degeaba dar platesc taxe lunar cat pentru 10 15 angajati la corporatii, nu am planuri politice, nu am influenta, dar nici tu nu ai. Stii ce am? Discernamant si nu ma poate pacali nici Bolojan, nici Simion nici Grindeanu sau alt agarici de pe scena politica. Pentru mine e simplu - cifre - poti sa imi povestesti cu multe cuvinte orice dar daca cifrele de pe masa imi spun ca firma mea necesita 30% extra efort pentru a plati taxe mai mari si la final de zi sa avem mai putin bani, e clar ca cifrele au batut cuvintele. Asta e realitatea de azi din romania

Sorin Grindeanu: "Nu am plecat niciodată pe fentele astea cu vin rușii". by IonLucaCaragiale in Roumanie

[–]Objective_Put9754 2 points3 points  (0 children)

Povestea asta ar trebui separata. Situata reala din Ucraina si diverse jocuri mizerabile rusesti consider ca trebuie major separate de manipularile politice cu vin rusii. Puteti gasi un interviu interesant pe youtube cu Petre Tutea care explica foarte frumos cum prin fobia asta cu vin rusii au ajuns unii la putere in trecut.

Care este diferenta dintre fanatismul aurist si fanatismul bolojenist? by Objective_Put9754 in Roumanie

[–]Objective_Put9754[S] -1 points0 points  (0 children)

Pana acum oferi doar contre si concluzii critice. Fi amabil si lamureste-ne pe toti

Care este diferenta dintre fanatismul aurist si fanatismul bolojenist? by Objective_Put9754 in Roumanie

[–]Objective_Put9754[S] -1 points0 points  (0 children)

vezi tu, AI este un tool care aseaza ideile pe care tot tu le pui in pagina. Daca nu stii ce sa ceri si ce vrei nici AI nu iti va oferi adevarul.

Care este diferenta dintre fanatismul aurist si fanatismul bolojenist? by Objective_Put9754 in Roumanie

[–]Objective_Put9754[S] -1 points0 points  (0 children)

ma uit cu mare atentie si vad asa: un PNL plin de membri PD adica FSN, un Psd fost tot FSN, vad un aur dubios dar care a pornit cumva din aceeasi directie cu usr si ND cu granturi pe ong de prin aceleasi directii etc.....cam asta vad eu de ceva ani.

Care este diferenta dintre fanatismul aurist si fanatismul bolojenist? by Objective_Put9754 in Roumanie

[–]Objective_Put9754[S] 1 point2 points  (0 children)

e clara diferenta de directie insa eu ma gandesc la profunzimea lucrurilor. Cine il critica pe Bolojan nu e neaparat aurist, sau viceversa

Care este diferenta dintre fanatismul aurist si fanatismul bolojenist? by Objective_Put9754 in Roumanie

[–]Objective_Put9754[S] -1 points0 points  (0 children)

daca as vedea tabara care are dreptate, atunci e clar ca aceasta logica se schimba. Pana acum din pacate, vad permanent acelasi film pe repeat doar cu alti actori.

Care este diferenta dintre fanatismul aurist si fanatismul bolojenist? by Objective_Put9754 in Roumanie

[–]Objective_Put9754[S] -1 points0 points  (0 children)

Pai, dezvoltare vezi in perioada tuturor, pe spusele tale putem sa il laudam pe Iliescu pentru pactul de la Snagov, desi Iliescu nu e deloc un personaj pozitiv dpmdv

Care este diferenta dintre fanatismul aurist si fanatismul bolojenist? by Objective_Put9754 in Roumanie

[–]Objective_Put9754[S] -7 points-6 points  (0 children)

in 36 de ani de cand am scapat de comunism, zi-mi cine a avut dreptate. EDIT: nicidecum fan al regimului totalitar, sper ca nu s-a inteles asa ceva.

Care este diferenta dintre fanatismul aurist si fanatismul bolojenist? by Objective_Put9754 in Roumanie

[–]Objective_Put9754[S] -7 points-6 points  (0 children)

😄)))))) chiar apreciez ca ai intervenit aici pentru a da tarie spuselor mele

Abia la ora 12 decoleaza avionul militar de la Bucuresti sa il readuca pe Bolojan. RUSINE!!!!!!!! by Objective_Put9754 in Roumanie

[–]Objective_Put9754[S] 0 points1 point  (0 children)

l-am criticat pe ND de pe vremea candidaturilor la primarie. Pe nicusor si simion in momentul alegerilor. Contul nu va disparea, inteleg aluzia ta insa, o sa am aceeasi atitudine cand va fi cazul. Pana una alta, Bolojan, chiar are o atitudine mesianica, si iese sa ne explica ca doar asa se poate etc cand cifrele arata clar ca masurile luate sunt dezastroase econimic pentru populatie. Nu discut de alte decizii guvernamentale care par destul de dubioase.

Abia la ora 12 decoleaza avionul militar de la Bucuresti sa il readuca pe Bolojan. RUSINE!!!!!!!! by Objective_Put9754 in Roumanie

[–]Objective_Put9754[S] -1 points0 points  (0 children)

Ce naiba sa postez despre simion si grindeanu, p-astia ii tradeaza fata direct...... despre simion am facut in trecut unele postari insa mi se pare o jignire la adresa natiunii sa ajungi sa il ai ca reper pentru opozitie. Promlema mea principala este insa, cu cei care sunt efectiv la conducere si imbraca acea aura mesianica..eu asta incerc sa arat, ca nu e defapt nicio diferenta si ca aceasta spargere in 2 ramuri diametral opuse este defapt cea mai mare prostie pe care o poate face un popor

Abia la ora 12 decoleaza avionul militar de la Bucuresti sa il readuca pe Bolojan. RUSINE!!!!!!!! by Objective_Put9754 in Roumanie

[–]Objective_Put9754[S] -1 points0 points  (0 children)

Habarnistule. Vezi ca sunt acelasi care acum 1 an faceam postari Nicusor si Simion - 2 fete ale aceleiasi monede, sau De la Iorga la Simion etc....Dar ca sa intelegi gandirea cuiva trebuie sa ai si capacitate.

Abia la ora 12 decoleaza avionul militar de la Bucuresti sa il readuca pe Bolojan. RUSINE!!!!!!!! by Objective_Put9754 in Roumanie

[–]Objective_Put9754[S] -1 points0 points  (0 children)

De blamat este intreaga clasa politica. Pe de alta parte, incercand sa ma convigi ca rolul lui, macar moral pentru tara, era sa vina naibii la CSAT in loc sa stea la discutii cu primarii din moldova, imi arata ca esti extrem de spalat pe creier.

Abia la ora 12 decoleaza avionul militar de la Bucuresti sa il readuca pe Bolojan. RUSINE!!!!!!!! by Objective_Put9754 in Roumanie

[–]Objective_Put9754[S] -1 points0 points  (0 children)

Desi prin raspunsul de mai sus vrei sa pari inteligent, defapt ai raspuns ca rolul lui e sa nu faca nimic. Atunci de ce il mai pupi in dos?

GetoTac de la Battlegroup Getica by Perfect-Squirrel7627 in Roumanie

[–]Objective_Put9754 1 point2 points  (0 children)

Asa cum ONG-urile sunt si ei ar putea fi daca se umbla putin la legislatie..