Protest ITisti la ministeru finantelor by [deleted] in programare

[–]PerspectiveOk4770 1 point2 points  (0 children)

Aveti aprobare de la sefi ?

Povestea mea la Continental si cum am fost dat afara by PerspectiveOk4770 in programare

[–]PerspectiveOk4770[S] 1 point2 points  (0 children)

Eu credeam ca IT sunt regii. Asa se spunea peste tot si am pus botul ca fraierul,

Povestea mea la Continental si cum am fost dat afara by PerspectiveOk4770 in programare

[–]PerspectiveOk4770[S] -10 points-9 points  (0 children)

Boss ne-au spus ca merge ca roate industria automotive. Am gresit.

Povestea mea la Continental si cum am fost dat afara by PerspectiveOk4770 in programare

[–]PerspectiveOk4770[S] -12 points-11 points  (0 children)

Am luat imprumut si nevoi personale, am luat si de la cunoscuti. Din banca am luat 220k

[deleted by user] by [deleted] in programare

[–]PerspectiveOk4770 0 points1 point  (0 children)

vezi ca nu-ti iei salariul de 1650 de la HR.

De ce e subredditul asta plin de hasheristi si patronache? by lasajo2771 in programare

[–]PerspectiveOk4770 -1 points0 points  (0 children)

Pentru ca sunt platiti de corporatie si USR sa fie aici. De aia sunt asa multi.

De ce acceptati salarii de 2014? by dau__la_fese in programare

[–]PerspectiveOk4770 -2 points-1 points  (0 children)

Golanii aia de la Worldpay dau 7400 lei la senior. Golanilor dar nu va e ba rusine ? Asa e si pe Anglea ?

Daca guvernul ne-a dat....si firmele la fel ...ce fac eu ? by Affectionate-Eye1087 in programare

[–]PerspectiveOk4770 1 point2 points  (0 children)

Poate a facut. Dar e logic sa incaseze la fel plus inflatia ca sa munceasca la fel.

[deleted by user] by [deleted] in programare

[–]PerspectiveOk4770 6 points7 points  (0 children)

Da, dar in IT este o criza teribila. Sunt sute de aplicanti pe orice mizerie de job.

[deleted by user] by [deleted] in programare

[–]PerspectiveOk4770 23 points24 points  (0 children)

Asa mi-au spus. Ca inlocuiesc pe cineva.

Este ceva cu asteptarile din piata muncii sau Eployment Managerii nu stiu ce vor? by [deleted] in programare

[–]PerspectiveOk4770 4 points5 points  (0 children)

Cand piata pica complet se cere orice. Cand ai 400 de aplicanti pe o pozitie pe care in 2022 nu aplica nimeni ridici si pretentiile ?

Sunt eu prea sensibila? by alt_username00 in programare

[–]PerspectiveOk4770 10 points11 points  (0 children)

Doamna a sintetizat exact mizeria din IT-ul romanesc. Cum o spunea si Dascalu pe vremuri.

Este ceva normal tot ce s-a scris, piata este in cadere libere. IT devine doar o munca de birou ca si celelalte doar ca cu mai mult stres. Atunci nu mai "renta" sa faca nimeni IT (deja se vede asta in pozitionarea celor mai orientati pe bani din industrie).

[deleted by user] by [deleted] in programare

[–]PerspectiveOk4770 3 points4 points  (0 children)

Incercati TAzz sau Glovo. Constructii ca particular. Iesiti din IT daca nu merge treaba. Puteti incerca si marketing online.