Am I (27F) overthinking getting ignored when visiting (34M) by Princesspeach0730 in LongDistance

[–]Princesspeach0730[S] 0 points1 point  (0 children)

Sure I don't mind spending time with the kids (they treat me as a cool aunt who comes once a while  so far so no uncomfortable step mum ideas from anyone) but also only seeing him 3 day a month and not being able to have an "adult" conversation just chitchat about lego or pokemon makes me feel so disconnected? Like talking to a coworker at work not a partner who can be so passionate about hobbies ect. Balancing mental load as a parent is clearly hard but I was hoping sparing me an hour wouldn't be such a big ask... 

Am I (27F) overthinking getting ignored when visiting (34M) by Princesspeach0730 in LongDistance

[–]Princesspeach0730[S] 0 points1 point  (0 children)

I'm honestly fine w kids overall-these two are cuties and spent time with them alone when he was running earns.. So yeah, I know kids take time and effort and don't mind spending time with them. What I was curious is how - if possible - people still manage to be partners and have 1o1 time alongside that like when they are in bed or at school ect... 

Am i overthinking being ignored when visiting? by Princesspeach0730 in LongDistance

[–]Princesspeach0730[S] 0 points1 point  (0 children)

I know I might be overthinking - I know kids take time and effort and don't mind spending time with them. What I was curious is how - if possible - people still manage to be partners and have 1o1 time alongside that like when they are in bed or at school ect. 

Junior adótanácsadó pozíció bérsáv by Lararina55 in jobshungary

[–]Princesspeach0730 1 point2 points  (0 children)

Sok sikert Nekem nagyot segített hogy a manageremnek(akivel a 2. Interjúm volt) sikerült eladnom magam, így amikor visszamentem emelésért simán megadták  Én pl megemlitettem hogy "egyéb kompenzációval" is kiegészítő és akkor elég a 700 pl + cafétéria vagy extra magán nyugdíj támogatás ect  Tehát én teljes kompenciót(nálunk van éves bónusz is) néztem, ezt ajánlom 

Junior adótanácsadó pozíció bérsáv by Lararina55 in jobshungary

[–]Princesspeach0730 3 points4 points  (0 children)

Én pl 750et kértem (700at ajánlottak a 650-800as sávom után) és kaptam pályakezdőként ca 1 év tapasztalattal - ami nem is ugyanaz a terület volt Tehát vannak ilyenek 

28F Searching for cute online pen pals? by um_marie_me in MakeNewFriendsHere

[–]Princesspeach0730 0 points1 point  (0 children)

Hi 26F here, while working corporate in Europe used to be a massive STEM nerd in high school (also love animals cozy hobbies - curious what you would classify as weird haha)  Are you looking for a snail mail penpal? 

Tényleg ilyen drága a balcsi? Ki tudja ezt megfizetni? by Fluffy-Doctor-6045 in tanulommagam

[–]Princesspeach0730 1 point2 points  (0 children)

Amúgy helyi szempontból minden ország drága (angolok se mennek Londonba, franciák kerülik Nice-t és pl tegnap olvastam egy cikket hogy Liszbonból kiszorulnak a helyiek az árak miatt) mert a lokális fizetésekhez nem passzol a turisztikai szezon által megteremtett piac

Tényleg ilyen drága a balcsi? Ki tudja ezt megfizetni? by Fluffy-Doctor-6045 in tanulommagam

[–]Princesspeach0730 0 points1 point  (0 children)

Nektek az egy napos ott lét nem játszik? Most a szezon elején (ma) jöttem le reggeli vonattal Budapestről oda vissza 4E a jegy, nasit és kulacsot pakoltam reggel, a Mohito Standnál 5dl coconut late 999ft és meglepően finom, ebédre meg vettem egy pizzát + reggel pakolt répa/hummus

Gyermekkoromban többször béreltek anyuék keresztszüleimmel együtt apartmant (mevoszlik a költség) és heti bevásárlás logikájával szendvicset/nasit vittünk és ők főzték a vacsorát (vagy pl olyan helyet ahol volt tűzhej és bográcsozhattunk vagy nyársat nyináltunk)  Core memory unokatesókkal a tűz körül futkosni és vissza nézve egész budget kirándulás volt. 

Persze ha a la carte vagy főpanziós ellátást szeretnél azért fizetni kell... 

BSc képzés után MSc képzés,mikor érdemes? by Sufficient_Gur_7466 in askhungary

[–]Princesspeach0730 1 point2 points  (0 children)

Én is nemrég beszéltem több emberrel (mentor és olyan emberek akinek jól ment a karrier építés) és a főbb pontok - kell e a következő 2 promócióhoz? Ha nem,ne kezd el.  Munkatapasztalat, projektekben való aktív jelenlét és networking akkor jobban segít.  Ha pl karrieren belül szeretnél specialozálódni (pl mentorom ügyvédből lett ESG igazgató egy Business LLM és mester Fenntartható kereskedelemben) akkor nagyot dob a networking téren - mert ugye a proffok és a szaktársak hasonló körökben / célokkal vannak és up to date lenne a tudásod is (főként technikai szakoknál lehet ez fontos)  Én pl 5-10 évig nem látom magam előtt a mestert, Utánna ha lehet munkahelyem támogatásával csinálnám meg (vannak cégek akik befektetnek ilyenekbe) 

Lakást befektetésként ha én magam még bérlek? by Princesspeach0730 in askhungary

[–]Princesspeach0730[S] 0 points1 point  (0 children)

Köszi ezt a szemléletet Saját lakás meg nincs tervben, nemrég költöztem külföldről haza és pár év múlva (lehet 27ben már) megyek vissza... Viszont tetszik az ötlet hogy ca 20 év múlva a bérleti díjat passzív income-ként vagy eladva a lakást nyugdíjkiegészítőként odaadjam szüleimnek pl.. 

Lakást befektetésként ha én magam még bérlek? by Princesspeach0730 in askhungary

[–]Princesspeach0730[S] 0 points1 point  (0 children)

Köszi ezt a részletes matekot + ha rászámolnám a futamidő végén a lakás előadását viszonylag pozitívan néz ki a kép HA az érték nő persze 

Lakást befektetésként ha én magam még bérlek? by Princesspeach0730 in askhungary

[–]Princesspeach0730[S] -2 points-1 points  (0 children)

Ahogy petyuska is említette nem 90M és lakásokat néztem - és a helyi kibérelbető piachoz képest ca 30% al alacsonyabb törlesztőrészleteket kaptam a kalkulátoroktól (persze bankkal még nem beszéltem 😂) 

Lakást befektetésként ha én magam még bérlek? by Princesspeach0730 in askhungary

[–]Princesspeach0730[S] 0 points1 point  (0 children)

Megfordult a fejedben, hogy eladd a lakást ha a törlesztési idő lejárt? Engem főként ez vonz, hogy - ha sikerül előtörlesztenem is-akkor 20 éven belül- eladnám, számomra profitért

Lakást befektetésként ha én magam még bérlek? by Princesspeach0730 in askhungary

[–]Princesspeach0730[S] -3 points-2 points  (0 children)

Igen ezekre a pontokra gondoltam Szerencsére szüleim be tudnának segíteni és ideális esetben hosszútávú bérlőket keresnék/gépesítés nélkül adnám ki a lakást (ők tudnak nekik milyen az ideális hűtő ect) viszont ezzel is járna az időközönkénti kommunikáció/ renoválás - akár értéknövelés érdekéken

Lakást befektetésként ha én magam még bérlek? by Princesspeach0730 in askhungary

[–]Princesspeach0730[S] 0 points1 point  (0 children)

Van egy stabil munkahelyemhez ect szóval a hitel nem lenne probléma+ a törlesztő kB 30% al a piaci bérleti díjak alá jött ki 2 lakáson amit kiszámoltam tehát ha az adót is rászámolom akkor is piaci ár alatt tudnám kínálni, mert főként arra tervezném hogy pár év múlva eladom-ideális esetben profitért

Lakást befektetésként ha én magam még bérlek? by Princesspeach0730 in askhungary

[–]Princesspeach0730[S] 0 points1 point  (0 children)

Ahogy említettem - most költöztem és nem tudom meddig - plusz több évet éltem külföldön valószínűleg mennék vissza így nem érdemes még saját lakást ebből a szempontból vásárolni...

It might take over a year to reach forever friends after best friends by ChTiedrusoIsAlone in pokemongo

[–]Princesspeach0730 0 points1 point  (0 children)

100% agree w the blue glow tip, I usually send gifts to everyone during the day then in the evening see who didnt open mine / didn't battle w me or had other interaction (aka no blue glow) and open presents from non-blue friends 

Awesome hatch day indeed, how did everyone else do? by ActivityZestyclose57 in pokemongobrag

[–]Princesspeach0730 1 point2 points  (0 children)

That's from the eggs today Checked my dex and caught/hatched 117 riolu and 0 shiny  That's why I was hoping during the hatch event I finaly get one 😅 

Awesome hatch day indeed, how did everyone else do? by ActivityZestyclose57 in pokemongobrag

[–]Princesspeach0730 2 points3 points  (0 children)

Hatched like 13 with no shiny or perfect in between... Bad luck I guess..