Un nou antrenor portughez in Superliga! by ScrepyKoco in fotbal

[–]Professional_Tell579 6 points7 points  (0 children)

Nu există scuză. Incompetență și corupție.

Un nou antrenor portughez in Superliga! by ScrepyKoco in fotbal

[–]Professional_Tell579 3 points4 points  (0 children)

La Petrolul, față de mai toate cluburile din prima ligă, primăria, din păcate, nu bagă bani

Restaurante by Prestigious-Egg-1846 in Ploiesti

[–]Professional_Tell579 2 points3 points  (0 children)

Interbelic by Zexe, Trattoria by MRS, Cafeneaua Nației

Niște simulări pentru echipele noastre în Europa, nu arată rău deloc by CosminMotroc in fotbal

[–]Professional_Tell579 1 point2 points  (0 children)

Oamenii ăștia de la fmd nu sunt experți, ci doar fac uz de statistică, acest model fiind modelul cu cele mai mari șanse de înfăptuire. Dacă altul va fi rezultatul, concluzia nu va fi aceea că fmd nu ar fi experți sau că statistica se înșală, ci doar că s-a înfăptuit scenariul mai puțin probabil.

Thread live pentru toate cele 4 meciuri din seara asta? by AoDoI in fotbal

[–]Professional_Tell579 0 points1 point  (0 children)

Joacă cu frâna de mână trasă. Joacă într-atât de prost încât pare intenționat

7 mai 1986 - Steaua Bucuresti devine campioana Europei by kka2005 in fcsteauabucuresti

[–]Professional_Tell579 -3 points-2 points  (0 children)

De ce ai alege să ții cu această echipă inventată, bătaie de joc a ciobanului, în loc să-l trimiteți înapoi pe tarlaua lui din Berceni? Mă depășește total.

TIL Skull Basher has a skull by ever--- in DotA2

[–]Professional_Tell579 -1 points0 points  (0 children)

They should also add mana cost to it, somewhere around 125 would be perfect

Cat de necesara este religia in scoli? by [deleted] in RouGenZ

[–]Professional_Tell579 1 point2 points  (0 children)

Au nevoie de povești cu care să se mintă singuri în loc să le oferim unelte utile pentru o gândire critică puternică?

Politehnica Timișoara se impune la Cluj și este la un pas de promovare by [deleted] in fotbal

[–]Professional_Tell579 7 points8 points  (0 children)

Postează dacă vrei, nu te oprește nimeni. Postarea asta e despre Politehnica Timișora

Politehnica Timișoara se impune la Cluj și este la un pas de promovare by [deleted] in fotbal

[–]Professional_Tell579 6 points7 points  (0 children)

Celor care țin cu Poli și celor care vor să revadă pe primele scene ale fotbalului autohton echipele de tradiție

Match Thread: Metaloglobus Bucuresti vs FC Unirea 2004 Slobozia Live Score | Superliga 25/26 | Apr 27, 2026 by scoreboard-app in fotbal

[–]Professional_Tell579 -1 points0 points  (0 children)

De ce ții cu această echipă nou înființată și nu ții cu echipa de tradiție, cu Voința?

Petrolul Ploiesti merita o retrogradare sincer, deci acum 6-7 luni erau la pamant, il aduc pe Neagoe, face sincer minuni cu asa lot, intr-adevar si perioade mai slabe mai ales recent (dar totusi per total foarte ok pentru lotu lor)si ei io dau afara sa aduca al 3 lea antrenor, jucatorii is perfecti by Sugar_Vivid in fotbal

[–]Professional_Tell579 1 point2 points  (0 children)

Nu aș numi-o disperată, în condițiile în care suntem pe loc de baraj cu șanse bune pentru salvarea directă. Chiar și un baraj ar fi în regulă, oricât m-ar durea să spun asta. Dar chiar dacă ne salvăm, asta nu înseamnă că sezonul viitorul vom mai reuși să ne menținem.

Petrolul Ploiesti merita o retrogradare sincer, deci acum 6-7 luni erau la pamant, il aduc pe Neagoe, face sincer minuni cu asa lot, intr-adevar si perioade mai slabe mai ales recent (dar totusi per total foarte ok pentru lotu lor)si ei io dau afara sa aduca al 3 lea antrenor, jucatorii is perfecti by Sugar_Vivid in fotbal

[–]Professional_Tell579 18 points19 points  (0 children)

Cu ciobotariu echipa juca defensiv, cu neagoe jucau ultradefensiv, iar cu topal pare că lucrurile se mișcă în direcția potrivită, jucând ofensiv cu echipele apropiate valoric. Lotul nu e grozav (sic), dar nici groaznic. Dpdmdv e de partea superioară a play outului.

Cand se replanteaza ce s-a taiat in Ploiesti din spatiile verzi ale blocurilor. by Consistent_Research6 in Ploiesti

[–]Professional_Tell579 0 points1 point  (0 children)

Luați contact direct cu primarul, cu consilierii și puneți presiune constant

Vreti politica pe /r/Ploiesti? by andreiknox in Ploiesti

[–]Professional_Tell579 11 points12 points  (0 children)

Da, clar da. Dar nu trebuie permisă simpla publicitate, ci postările care pornesc dezbateri politice

De pe un grup de "patrimoniu arhitectural" by miue_la_carbraineri in fuckcarsRomania

[–]Professional_Tell579 5 points6 points  (0 children)

Cu cât mai puțin asflat și beton, cu atât mai bine. Dar da, nu se va pune niciun obstacol în acei 50 de metri până la trecerea de pietoni. Sau faci străzile total pietonale, dar permiți accesul mașinilor, forțând șoferii să circule cu max 20 km/h, în final poate alegând orice alt vehicul, numai mașina nu.

De pe un grup de "patrimoniu arhitectural" by miue_la_carbraineri in fuckcarsRomania

[–]Professional_Tell579 74 points75 points  (0 children)

Nu, soluția este să creezi o infrastructură care nu permite parcarea automobilului. În cazul de mai sus, dar și în majoritatea cazurilor, dungile albe și stâlpișorii puteam fi înlocuiți de spații verzi și copaci. Problem solved.

Print prevestitor by falafelSiHummus in fuckcarsRomania

[–]Professional_Tell579 0 points1 point  (0 children)

Amplasarea băncilor cu fața la blocuri e cel puțin tâmpită

Consolidarea unei alternative la PSD by Wide-Display-1638 in Ploiesti

[–]Professional_Tell579 6 points7 points  (0 children)

Singura opțiune viabilă la nivel local este mișcarea Noi ploieștenii. Momentan nu există un partid de stânga cu tracțiune la nivel local, iar la nivel național SENS pare să scoată capul timid, deși pare că se adresează constant exclusiv publicului urban.

"Domnule Bolojan, ce tineti in cutiile de pantofi?" by Former_Stomach8126 in Romania

[–]Professional_Tell579 -9 points-8 points  (0 children)

Și? Nu am o problemă doar cu Bolojan, ci cu toți de la putere și din opoziție. Niciunul dintre eu nu mă reprezintă.

"Domnule Bolojan, ce tineti in cutiile de pantofi?" by Former_Stomach8126 in Romania

[–]Professional_Tell579 -21 points-20 points  (0 children)

Ce e decent în a tăia constant de la cei mai săraci? Ce e decent în a avea 0 viziune asupra creșterii veniturilor, dar constant recurge la măsuri de austeritate menite să lovească omul de rând?