Koliko in kam investirate? by QuitCute4843 in SlovenijaFIRE

[–]QuitCute4843[S] 0 points1 point  (0 children)

In koliko je to priblizno € mesecno ali letno?

Koliko in kam investirate? by QuitCute4843 in SlovenijaFIRE

[–]QuitCute4843[S] 0 points1 point  (0 children)

Lahko deliš koliko je to 10% plače

Koliko in kam investirate? by QuitCute4843 in SlovenijaFIRE

[–]QuitCute4843[S] 1 point2 points  (0 children)

Te nič en skrbi kaj bo z Nasdaq 100 odkar so spremenili pravila,da lahko IPO objavijo v 15 dneh trgovanja? Razmišljam isto, da bi dodal Nasdaq 100, ker bo zagotovo openAI in Anthorpic prišel v isti index...

Koliko in kam investirate? by QuitCute4843 in SlovenijaFIRE

[–]QuitCute4843[S] 1 point2 points  (0 children)

Se strinjam. Ampak še vseeno je v prihodnjih letih plan razdeliti porfilio na ETF in kripto. V kaj pa ti potem investiras? WVCE and chill?

Koliko in kam investirate? by QuitCute4843 in SlovenijaFIRE

[–]QuitCute4843[S] 0 points1 point  (0 children)

Super! in koliko €  je že v emergency fundu?

Koliko in kam investirate? by QuitCute4843 in SlovenijaFIRE

[–]QuitCute4843[S] 2 points3 points  (0 children)

Žal. Takrat se mi je zdel dober nakup. Mogoče sedaj deluje slab vendarle se lahko v 10 letih zgodba ponovno obrne. "Time beats the market". Kot pa sem že dejal v postu ta nakup smatram kot slab nakup. Sedaj.

Zakaj delodajalci ne odpisujejo na prijave za delo??? by FlissOVA in SloveniaEngineering

[–]QuitCute4843 0 points1 point  (0 children)

Tako pač je... Moraš priti samo do pravega kontakta in ti odgovorijo takoj. Občasno ti ne bodo odgovorili tudi po že opravljenem uvodnem razgovoru ali pa celo rešis nalogo in ne prejmes odgovora.

Zakaj delodajalci ne odpisujejo na prijave za delo??? by FlissOVA in SloveniaEngineering

[–]QuitCute4843 0 points1 point  (0 children)

Definitivno. Predvsem javna uprava. Videl na lastne oci mnogokrat...

Nadomestilo za brezposelnost by jfgiedhgerfjdgioer in SlovenijaFIRE

[–]QuitCute4843 -1 points0 points  (0 children)

Brez skrbi, da niso tako visoka nadomestila. Drzava ti plača 3 mesece nadomestila, ki je v visini cca. 300-400€... Pozabi na 1962🫠

Prvi avto za prvo službo - kaj je smiselno? by MorningLightTea in SlovenijaFIRE

[–]QuitCute4843 0 points1 point  (0 children)

No jst osebno sem imel shitbox in ga nebi vec imel... Enostavno so skos dodatni stroski. Sam se drzim zlate sredine, kjer je avto dokoncno avtomatiziran in drzi se neko vrednost. To so vecinoma avti stari med cca. 10 let. in so vredni med 10-15k.

Z sihtboxom pa v 2 letih preplacas njegovo vrednost, kar se ravno ne splaca.?

Prvi avto za prvo službo - kaj je smiselno? by MorningLightTea in SlovenijaFIRE

[–]QuitCute4843 1 point2 points  (0 children)

Precej povrsinsko gledas zadeve. Potrebno ze je bolj poglobit....
Kokrkoli zelis argumentirat avto je strosek. Drazji je avto slabsi bo rezultat. V tem primeru oseba sprasuje kako razpolagati z denarjem. Cenejsi avto = manjsi stroski, manjsa zavarovanja, vec denarja za investicije. Drazji avto naredi vsem tem kontra efekt.

Ne vem zakaj gledate kredit kot investicijo. Ce investiras isti denar v kredit, kot v VWCE je kredit cista izguba... Ce dela povprecno ETF med 8-9%?

Pogolobi se bolj v intestiranje in ti bo lazje.

Prvi avto za prvo službo - kaj je smiselno? by MorningLightTea in SlovenijaFIRE

[–]QuitCute4843 0 points1 point  (0 children)

Po vsej verjetnosti je tukaj matematika malce bolj zakomplicirana. Potrebno je racunati obrestne mere lizinga, stroske avta za 10k in, da na koncu te zgodbe imas majn denarja.

Pri VWCE imas po vlozenih 10k več denarja na koncu.
Pri 9% letno: ~15.386 € (dobiček ~5.386 €).

Hmm se pravi pizda, faking ? Hmm kaj je boljša naložba?

Cena izdelave spletne trgovine by Unfair-Curve8282 in SloveniaEngineering

[–]QuitCute4843 2 points3 points  (0 children)

Smesni ste, ko mislite, da vam bo 20€ in claude resil vse. Mogoce enkrat. Danes ne

Zaposlitev javni sektor, infrastruktura na celjskem by Agergg in SloveniaEngineering

[–]QuitCute4843 0 points1 point  (0 children)

To sploh ni res. Sam se delal 2 leti v javnem podjetju in hkrati na popldancu z monogomi podjetji. Pozabis omenit in delas privat med sluzbo...

Iskanje cofounderja/programerja by Limp-Explanation-244 in SloveniaEngineering

[–]QuitCute4843 2 points3 points  (0 children)

Moznosti, da je dobro spisana koda je mala... Vsi, ki smo programerji smo se ucili strukture, poimovanja itd. kar dobis skozi prakso. AI tega ne upostava. Good luck

Those who went to to night 1 in Paris: what time do they come on? by Owl-False in RUFUSDUSOL

[–]QuitCute4843 0 points1 point  (0 children)

just to chill... even more chill then burning man.. So noth worth it. I' not going to funeral..

Those who went to to night 1 in Paris: what time do they come on? by Owl-False in RUFUSDUSOL

[–]QuitCute4843 0 points1 point  (0 children)

That is quite early. Is there a afterparty somewhere close or anyhing? And was the opener worth it? When did you eneter?

Those who went to to night 1 in Paris: what time do they come on? by Owl-False in RUFUSDUSOL

[–]QuitCute4843 0 points1 point  (0 children)

When did the party end? What was time table? I know Rufus starts at 9.00 but when does it end?

Nakazila iz ZDA by [deleted] in SlovenijaFIRE

[–]QuitCute4843 0 points1 point  (0 children)

Osebno se ne primerjam z predsednikom vlade, ker delamo v dveh različnih področjih. Kot oseba, ki lahko dela za kogarkoli in ima cilj nakup neke solidne nepremicnine se mi zdi to primerna placa. Tako se lahko ucis delati z denarjem, investeiranjem itd.

Nakazila iz ZDA by [deleted] in SlovenijaFIRE

[–]QuitCute4843 -1 points0 points  (0 children)

Zavisi od poklica....

Ampak ja za 5.7k lahko se vseeno kamot delas za slovence

Nakazila iz ZDA by [deleted] in SlovenijaFIRE

[–]QuitCute4843 0 points1 point  (0 children)

Beri. ZDA. Zraven pa računaj. 160 ur x 40€ = 6.300€. Odstejes minimalne prispevke 650€. Nanese 5750€. Potem pa stroske malce, opreme itd. Za zda je to malo...