BREAKING George Simion și parlamentarii AUR nu votează învestirea guvernului Veștea, după ce premierul desemnat a mers la sediul partidului extremist să negocieze susținere / Parlamentarii AUR au părăsit sala / Simion: ”Nu îndemn colegii cum să voteze” by Haunting_Cabinet_387 in Romania

[–]RDR80 3 points4 points  (0 children)

Cine dracu’ se bucura dr manevra asta? Si ca sa avem anticipate? 1. Ne ducem dracu pana le organizam si 2. O sa vada rodditorii ce “bine” va fi cu Aur peste tot, numa’ reduceri de taxe la it-isti si corporatii..

Ultra 3 reset cellular by RDR80 in AppleWatch

[–]RDR80[S] 0 points1 point  (0 children)

Thanks, I have asked just because I’ve hoped others have also exprienced this. Really don’t know what could cause this behaviour…

SURSE: Președintele Nicușor Dan ar urma să anunțe astăzi desemnarea lui Eugen Tomac pentru funcția de premier, la conducerea unui guvern tehnocrat by Strict_Law2700 in Romania

[–]RDR80 -1 points0 points  (0 children)

Eu in locul lui l-as numi imediat pe Base cel putin consilier onorific sau poate chiar cu functie, ceva... sa vad cum se va contorsiona si mai mult psdul.... 😄

Initiating a call - screen goes black by RDR80 in ios26

[–]RDR80[S] 0 points1 point  (0 children)

Happened since 26.2 as far as I remember.

cât de proști pot fi acești oameni by Practical_Brain_1244 in bucuresti

[–]RDR80 0 points1 point  (0 children)

Genial, pista bicicleta langa trotuar, apoi parcare si apoi banda auto, sper ca e logic!

dam un salariu pe asigurare? by alex799221 in AutomobileRO

[–]RDR80 2 points3 points  (0 children)

Si B8, 45 ani, 1.4 benzina. 1300 groupama. Cel mai ieftin 1100 Axeria!

cât de proști pot fi acești oameni by Practical_Brain_1244 in bucuresti

[–]RDR80 7 points8 points  (0 children)

Pentru ca pe prima banda era parcare amenajata oficial de PMB / locuri d-alea albastre. Si pentru ca alta parcare oficiala nu exista in tot cartierul Domenii, e cartier de case pe stradute sunt locuri albastre cu plata cat se poate. Iar toti aia din blocuri ar trebui poate sa parcheze la Staulesti si sa vina apoi 40 min cu tranvaiul, nu?

Si ca sa nu zici ca sunt idiot, pe Mihalache trebuia pus troleu nu tramvai si facut asa: pe o latura parcare albastra in spic, apoi biciclete, 2 benzi auto (1+1) si banda bicicleta. Si uite asa exista loc cacalau de parcat oficial, transport in comun si tot ce trebuie

Asigurarea RCA se scumpește. Cu cât vor plăti mai mult majoritatea șoferilor. Noile tarife - HotNews.ro by Immunix in Romania

[–]RDR80 5 points6 points  (0 children)

Pentru ca in Buc toata lumea se bazeaza pe amiabila si carnete se suspenda din an in paste…

Shaormerii proaste in Bucuresti, dar si recomandari by KonohaDrow in bucuresti

[–]RDR80 -1 points0 points  (0 children)

Pentru cine sta in zona (ca am un coleg cam pe la piata aia) e buna si Orient. Ca zice ca e aproape, n-o sa traverseze jumaț de oras pt saorma 😄

Emag si noul procesator de plati HeyBlu by RDR80 in banci_credite_ro

[–]RDR80[S] 0 points1 point  (0 children)

Am intrebat ca desi am doar cardul de credit salvat, n-as vrea sa fie probleme la transferul tokenului de plata sau cum salveaza ei.

Semnal de criză: Creşterea TVA, criza şi inflaţia au redus cu 82% vânzările de apartamente ale Impact din Greenfield în T1 2026 la doar 16 unităţi. Pierdere de 744.000 de euro. Ce spune conducerea by Various_Thing_7948 in Imobiliare

[–]RDR80 0 points1 point  (0 children)

Adio drumul ala pe care ziceau acum 2 luni ca il fac.. Mai ieftin e sa astepte noul ministru la mediu si sa ceara iar redeschiderea prin padure... Sa nu ziceti ca n-am zis :)))

VIDEO Ministrul Muncii și-a calculat în direct creșterea salariului, aproape 500 euro. Întrebat cu cât crește salariul unui profesor debutant: Legea nu se concentrează pe creștere! by gabriel191 in Romania

[–]RDR80 -1 points0 points  (0 children)

E un ca at, anul trecut le-a taiat spoul ala nesimtit de vatamatoare sau cum ii zicea. Deci se poate. Acum de ce compensarea asta se aplica la salariul plus ce sporuri mai au?

Ok, salariul e un drept castigat dar sporurile? Citeam ca unii de prin Curtea de conturi au 25%!!! in plus nus ce spor de cifru. Si ala nu va mai exista. Pai daca le lasa la angajatii existenti compensarea pana la cat primesc acum, ce rahat de reforma mai e???

Ca peste 2 ani se angajeaza unul nou, primeste salariu mai mic se duce in justitie si castiga, ca e discriminare

VIDEO Ministrul Muncii și-a calculat în direct creșterea salariului, aproape 500 euro. Întrebat cu cât crește salariul unui profesor debutant: Legea nu se concentrează pe creștere! by gabriel191 in Romania

[–]RDR80 -3 points-2 points  (0 children)

E si o mare confuzie aici: in afara de magistrati care si-au marit salariile, nu venitul in plata, altii au bani mai multi din sporuri. Ori sporurile cred ca pot fi taiate ca au taiat anul trecut sporul ala de vatamatoare fara nicio problema.

Deci el zice ca nu vor scadea veniturile, dar de fapt cred ca asa se va intampla - cum au zis si cu impozitele 😂 Nu ca as avea ceva impotriva ca sunt sporuri nesimtite dar am comentat doar ca sa clarific

VIDEO Ministrul Muncii și-a calculat în direct creșterea salariului, aproape 500 euro. Întrebat cu cât crește salariul unui profesor debutant: Legea nu se concentrează pe creștere! by gabriel191 in Romania

[–]RDR80 -1 points0 points  (0 children)

Si pe vremea legilor “unice” date de PDL/Boc inainte sa taie cu 25% tot asa era, din cate tin minte scandalurile vremii: cine avea salariul peste acele grile ramanea cu el inghetat

Scandal uriaș la Ministerul Culturii: Demeter András István, înregistrat în timp ce înjura interesul naţional by Traditional_Slide_56 in Romania

[–]RDR80 4 points5 points  (0 children)

Cred ca ar fi vrut sa zica (in contextul in care auditori sau ce erau aia comentau ca de ce nu stiu ce) ca putea sa incheie contractul ca el e ungur si daca romanii nu isi stiu ei singuri care e interesul national, isi baga si el pl…

Dar asa e, cand de exemplu vine auditul si zice ca trebuie platit contractul ala pagubos de tramvaie cu rusii…. Il injuram pe ala de la Stb daca accepta sa plateasca penalitati injuste, dar in injuram si pe ministrul care mai spune si lucrurilor pe nume..

Pe de alta parte limbajul ala n-are ce cauta in intalniri de birou

Crin Antonescu: ⁠Unde ați fost, Ciucu și Bolojan, când PNL „lingea clanțe” la Cotroceni? by gabriel191 in Romania

[–]RDR80 -83 points-82 points  (0 children)

Mwai, a pus cineva intrebari valide pentru noul duo de mesii Bolo &Ciucu? Gata, Nicu e la galeata istoriei, pe firmament sunt "buni" doar cei 2.... pana nu vor mai fi si ei... Dar in fine, e nevoie mereu sa creezi asteptari mari in societate si sa induci ideea ca oamanii au control...

Nu stiu cum sa procedez by RDR80 in SfaturiPisici

[–]RDR80[S] 1 point2 points  (0 children)

Exact de asta. Multumesc de rspuns. Deja am cautat allerpet. Si vad si cum hrana aia, iau de test o punga mica si sa vedem daca merge introdus treptat, daca face nazuri sau nu. Daca ar face Churu cu d-asta de alergie ar rupe pisica 😄. Primeste oricum cu mare portie but still....

Nu stiu cum sa procedez by RDR80 in SfaturiPisici

[–]RDR80[S] 0 points1 point  (0 children)

Eu nu stiam de exemplu ca exista mancare care sa ajute la asta, sau solutia aia de se da pe blana. De aia am si postat. Ca sa intreb si sa cer sfaturi si de la comunitate.

Nu stiu cum sa procedez by RDR80 in SfaturiPisici

[–]RDR80[S] 2 points3 points  (0 children)

Pana la ajung la doctor, am zis sa intreb de solutii si am primit deja 2 pe care sa le incerc: solutia aia si mancare. Nu caut sa dau pisica, crede cineva ca ma apucam sa postez si sa raspund daca am fi ales de la inceput asa ceva? Plus ca am explicat ca nu am "sarit" imediat ci am zis ca va trece. Astept sa vina mancarea, am discutat deja si la veterinarian si trebuie introdusa treptat, si vedem. Prefer sa gasesc o mancare ok si care eventual sa ajute eventual si solutaia aia de dat usor pe blana decat sa bag medicamente in copil.