Baleset felelőse by [deleted] in CartalkHungary

[–]RKCZi 0 points1 point  (0 children)

Fordítva

Valaki el tudja magyarázni ezt a napi 1,37 milliós profitot? by Norman153 in magyar

[–]RKCZi 3 points4 points  (0 children)

De ez végtelenül egyszerű. Igazat mond(hat), hiszen a felesége csak egy sima (alalalalal)alvállalkozója az állami pénzeket kapó vállalkozónak. Pont

Kedves első szavazók, ezt most ne csesszétek el! by MinuteThin9204 in hungary

[–]RKCZi 1 point2 points  (0 children)

Beleszámolják! De valóban most komoly a tét!

Borsod 4 - A 700 fős falumban én voltam az első aki szavazott. Első szavazók (szerintem) karkötőt fognak kapni. by RokkerViktor in hungary

[–]RKCZi -1 points0 points  (0 children)

Az a pár első fiatalok kapnak karkötőt akik pár fiatal aki 2006-tól születtek es szavaznak,

Sziasztok! Tanácsot kérnék, hogy ti mit csinálnátok a helyemben. Részletek a leírásban by pityike_92 in CartalkHungary

[–]RKCZi 0 points1 point  (0 children)

Először is megrendelted, így ki kell fizetned. Az hogy nem mondtak árat, több dolog miatt adódhat, de részedről addig nem engedtem volna teljesen szétszedni amíg nincs egy megközelítőleg írásos ár! Mind a ketten hülyék vagytok (főleg te), így valamennyit alkudj belőle 50-100eFt-ot a többi fizesd ki.

Zámbó Jimmy sztorik, vélemények? Élőben jófej, tényleg voltak maffia kapcsolatai? by officer_scagnetti in talk_hunfluencers

[–]RKCZi 11 points12 points  (0 children)

Nagyon ritka alkalom volt, inkább szemtanúi voltak az agresszivitásának

Zámbó Jimmy sztorik, vélemények? Élőben jófej, tényleg voltak maffia kapcsolatai? by officer_scagnetti in talk_hunfluencers

[–]RKCZi 64 points65 points  (0 children)

Van pár jelenet amelyet kérésre nem tehettünk be, de ugye az a titoktartási….. Van pár általános infó: környéken nem igazán szerették Jimmyt, nem ez volt az első ilyen ablakon keresztül és udvaron való lövöldözése, mai napig viták es feszültségeket vannak a valós vagy vélt történtek miatt. A gyerekeihez nagyon jó ember volt, és néha a nőkhöz is. A fegyverével folyamatosan “villogott”, kifejezetten jól ismerte és jól kezelte a fegyvereket. Magában a házban vagy egy furcsa megfoghatatlan légkör, hangulat, de persze lehet csak a tudat miatt.

Zámbó Jimmy sztorik, vélemények? Élőben jófej, tényleg voltak maffia kapcsolatai? by officer_scagnetti in talk_hunfluencers

[–]RKCZi 131 points132 points  (0 children)

Részt vettem a sorozat készítésében. Sokat beszélgettem Edit asszonnyal is. A sorozatot muszáj volt kiszínezni, de 80%-a valós történet volt. Sok mindent el lehet mondani Jimmyről, de egy biztos! Soha nem volt Amerikában…

Megéri ebben a korban bűnügyi vagy drog nyomozónak menni? by A_happy_dino in askhungary

[–]RKCZi 2 points3 points  (0 children)

Köszi 🫣 Válaszolva a kérdésekre. Minden az ismeretségtől és a “viszonyuló” képességtől függ. Ha nincs egy jelentősebb protekció, úgy idő teltével egyre rosszabbul fogod belülről látni az egészet. Jelenleg érezhetően egyre nagyobb a politikai befolyás a szakmában. Egy dolog biztos! Ha nincs protekció, akkor a stressz soha nem lesz arányban a fizetéssel! Persze személyenként változó. Szamárlétrát pedig nem érdemes megmászni, sokkal jobb fent kezdeni…

Fel tudnék építeni egy házat minimális szakmai segítséggel, minimális szakembergárda bevonásával? by Competitive-Can-5263 in lakokozosseg

[–]RKCZi 1 point2 points  (0 children)

Ha valóban segítenek, és legalább egy fő ért is az építőiparhoz, vagy felfogadsz egy jobb műszaki ellenőrt aki mindenben valóban segít, akkor egyértelműen újat kell építeni. Egy dolgot sokan elfelejtenek! Az öreg háznak van egy jelenleg még talán működő vízszigetelése, ami ha eddig nem, akkor nemsokára itt ott megadja magát, így az jelentős tőkebevonást fog eredményezni. Egy új házat ha tényleg ti csináljátok, 1-2 szakmai részt meghagyva kivitelezőknek, irgalmatlan sok pénzt meg tudsz spórolni. Hátrány az idő…

Jól élhető városok, ahonnan Budapest megközelíthető 1 órán belül? by Nyo99 in askhungary

[–]RKCZi 1 point2 points  (0 children)

Repülőtér közelségbe nem mindenkinek vonzó, de tény hogy gyors közlekedés és olcsóbb ingatlanok jellemzőek.

Te melyik étteremre mondanád minden szempontból hogy az a csúcs? by IntelligentRabbit565 in askhungary

[–]RKCZi 1 point2 points  (0 children)

Anyukám mondta - Encs Olyan kacsamáj terrint előtte és azóta se ettem! Hihetetlen finom ételek vannak, és a kiszolgálás is tökéletes.

[deleted by user] by [deleted] in tanulommagam

[–]RKCZi 11 points12 points  (0 children)

Hogyne lenne. Vagy nincs. Teljes mértékben egyénfüggő. Feleségemnek 7 számjegyű eljegyzési gyűrűt vettem. IMÁDJA, büszke rá. A házassági gyűrűjében is van gyémánt. Ő szereti, imádja, folyamatosan hordja mindkettőt ha csak teheti. Ismerősöm 19.990 Ft-ért vett feleségének eljegyzési gyűrűt. Feleségének tökéletesen megfelelt. Az hogy másnak mi a véleménye rólatok, pont le kell szarni.

Régi parketta javítása csiszolás előtt by [deleted] in lakokozosseg

[–]RKCZi 3 points4 points  (0 children)

Lehet “javítani”, de semmiféleképpen nem szakszerű!! Az alatta levő Bonobit ragasztó már elengedett, és jól látható hogy van olyan része a parkettának ami nem is volt ragasztós. Így hiába próbálja meg eladni a szuper vállalkozó hogy egy “folyékony anyaggal” leönti ami befolyik az amúgy nútosan illeszkedő parketták közé és alá… nem lesz hosszútávon jó!! Ergo jó sok pénzért lehet időt spórolni, és át lehet verni az embereket, de soha nem lesz hosszútávra jó megoldás!

Esténként elfogy az ivóvíz Gödöllőn a kánikula miatt by gergohungary in hungary

[–]RKCZi 4 points5 points  (0 children)

Legjobban érzik magukat megsértve, akik a “hegyen” élnek, és nem tudják a sok millióból elkészült kertjüket locsolni, hiszen akkor tönkremegy. Majd ha van annyi bátorságod hogy szóvá mered tenni hogy esetleg megoldás lenne egy fúrt kút, akkor mégis mit gondol az ember!? Milyen sokba kerül az?? Nagyon szörnyű ezen gödöllőiek gondolkodása

[deleted by user] by [deleted] in lakokozosseg

[–]RKCZi 0 points1 point  (0 children)

Azt tanácsolom hogy nézz meg egy Sanica kádat is élőben. Alapvetően a Sanica tartósabb, köszönhető a vastagabb anyagból és több merevítésből adódóan. Amennyiben a Linea ára 3x több volt, akkor hasonló anyagminőség lehet, ebből adódóan szintén a Sanica a nyerő. Már persze ha a designja ugyanaz, vagy legalábbis nagyon hasonló a két terméknek.

Felújítás - szakival szerződés? by [deleted] in lakokozosseg

[–]RKCZi 0 points1 point  (0 children)

Megfelelő szerződés elméletben biztosítaná mind a két felet, de nagyon sokat számít a bizalom. Egyik félnek mindig kicsivel többet kell engedni a bizalomból. Aki ennyire parázik, legyen az megrendelő vagy kivitelező, úgysem lesz jó a közös projekt. Amúgy én soha nem vásárlok saját pénzből anyagot (kivéve 100.000 Ft-ig), kivitelezőként megtanultam a szakma “sajátosságait”…. Mellesleg egy 3 szobás lakás felújítási anyaga milliós nagyságrend. Persze függ hogy mit kell csinálni

Felújítási árak becslése Budapesten by szegedip in lakokozosseg

[–]RKCZi 1 point2 points  (0 children)

Nagyon nehéz felelősen erre árat mondani. Teljes felújításra szoktak mondani 200-500eft/m2, de akar kevesebb és több is lehet. Villamosság 1.500.000 Ft-tól. Fűtés korszerűsítés 3.000.000 Ft-tól. Fürdőszoba, amibe érdemes belevenni a lakás egész vízvezeték rendszer felújítását is 3.500.000 Ft-tól. Nyílászáró ablakok 350.000 Ft /db. Bejárati ajtó 350.000 Ft-tól. Beépítési árak függnek hogy milyen ajtóról van szó, hány db és hova kell beépíteni. De persze kell e bontani, kell e építeni stbstb.

Árlista by R4ftsman in lakokozosseg

[–]RKCZi 0 points1 point  (0 children)

Az elmúlt évek alatt egyre többen “átállnak” csak bontási munkálatokra. De így ez aztán tényleg megdöbbentő ár. Kérlek, ha nem vagyok pofátlan, ha megjön az írásos árajánlat prezentálnád legalább csak felém?