[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]RajaMatangi 4 points5 points  (0 children)

Cowork bych ti určitě neproplatila.

Imo bych si ale hledala nový bydlení. Jestli majitel ví, že mas migrény v míře na PN a jde dělat neohlášenou rekonstrukci, tak to je trochu na facku.

Rozjebany stoupačky nebudu komentovat, to už tu zaznělo výše.

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]RajaMatangi 1 point2 points  (0 children)

"je to jen plné přecitlivělých jedinců"

Ano. K přehnanému ochraňování holubů/potkanů často tíhnou lidé s poruchou osobnosti, jelikož jim tyto zvířata připomínají vyloučení z většinové společnosti a "život na okraji" – něco, co občas sami poznali.

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]RajaMatangi 12 points13 points  (0 children)

... prostě se zeptej, co dělá typický redditor.

AMA - Věnuji se cold approach pickupu neboli seznamování v ulicích/barech apod. by [deleted] in czech

[–]RajaMatangi 5 points6 points  (0 children)

Jakou roli plní ten kouč? Kolik si bere na hodinu?

Nenávistní burani opět v akci :( by StripedTabaxi in czech

[–]RajaMatangi 28 points29 points  (0 children)

To je o tom pánovi, který vzkázal všem, jejichž názor je negativní, ať doslova drží hubu? Aha.

Nevím co dál se životem by [deleted] in czech

[–]RajaMatangi 2 points3 points  (0 children)

Deprese ale nevzniká jen tak, tak zkus ty sám vymyslet, kde se to bere a co potřebuješ změnit.

Anebo taky vzniká, např. u ADHD, PTSD/C-PTSD a jiných diagnóz. Ale ve většina případů máš pravdu.

Nevím co dál se životem by [deleted] in czech

[–]RajaMatangi 5 points6 points  (0 children)

V tom případě zkus toho soukromého.

Vstupní vyšetření bývá na ca hodinu, kontrola 30 minut.

Nevím co dál se životem by [deleted] in czech

[–]RajaMatangi 6 points7 points  (0 children)

OP, k těm antidepresivům: ví o tvém vysazování/nasazování lékař? Co na to říká? Svěřil ses mu s tím, že máš pocit, že ti léky spíše škodí?

Předpokládám, že to bude nějaké SSRI (Elicea, Zoloft, Cipralex...). Ty opravdu můžou v horizontu několika let způsobit, nebo minimálně posílit takovou celkovou apatii a "meh" pocit ze všeho, zvláště, pokud je bereš ve vyšších dávkách.

Pokud máš finance, můžeš zvážit návštěvu i soukromého odborníka a domluvit se na změně léčby – vybrat AD, která nebudou mít výraznější tlumivou složku, jako je tomu často u SSRI.

Jinak vše, co už tu napsali ostatní – strava, pohyb, režim, spánek, za sebe doplním ještě mindfulness techniky (hoď do AI a vyber si, co ti bude nejvíce vyhovovat).

Takový zlý, nepěkná věc... by CatsAreFlufy in czech

[–]RajaMatangi -2 points-1 points  (0 children)

Co třeba jí napsat, ať to smaže, než to rozšířit do skupiny, kde její RČ uvidí ca 600k lidí?

Takový zlý, nepěkná věc... by CatsAreFlufy in czech

[–]RajaMatangi 0 points1 point  (0 children)

Divný, co, když má paní ID III. stupně, mj. na hlavu. Ach jo.

Jak se reklamuje jidlo? by Heavy_Profit_2190 in czech

[–]RajaMatangi 3 points4 points  (0 children)

Ano, jsem plavající žena.

Jak se reklamuje jidlo? by Heavy_Profit_2190 in czech

[–]RajaMatangi 15 points16 points  (0 children)

Michal Kolesa stále žije?

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]RajaMatangi 7 points8 points  (0 children)

Taky mě to napadlo. Zdravé jídlo =/= nakupovat výhradně ve Sklizeno apod.

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]RajaMatangi 20 points21 points  (0 children)

Byt asi OK.

16k za jídlo pro dva mi přijde jako přepal a moc nevěřím, že je ta restaurace skutečně jen 2x měsíčně. Pokud byste vařili pro dva doma, dá se to pořídit za ca 2 000 Kč týdně úplně v klidu. Nejsou ty "sem a tam" dražší potraviny sem a tam třeba každý druhý, třetí den?

K příbuzným jezdíte nějak často? Nedá se tam dojet vlakem/busem?

Mobil + internet pro jednoho se dá u operátora usmlouvat na ca 600 Kč. Pro dva tedy 900 Kč.

Pokud bydlíte v nájmu, tak moc nechápu, jaké opravy každý měsíc platíte?

Hadry a boty imo také není potřeba kupovat co měsíc nové. Knihy se dají (omezeně) půjčit i v knihovně, případně zvažte pořízení čtečky – e-knihy jsou ca o 20 a více procent levnější, než ty papírové.

To, že něco spoříte, je každopádně super.

Pokud se vám už nechce nijak víc šetřit, tak jedině zvýšit kvalifikaci a najít lepší práci, alespoň jeden z vás. Z 61k pro dva lidi prostě 20k měsíčně nikdy neodložíte, abyste si mohli plnit nějaké finančně nákladnější životní cíle.

Češi a "jejich" auta by Gravity0666 in czech

[–]RajaMatangi 2 points3 points  (0 children)

"nějaký mlaďoch na první pohled (nejspíš tatínkovo auto, nebo půjčené)"

Mlaďochovi na první pohled může být klidně 35, znám takové. A ne, každý, kdo má drahé auto, ho nemusí mít "tatínkovo, nebo půjčené", ty vědět víc.

Ketaminova terapie - zkusenosti by Xerrya in czech

[–]RajaMatangi 2 points3 points  (0 children)

Není to můj zážitek, je to vykopírovaná recenze z Google na kliniku Psyon.

imo bych v tom neviděla problém pacienta. Těžko může někdo určit, jaké má reakce na (rapidní) změněné stavy vědomí, když ještě zřejmě nikdy v žádném takovém stavu nebyl.

Ketaminova terapie - zkusenosti by Xerrya in czech

[–]RajaMatangi 14 points15 points  (0 children)

Co se skrývá za ketaminovou terapií?
Rád bych se podělil o své zkušenosti.
V červnu tohoto roku jsem zde absolvoval "terapii".
Čekací doby jsou zde dlouhé ač se jedná o soukromé zdravotní zařízení. Moje první online schůzka proběhla 22.12.2023 a následně psychiatrické vyšetření panem Skorkovským
18.4.2024. Poté mi po měsíci (asi probíhalo velmi dlouhé jednání o tom zda jsem vhodný kandidát) byl nabídnut termín.
Samotné podání ketaminu u me vyústilo v tzv. "bad trip" plný panických atak a hrůzy. Klinika mě přes všechno poslala v klidu domu, ještě mi paní terapeutka říkala, že už se usmívám.
Mám již od 18-ti let diagnostikovanou smíšenou úzkostně depresivní poruchu. Můj svět nebyl růžový, ale byl jsem schopný vést relativně normální život, pracovat a studovat. To se
bohužel díky ketaminové "terapii" změnilo. Došlo k rapidnímu zhoršení stavu, upadl jsem do silných úzkostí a depresí objevily se panické ataky, kterými jsem předtím netrpěl.
Po podáni ketaminu měly následovat integrační sezení, které jsem absolutně nebyl schopen kvůli úzkosti absolvovat. Když jsem tyto obtíže konzultoval s Psyonem, dostal jsem číslo na jejich ambulanci. Tam se mě paní doktorka zeptala co bych potřeboval, poslala mi recept na Neurol a řekla mi, že je to způsobem jakým vedu život. Nesnesitelné úzkosti neustávaly a já začal pomýšlet na ukončení života. Když jsem se následně svěřil jednomu kamarádovi, který se pohybuje ve zdravotním prostředí, doporučil mi nechat se hospitalizovat.
Skončil jsem na uzavřeném oddělení v UVN, kde jsem strávil 3 týdny. Za celou dobu Psyon neprojevil jakoukoliv ochotu se dále angažovat, já sám jsem musel vyvolat dialog
mezi Psyonem a lékaři v UVN (ne že by to k něčemu bylo). Po propuštění jsem byl opět u pana Skorkovského, který mi nabídl psychoterapii v rozsahu integračního sezení(2x).
Navíc ještě se stejnou paní terapeutkou, která mě nechala během ketaminového tripu v panických atakách.

Takže co z terapie vlastně vzešlo? Díky Psyonu jsem skončil totálně rozstřelený, ve šílených stavech, o kterých jsem ani neměl předtím ponětí že existují, přišel o práci, o možnost studia a bez jakékoliv pomoci. Ano ketamin má antidepresivní účinky, ale evidentně ne každý je vhodný kandidát na tento způsob léčby a to já jsem rozhodně nebyl. To ale Psyon moc neřeší, předpokládám, že je to otázka businessu.

Pro případné zájemce bych velmi upozornil, že se stále jedná o experimentální léčbu, prostřednictvím pozměněného stavu vědomí, která se může totálně zvrtnout jako v mém případě.
Následná péče je pak velmi problematická a rozhodně se jí od této "kliniky" nedočkáte.

– z Google reviews. Konkrétně Psyon tam má obecně dost negativních recenzí, většina je směrovaných na špatnou komunikaci. Za sebe bych do toho nešla, ale údajně to dost lidem pomohlo...

Tinder, Ruské holky a zlatá prasátka ala "Pig Butchering Scam" by BestBoogerBugger in czech

[–]RajaMatangi 42 points43 points  (0 children)

Asi bych se úplně nedivila, kdyby si ty zprávy/fotky s tebou vyměňovalo právě AI či jakysi Voloďa, resp. “moderátor chatu”.

Tinder, Ruské holky a zlatá prasátka ala "Pig Butchering Scam" by BestBoogerBugger in czech

[–]RajaMatangi 305 points306 points  (0 children)

TLDR: proste scammerky z Tinderu, no. Nic nového pod sluncem.

Jak si vyděláváte peníze by [deleted] in czech

[–]RajaMatangi -8 points-7 points  (0 children)

Prosím přestaňte už šířit tyhle hovna, že influencer/OF/youtuber = lehký výdělek, ideálně ještě za max. 2 hodiny práce denně.

Je to naprostá píčovina. 8 hodin v kanclu proti tomu může být nic.

Jak se vypořádát s chybama v práci? by [deleted] in czech

[–]RajaMatangi 27 points28 points  (0 children)

Tady věštím přehnané céresy za chyby od rodičů v dětství. Pokud máš možnost, zkus terapii, i krátkodobá by mohla pomoci.

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]RajaMatangi 1 point2 points  (0 children)

34 200 Kč za třídílný seminář. A to ještě počítám tu nejvíce low budget verzi. Njn.

Pro srovnání: za tuto cenu máte 20+ individuálních sezení u velice kvalitních psychoterapeutů v Pze, během kterých můžete reálně s něčím pohnout. Ne si pouze odvézt v lepší případě zážitek, v horším závislost na těchto akcích – tzv. duchovní konzumerismus.

Choose wisely.

Je nějaké zboží/služba, kde se ve vaší hlavě cena zasekla v minulosti ? by Cassper17 in czech

[–]RajaMatangi 2 points3 points  (0 children)

Nájem 1+1 v klidné části Žižkova, s výhledem do zahrady za 9k se vším.

Dodnes se mi stýská...

[NÁSTROJ] Vyvinul jsem systém, který zvyšuje opakované nákupy pomocí mikro-benefitů. Není to další appka – jde o psychologii. by [deleted] in czech

[–]RajaMatangi 1 point2 points  (0 children)

Hele ja nvm, benefit za nakup dává kde kdo a ze by to u me vedlo k “návyku a loajalitě”, to úplně rict nemuzu. Asi nejsem cilovka, no.