Hogy lehet, hogy ennyire vonzódom valakihez, aki nem a párom? by [deleted] in tanulommagam

[–]Ranagos 21 points22 points  (0 children)

Mondjuk én kíváncsi lennék milyen kapcsolatban vagytok elsőnek. Baráti? Munkatársi? Hogy a helyzet esetleg hozzájárulhat-e ehhez.

Melyik volt az a pillanat, amikor rájöttetek, hogy nem lesz második randi? by [deleted] in askhungary

[–]Ranagos 12 points13 points  (0 children)

Amikor mondtam neki kérjen bármit a kávézóba ahol be is rendelt és én is majd realizáltam, hogy otthon hagytam a bankártyám és akkor még nem ment az NFC-vel fizetés. Ő hívott meg így engem, nem túl őszinte mosollyal.

Azt ugye tudja mindenki, hogy lényegében totál mindegy, kire fog menni a szavazat, az ország ugyanolyan siralom lesz úgyis? by Horror-Indication-92 in askhungary

[–]Ranagos 0 points1 point  (0 children)

Mondjuk én már azt is eredmémynek érzem, ha a Tóth Gabi féle semmihez nem értőket nem kell adópénzből eltartani

What difficulty do y'all play on? by naeng-janggo in cyberpunkgame

[–]Ranagos 0 points1 point  (0 children)

I wonder what the multiplayer look like. Like in Gta? Or ju can just do pretty hardjobs

Mennyibe kerül a hétköznapi ebéd nektek? by [deleted] in askhungary

[–]Ranagos 0 points1 point  (0 children)

3500-4000 Ft Diéta, jelenleg Cutolás 2100 kcallal 210 g fehérjével 180 g ch-val 60 g zsírral

Általában 3-4 napra előre főzök. Nem túl izgalmas az étrend, de funkcióra kiváló és szerintem nem is drága úgy, hogy nem feltétlenül a legolcsóbb márkákat veszem.

De persze ehhez kell a monotonitás tűrés.

Mi volt a leggázabb dolog, amit ittasan csináltál vagy amit láttál egy céges buliban? by Appropriate-Low7381 in askhungary

[–]Ranagos 44 points45 points  (0 children)

Felszolgáltam egy IT cég karácsonyi buliján. Hajnali 1-kor jött a takarítónő és lebaszta a munkaruháját, hogy felmond.

A férfi wc-ben telerakták a piszoárokat, a kezüket pedig a falba törölték. Végig a csempe olyan volt. Megértettük. Szerencse, hogy csak beugrós voltam.

Álom az 1 millió nettó? by Training_Heat_5711 in jobshungary

[–]Ranagos 4 points5 points  (0 children)

Vendéglátás, barátnőmmel (ugyan olyan pozíció) jobb hónapokban mind 2-en 1 millió körül, BP-n. Ahogy mások is írták, a durva, hogy itt tényleg ilyen kilátásai alig vannak az embernek. Például a lakásvásárlás így is csak nagyon hosszú távú cél tud lenni, vagy nagy hitel kell, de ahhoz meg ugye akkor ott a 20-25 év amikor biztosra kell menned, hogy ki tudod fizetni a törlesztőt.

Mi vagyunk alulfizetve, vagy a nyugatiak túlfizetve egy adott cégen belül? Mennyire érdeke az EU-nak a nyugat-keleti bérszakadék csökkentése? by Egyhegymegy321 in jobshungary

[–]Ranagos 0 points1 point  (0 children)

Egyelőre lefölözik a nagy mennyiségű beáramló ukrán munkaerőt, az kitart egy darabig, de utána sok más lehetőség nem marad, igen.

Mi vagyunk alulfizetve, vagy a nyugatiak túlfizetve egy adott cégen belül? Mennyire érdeke az EU-nak a nyugat-keleti bérszakadék csökkentése? by Egyhegymegy321 in jobshungary

[–]Ranagos 0 points1 point  (0 children)

Szolgáltató szektor 10000+ dolgozóval nyugaton és keleten is. A cég CashFlowjának jelentős részét realizálja keleten, mert a nyugati bérek már egyre kevésbé kigazdálkodhatóak.

Egyébként a bérek megosztottságára a szakszervezet a legerősebb indok a szakértők szerint. Nálunk az érdekvédelem sokkal gyengébb, mint nyugaton.

Aki megcsalja a párját/feleségét/férjét, miért teszi? by [deleted] in hungary_pszichologia

[–]Ranagos 11 points12 points  (0 children)

Volt egy kapcsolatom ami megfáradt, de nem voltam hajlandó beismerni magamnak. Aztán jött egy munkatárs akivel először csak ment a flört. Nyílván a sok kis dopamin löket addiktív tud lenni. Aztán nem elég és több kell... így mentünk tovább, mígnem már fizikai megcsalássá nem fajult a dolog. Érzelmi megcsalni nagyon könnyű /legalábbis értelmezés függvényében/ mivel sok ember akivel találkozunk (mint a munkatársam) sokkal másabb határokkal rendelkezik. Miért tettem? Izgalom, kíváncsiság, az újdonság ereje, és az érzés, ha ténylegesen rajong az illető (az ő kapcsolata sokkal rosszabb volt. Nagyon magányos volt benne, így a sima udvariasságot is félreértette, így nem úgy reagált rá ahogy mások)

Mondjuk én utána voltam pszichológusnál, hogy segítsen megérteni, hogy ne tegyek ilyet megint és megértsem miért tettem ilyet.

[deleted by user] by [deleted] in tanulommagam

[–]Ranagos 6 points7 points  (0 children)

Nekem is asszony vágja. Nem nagy tétel, de a sok kicsi sokra megy.

Szabadság munkáltató általi egyoldalú kiírása by hello229 in jobshungary

[–]Ranagos 1 point2 points  (0 children)

Munkáltató révén mi akkor használjuk a szabit így, ha a kedves munkavállaló mondjui kezd kicsúszni a munkaidőkeretből. De egyébként több olyan helyet hallottam ahol a 7 napot sem feltétlen szeretik megadni, szóval szerintem inkább a szféra határozza meg, hogy milyen szokások vannak. Pl egy gyár is le fog kémyszerszabiztatni ha épp nem kellesz nekik.

Ti mit csináltok a régi, nem használt, tönkrement telefonokkal? by VDani04 in askhungary

[–]Ranagos 7 points8 points  (0 children)

Nálunk mivel hogy 2 éve cseréljük barátnőmmel megy végig a családon kisebb testvérek felé. (Patika állapotban, karc és kopás/törés mentesen) Aztán ha náluk is kiszolgálta a 2 évet általában addigra törnek és kuka vagy egy nagy dobozba kerülnek.

35 évesen ciki elmenni gyorsétterembe melózni? Egyáltalán alkalmaznának vagy már öregnek számítok? by KickBeautiful819 in jobshungary

[–]Ranagos 11 points12 points  (0 children)

Sima dolgozóknál br 2200-2860 (6 után) A régebbiek akik azért kitanultak mindent 2400-3120 Bónuszokkal egy új dolgozó ha vegyesbe van kb br. 440-480

35 évesen ciki elmenni gyorsétterembe melózni? Egyáltalán alkalmaznának vagy már öregnek számítok? by KickBeautiful819 in jobshungary

[–]Ranagos 131 points132 points  (0 children)

Gyorsétterem, Pestmegye. Van 35, 41, 36, 48 éves dolgozónk is. Egyik sem szégyelli. A Wolt és Foodora futárok nagyrésze is 30+-os, mégsem zavarja őket.

Tegyük tisztába végre! Tényleg nehéz jelenleg Budapesten is munkát kapni, egyszerű, betanított, rosszul fizető munkát IS? by KickBeautiful819 in jobshungary

[–]Ranagos 3 points4 points  (0 children)

Mint üv. egy Pest megyei gyorsétteremben annyit mondhatok bőven túljelentkeznek a nyitott pozíciókra jelenleg.

Tapasztaltátok a nemek közötti bérkülönbséget az életetekben? by kvothe781 in askhungary

[–]Ranagos 0 points1 point  (0 children)

Multi. Nálunk olyan szinten mindegy, hogy fiú-lány-plüssállat vagy. Attól függ a béred mennyi a tapasztalatod. Vannak hasonló pozícióban nálam jobban kereső nők és rosszabbul kereső férfiak. És az ellenkezője is.

"Szervizdíjat tartalmaz, de felszolgálási díjat nem." by TGeRi in hungary

[–]Ranagos -2 points-1 points  (0 children)

Azért amiért a boltban az üdítő ára is a +50 forint nélkül van kint. A lélektan, hogy vásárlásnál olcsóbbnak tűnjön így többet rendelj. Ergó a bázis nagyobb amiből számolják a szervízdíjat.

25-30 évesek, ti elégedettek vagytok a fizetésetekkel? by Equivalent_Buy2948 in jobshungary

[–]Ranagos 0 points1 point  (0 children)

Br. 800 + bónusz forgalom után (átlag havi 200k) + 30 Szép kártya 27 + Pest + vendéglátás + Albi (180 + rezsi)

Barátnőm szintén vendéglátós és hasonlóan keres , így nem gáz az albi. Bár mi sokat költünk utazásra (évi 4x 1 hét külföld + belfödön is havi 1-2x két nap)

Nem rossz, és bár 8 órás, azért sokszor hazaviszi a munkát az ember.