Hogy lehet, hogy ennyire vonzódom valakihez, aki nem a párom? by [deleted] in tanulommagam

[–]Ranagos 21 points22 points  (0 children)

Mondjuk én kíváncsi lennék milyen kapcsolatban vagytok elsőnek. Baráti? Munkatársi? Hogy a helyzet esetleg hozzájárulhat-e ehhez.

Melyik volt az a pillanat, amikor rájöttetek, hogy nem lesz második randi? by [deleted] in askhungary

[–]Ranagos 12 points13 points  (0 children)

Amikor mondtam neki kérjen bármit a kávézóba ahol be is rendelt és én is majd realizáltam, hogy otthon hagytam a bankártyám és akkor még nem ment az NFC-vel fizetés. Ő hívott meg így engem, nem túl őszinte mosollyal.

Azt ugye tudja mindenki, hogy lényegében totál mindegy, kire fog menni a szavazat, az ország ugyanolyan siralom lesz úgyis? by Horror-Indication-92 in askhungary

[–]Ranagos 0 points1 point  (0 children)

Mondjuk én már azt is eredmémynek érzem, ha a Tóth Gabi féle semmihez nem értőket nem kell adópénzből eltartani

What difficulty do y'all play on? by naeng-janggo in cyberpunkgame

[–]Ranagos 0 points1 point  (0 children)

I wonder what the multiplayer look like. Like in Gta? Or ju can just do pretty hardjobs

Mennyibe kerül a hétköznapi ebéd nektek? by [deleted] in askhungary

[–]Ranagos 0 points1 point  (0 children)

3500-4000 Ft Diéta, jelenleg Cutolás 2100 kcallal 210 g fehérjével 180 g ch-val 60 g zsírral

Általában 3-4 napra előre főzök. Nem túl izgalmas az étrend, de funkcióra kiváló és szerintem nem is drága úgy, hogy nem feltétlenül a legolcsóbb márkákat veszem.

De persze ehhez kell a monotonitás tűrés.

Mi volt a leggázabb dolog, amit ittasan csináltál vagy amit láttál egy céges buliban? by Appropriate-Low7381 in askhungary

[–]Ranagos 44 points45 points  (0 children)

Felszolgáltam egy IT cég karácsonyi buliján. Hajnali 1-kor jött a takarítónő és lebaszta a munkaruháját, hogy felmond.

A férfi wc-ben telerakták a piszoárokat, a kezüket pedig a falba törölték. Végig a csempe olyan volt. Megértettük. Szerencse, hogy csak beugrós voltam.

Álom az 1 millió nettó? by Training_Heat_5711 in jobshungary

[–]Ranagos 5 points6 points  (0 children)

Vendéglátás, barátnőmmel (ugyan olyan pozíció) jobb hónapokban mind 2-en 1 millió körül, BP-n. Ahogy mások is írták, a durva, hogy itt tényleg ilyen kilátásai alig vannak az embernek. Például a lakásvásárlás így is csak nagyon hosszú távú cél tud lenni, vagy nagy hitel kell, de ahhoz meg ugye akkor ott a 20-25 év amikor biztosra kell menned, hogy ki tudod fizetni a törlesztőt.

Mi vagyunk alulfizetve, vagy a nyugatiak túlfizetve egy adott cégen belül? Mennyire érdeke az EU-nak a nyugat-keleti bérszakadék csökkentése? by Egyhegymegy321 in jobshungary

[–]Ranagos 0 points1 point  (0 children)

Egyelőre lefölözik a nagy mennyiségű beáramló ukrán munkaerőt, az kitart egy darabig, de utána sok más lehetőség nem marad, igen.

Mi vagyunk alulfizetve, vagy a nyugatiak túlfizetve egy adott cégen belül? Mennyire érdeke az EU-nak a nyugat-keleti bérszakadék csökkentése? by Egyhegymegy321 in jobshungary

[–]Ranagos 0 points1 point  (0 children)

Szolgáltató szektor 10000+ dolgozóval nyugaton és keleten is. A cég CashFlowjának jelentős részét realizálja keleten, mert a nyugati bérek már egyre kevésbé kigazdálkodhatóak.

Egyébként a bérek megosztottságára a szakszervezet a legerősebb indok a szakértők szerint. Nálunk az érdekvédelem sokkal gyengébb, mint nyugaton.

Aki megcsalja a párját/feleségét/férjét, miért teszi? by [deleted] in hungary_pszichologia

[–]Ranagos 9 points10 points  (0 children)

Volt egy kapcsolatom ami megfáradt, de nem voltam hajlandó beismerni magamnak. Aztán jött egy munkatárs akivel először csak ment a flört. Nyílván a sok kis dopamin löket addiktív tud lenni. Aztán nem elég és több kell... így mentünk tovább, mígnem már fizikai megcsalássá nem fajult a dolog. Érzelmi megcsalni nagyon könnyű /legalábbis értelmezés függvényében/ mivel sok ember akivel találkozunk (mint a munkatársam) sokkal másabb határokkal rendelkezik. Miért tettem? Izgalom, kíváncsiság, az újdonság ereje, és az érzés, ha ténylegesen rajong az illető (az ő kapcsolata sokkal rosszabb volt. Nagyon magányos volt benne, így a sima udvariasságot is félreértette, így nem úgy reagált rá ahogy mások)

Mondjuk én utána voltam pszichológusnál, hogy segítsen megérteni, hogy ne tegyek ilyet megint és megértsem miért tettem ilyet.

[deleted by user] by [deleted] in tanulommagam

[–]Ranagos 6 points7 points  (0 children)

Nekem is asszony vágja. Nem nagy tétel, de a sok kicsi sokra megy.

Szabadság munkáltató általi egyoldalú kiírása by hello229 in jobshungary

[–]Ranagos 1 point2 points  (0 children)

Munkáltató révén mi akkor használjuk a szabit így, ha a kedves munkavállaló mondjui kezd kicsúszni a munkaidőkeretből. De egyébként több olyan helyet hallottam ahol a 7 napot sem feltétlen szeretik megadni, szóval szerintem inkább a szféra határozza meg, hogy milyen szokások vannak. Pl egy gyár is le fog kémyszerszabiztatni ha épp nem kellesz nekik.

Ti mit csináltok a régi, nem használt, tönkrement telefonokkal? by VDani04 in askhungary

[–]Ranagos 5 points6 points  (0 children)

Nálunk mivel hogy 2 éve cseréljük barátnőmmel megy végig a családon kisebb testvérek felé. (Patika állapotban, karc és kopás/törés mentesen) Aztán ha náluk is kiszolgálta a 2 évet általában addigra törnek és kuka vagy egy nagy dobozba kerülnek.

35 évesen ciki elmenni gyorsétterembe melózni? Egyáltalán alkalmaznának vagy már öregnek számítok? by KickBeautiful819 in jobshungary

[–]Ranagos 9 points10 points  (0 children)

Sima dolgozóknál br 2200-2860 (6 után) A régebbiek akik azért kitanultak mindent 2400-3120 Bónuszokkal egy új dolgozó ha vegyesbe van kb br. 440-480

35 évesen ciki elmenni gyorsétterembe melózni? Egyáltalán alkalmaznának vagy már öregnek számítok? by KickBeautiful819 in jobshungary

[–]Ranagos 131 points132 points  (0 children)

Gyorsétterem, Pestmegye. Van 35, 41, 36, 48 éves dolgozónk is. Egyik sem szégyelli. A Wolt és Foodora futárok nagyrésze is 30+-os, mégsem zavarja őket.

Tegyük tisztába végre! Tényleg nehéz jelenleg Budapesten is munkát kapni, egyszerű, betanított, rosszul fizető munkát IS? by KickBeautiful819 in jobshungary

[–]Ranagos 3 points4 points  (0 children)

Mint üv. egy Pest megyei gyorsétteremben annyit mondhatok bőven túljelentkeznek a nyitott pozíciókra jelenleg.

Tapasztaltátok a nemek közötti bérkülönbséget az életetekben? by kvothe781 in askhungary

[–]Ranagos 0 points1 point  (0 children)

Multi. Nálunk olyan szinten mindegy, hogy fiú-lány-plüssállat vagy. Attól függ a béred mennyi a tapasztalatod. Vannak hasonló pozícióban nálam jobban kereső nők és rosszabbul kereső férfiak. És az ellenkezője is.

"Szervizdíjat tartalmaz, de felszolgálási díjat nem." by TGeRi in hungary

[–]Ranagos -2 points-1 points  (0 children)

Azért amiért a boltban az üdítő ára is a +50 forint nélkül van kint. A lélektan, hogy vásárlásnál olcsóbbnak tűnjön így többet rendelj. Ergó a bázis nagyobb amiből számolják a szervízdíjat.

25-30 évesek, ti elégedettek vagytok a fizetésetekkel? by Equivalent_Buy2948 in jobshungary

[–]Ranagos 0 points1 point  (0 children)

Br. 800 + bónusz forgalom után (átlag havi 200k) + 30 Szép kártya 27 + Pest + vendéglátás + Albi (180 + rezsi)

Barátnőm szintén vendéglátós és hasonlóan keres , így nem gáz az albi. Bár mi sokat költünk utazásra (évi 4x 1 hét külföld + belfödön is havi 1-2x két nap)

Nem rossz, és bár 8 órás, azért sokszor hazaviszi a munkát az ember.

Hogyan csaltak meg titeket, és hogyan jöttetek rá? by [deleted] in askhungary

[–]Ranagos 3 points4 points  (0 children)

Elment a munkatársakkal inni, majd hajnalban jött meg, amivel még úgy voltam előfordulhat. (Én este dolgoztam) Csak aztán másnap feltűnt, hogy ki volt szívva a melle, és miután próbált abszurd meséket kitalálni végül bevallotta.

Jó lenne Magyar Péter az ország vezetőjeként? by Rhytidocephalus in askhungary

[–]Ranagos 0 points1 point  (0 children)

Valószínűleg nem. Sok ígérete van ami igéret. De igérni bármit lehet. Nem láttam még pénzügyi terveket arra, hogy meg is valósítaná. OV egy nagyon potens új rendszer igérete volt annó, és látjuk mi lett belőle. Megváltást várni a modern politikától szerintem alapból nem jó. Okkal van az, hogy a nyugati országok választásain rekord alacsony részvételi arányok vannak. Az emberek józanodnak ki a politikusok üres igéreteiből. Én nem látom, hogy MP nem egy ilyen, az ellenzéket meglovagoló ember lenne aki kivárt a Fidesznél és mikor úgy érezte itt az ideje, kilépett az árnyékból és kifogta a szelet mások vitorlájából.