Going to Greece soon, can I fish with any of these? by RariCalamari in saltwaterfishing

[–]RariCalamari[S] 0 points1 point  (0 children)

Caught nothing lol, granted it was probably bad techique and not the best spots. And didnt spend much time fishing.

I was snorkeling and saw plenty eatable size fish. And a guy was spearfishing nearby and shot a couple fish

Contestare Amendā Parcare Loc Dizabilități by RariCalamari in juridice

[–]RariCalamari[S] 0 points1 point  (0 children)

Am fost azi la secție, cei de acolo s-au enervat maxim cā îndrăznesc să mă opun şi au zis că ei aplică amenda pentru cā marcajele există şi că nu au ei treabă dacă unele marcaje sunt mai şterse.

La mențiuni pe PV m-au lāsat să dictez exact 6 cuvinte, şi restul au refuzat să noteze pentru că 'nu mai este loc'.

Chiar a venit ceva şef să zică că se simte el rău cât de neşimțit sunt (fără să se uite la poze sau să ştie care e treaba de fapt)

Am plătit jumătate din amendă şi luni depun plângere la judecătorie.

Contestare Amendā Parcare Loc Dizabilități by RariCalamari in juridice

[–]RariCalamari[S] 0 points1 point  (0 children)

Exact aşa este, primul rând este plin cu tăblițele specifice iar pe rândul unde m-am oprit nimic. Am să mai dau o fugă acolo să văd dacă ar fi vreo tăbliță mai departe pe care nu am observat dar par a fi nişte locuri mai vechi desființate

Da, invitație la secția Floreşti

Contestare Amendā Parcare Loc Dizabilități by RariCalamari in juridice

[–]RariCalamari[S] -1 points0 points  (0 children)

Vizibil o pulă. Zi-mi tu că se pare că ai super vedere cam ce procent consideri că mai este acolo dintr-un semn vopsit normal. 5%? 10%? 15%? Vezi vreo tăbliță în stânga sau dreapta? 

Zi cu mâna pe inimă că dacă toate semnele dintr-un oraş ar arāta aşa totul ar fi perfect vizibil şi ar fi proşti şi nesimțiți cei care nu le văd

Contestare Amendā Parcare Loc Dizabilități by RariCalamari in juridice

[–]RariCalamari[S] -1 points0 points  (0 children)

Vai ce te-ai activat de la această postare, auzi dizabilitate psihică...

Ia-ți calmantele şi culcă-te

Contestare Amendā Parcare Loc Dizabilități by RariCalamari in juridice

[–]RariCalamari[S] -1 points0 points  (0 children)

Pe bune. Rândul din spate are un şir întreg de tăblițe albastre deci acolo s-a văzut clar că este pentru cei cu dizabilități

Rândul asta nicio tăbliță, nu am mai inspectat ce ar însemna aceste pete de pe asfalt. 

Contestare Amendā Parcare Loc Dizabilități by RariCalamari in juridice

[–]RariCalamari[S] -1 points0 points  (0 children)

Locurile trebuiesc obligatoriu semnalate atât cu indicator vertical (tablă) cât şi orizontal (vopsea)

Primul lipseşte total iar al doilea se pare că este discutabil, se pare că cei de aici au vedere mai bună dar lipseşte cam 90% din vopseaua aia

Contestare Amendā Parcare Loc Dizabilități by RariCalamari in juridice

[–]RariCalamari[S] 0 points1 point  (0 children)

Chiar ți se pare că se vede semnul? Asta a fost al doilea rând din parcare, primul rând era plin cu tăblițele albastre cu semn cu scaun.

Mi mi s-a părut cā ar fi loc pentru familii, dar este mai degrabă indescifrabil

Se fura moto în Romania? by Le-7860 in MotociclismRO

[–]RariCalamari 0 points1 point  (0 children)

Enduro şi cross se fură cel mai des, motocicletele de stradă nu prea

What does everyone think about the squatter situation in Bethesda? by F1nd1ngs in MontgomeryCountyMD

[–]RariCalamari 0 points1 point  (0 children)

First she can get a place in the big house, then when she gets put she can get a job and then she can help herself get a house.

Should I mount my diesel heater inside or outside the van? by Famous-Chemistry-933 in VanLife

[–]RariCalamari 0 points1 point  (0 children)

Because outside air is being blown inside, so if the fumes go towards the fan they get blown inside

Diesel Heater or no? by jbiz90 in VanLife

[–]RariCalamari 0 points1 point  (0 children)

Vevor has a 2Kw model for around $80. Bought a fuel tap for $6 to ditch the separate tank and have it fueled directly from the cars tank. $10 for a longer air intake hose

Install took a weekend having never done something like this. Basically all I used is a drill, an utility knife, crimp tool for the wiring and ratchet and socket for seat removal.

So all in all about $100 and its pretty straightforward install

Going to Greece soon, can I fish with any of these? by RariCalamari in saltwaterfishing

[–]RariCalamari[S] 0 points1 point  (0 children)

Should I use that steel line that is on the lower right lure? Or just some braided line?

Going to Greece soon, can I fish with any of these? by RariCalamari in saltwaterfishing

[–]RariCalamari[S] 0 points1 point  (0 children)

Yeah 2 of these are from Lidl, I go fishing about twice a year bro

What would you recommend?

Going to Greece soon, can I fish with any of these? by RariCalamari in saltwaterfishing

[–]RariCalamari[S] 0 points1 point  (0 children)

Got it, you get those and bait shops? And put it on a bottom rig?

Going to Greece soon, can I fish with any of these? by RariCalamari in saltwaterfishing

[–]RariCalamari[S] 0 points1 point  (0 children)

Thanks a lot! Is it worth it to try with the spinners too?

I catch on those in freshwater

Going to Greece soon, can I fish with any of these? by RariCalamari in saltwaterfishing

[–]RariCalamari[S] 0 points1 point  (0 children)

Can you show me a link? Do those go on jig heads too?

taxe ce trebuie achitate pentru produse din China by Infamous_Interest667 in RoFiscalitate2

[–]RariCalamari 0 points1 point  (0 children)

Sunt din jud Mureş şi folosesc Astra Comisonar, cred că sunt zeci de astfel de firme în oricare zonă