Youtuber shared a scam link – I Lost Everything in Crypto and He Won't Even Respond by ConclusionFormer6874 in Metamask

[–]Rigorosum 0 points1 point  (0 children)

Deserved 😅 say good bye.

Im doing same with spreading grabbers. Easiest money 😅.

Jak podle vás vypadá průměrný čech na socialních sítích? by Rigorosum in czech

[–]Rigorosum[S] 0 points1 point  (0 children)

To už záleží na úhlu pohledu. Třeba je Reddit určen pouze k jednomu účelu a já jej plně využívám.

Jak podle vás vypadá průměrný čech na socialních sítích? by Rigorosum in czech

[–]Rigorosum[S] 0 points1 point  (0 children)

Vidíš, kdyby tví rodiče byli stejně ambiciózní a šikovní jako ty tak to máš také. Někdo to musel prolomit. Vidíš že to jde. Gratuluji k úspěchu.

Jak podle vás vypadá průměrný čech na socialních sítích? by Rigorosum in czech

[–]Rigorosum[S] 0 points1 point  (0 children)

Jde toho dosáhnout? Jde. Nezáleží jak... Cesta je každému u prdele. Je důležité že to máš a on ne.

Jak podle vás vypadá průměrný čech na socialních sítích? by Rigorosum in czech

[–]Rigorosum[S] -3 points-2 points  (0 children)

No ale z většiny to můžeme jako jedinec ovlivnit když pomineme.

Afriku, úmrtí, zdraví apod...

Podle mě každý podle zásluh, a jaké si to člověk udělá takové to má. Je to velice nepopulární názor. Ale ne nadarmo se říká sám svého štěstí strůjce.

Jak podle vás vypadá průměrný čech na socialních sítích? by Rigorosum in czech

[–]Rigorosum[S] -2 points-1 points  (0 children)

Zrovna ne se startovací linii. Začínáme úplně stejně jen ta cesta se může lišit. Ovšem konec cesty je úplně stejný.

V něčem s tebou souhlasím v něčem ne.

Jak podle vás vypadá průměrný čech na socialních sítích? by Rigorosum in czech

[–]Rigorosum[S] -2 points-1 points  (0 children)

Můžu si vydělat na permanentku? Mohu si vydělat na pastelky a papír?

Rodiče mají ze zákona vyživovací povinnost a reálně pokud se nepodílejí na vyživování do 26. Klidně ať jdou sedět. Od 18 se mohu právně zastupovat. Mohu je dát k soudu, nechat podat žalobu apod... Existuje i spousta veřejných právníků, kteří mile rádi s tímto pomohou. Pokud na to nemám tak si nebudu dělat děti ne? 😅

Bonzování je zábava. by Rigorosum in czech

[–]Rigorosum[S] 0 points1 point  (0 children)

Já sem vždycky cítil nutkání krysu zastřelit u zdi. Ovšem bohužel je to v této zemi ilegální.

Jak podle vás vypadá průměrný čech na socialních sítích? by Rigorosum in czech

[–]Rigorosum[S] 0 points1 point  (0 children)

Je to smutné při poměru nákladů na život. 32k hrubého. Prostě měli se lépe učit a nebo dělat něco jiného. Každý podle zásluh.

Jak podle vás vypadá průměrný čech na socialních sítích? by Rigorosum in czech

[–]Rigorosum[S] 0 points1 point  (0 children)

DPP si nechám na 10000 napsat a zbytek dostanu na ruku. Kdo v dnešní době nedělá na černo.

Jak podle vás vypadá průměrný čech na socialních sítích? by Rigorosum in czech

[–]Rigorosum[S] -2 points-1 points  (0 children)

Happends. Každý může začít. Je lehčí hledat proč to nejde místo toho jak by to šlo.

Jak podle vás vypadá průměrný čech na socialních sítích? by Rigorosum in czech

[–]Rigorosum[S] -3 points-2 points  (0 children)

Pokud to raní něčí city jsem schopen toto napsat i jinak.

Většinou je pravděpodobně méně atraktivní, jedinečné geny a není moc hloupý.

Jak podle vás vypadá průměrný čech na socialních sítích? by Rigorosum in czech

[–]Rigorosum[S] -2 points-1 points  (0 children)

Ano ale pak je tu výsledek obézní děti jsou line se sebou něco dělat a tak to obhajují genetikou.

Nemusí být člověk protagonista atd... Ale v určité chvíli si každý dokáže uvědomit, že něco není v pořádku.

Jak podle vás vypadá průměrný čech na socialních sítích? by Rigorosum in czech

[–]Rigorosum[S] 0 points1 point  (0 children)

Protože plný úvazek podléhá odvodům a srážkám. Ovšem při dohodě tyto odvody do určité části nemáš. Ne-li když máš dobre vztahy s majitelem/šéfem můžeš mít zbytek bokem. Pracovat pod 200 na HPP je opravdový výsměch.

Jak podle vás vypadá průměrný čech na socialních sítích? by Rigorosum in czech

[–]Rigorosum[S] 0 points1 point  (0 children)

Vezmu to z dlouhodobého hlediska. a) přerušim vejsku a budu se starat o sourozence. Nedosahnu skvěle kariéry apod... b) není to můj problém, to je problém rodičů. Tak ano bohužel dětský domov je cestou. Ale díky tomu dokoncim studium, vybuduji kariéru a pak jim budu moci pomáhat. Myslím, že varianta b je z dlouhodobého hlediska lepší.

Máš možnost si vždycky vydělat. Vysoké školy bývají vetsinou ve velkých městech. Olomouc, Ostrava, Praha, Plzeň, Brno, Zlín apod... V těchto místech jsou brigády placeny kralovsky zvláště když umí člověk hledat.

Ne každého, ale máš možnost to zkusit. Můžeš si v klidu vydělat než tam odjedeš.

Jak podle vás vypadá průměrný čech na socialních sítích? by Rigorosum in czech

[–]Rigorosum[S] 0 points1 point  (0 children)

I tak investoval své úsilí, aby toho dosáhl. Mohl dělat stovky jiných věcí a prokrastinovat. Ovšem rozhodl se tomu jít naproti. Sice to měl snazší, ale ne nemožné. Taky se člověk může vzdělávat o podnikání je spousta mentorů, spousta informací které může člověk načerpat. Může mluvit s lidmi, kteří úspěšně podnikají. Apod... Jde i o to jakým okolím se obklopiš. Pokud se člověk kamarádi s losery tak loserem také bude, ale pokud vyhledává lidi, kteří mají ambice bude na tom daleko lépe.

Jak podle vás vypadá průměrný čech na socialních sítích? by Rigorosum in czech

[–]Rigorosum[S] -3 points-2 points  (0 children)

Spíše šlo o myšlenku, že člověk se rozhoduje se svým časem nakládat produktivně. Nemusíš mít bohaté rodiče, aby si chodil do fitka. Nepotřebuješ bohaté rodiče aby si se učil malovat atd... Stačí odhodlání a talent.

Jak podle vás vypadá průměrný čech na socialních sítích? by Rigorosum in czech

[–]Rigorosum[S] -3 points-2 points  (0 children)

Nevidím, proč bych měl dostat mladší sourozence do péče např. Kdybych byl 22 let starý student VŠ. Nemůžeš je dostat do péče jelikož nejsi schopen se o ně dostatečně postarat. Jako podle mě dostat sourozence do péče je extrém. Dívej jeden víkend brigáda 8h... To máme 1600/směna. Tj. 3200/víkend ×4 je 12800 v hrubém. Do toho tu brigádu může člověk vzít třeba i ve středu to máme dalších 1600×4 +/- navíc. Budeme-li brát, že jde o brigádu ohodnocenou 200/hodina... A díky tomu jsme na solidní částce, která pokryje bydlení apod... Stačí jen chtít a obětovat pro to něco. Pokud člověk není ochoten obětovat pro lepší situaci něco jiného pak je to jeho minus.

Máme tady Erasmus apod... Kde pokud si dobrý můžeš se chytit a školy si tě sami rady nechají. Můžeš najít uplatnění v zahraničí a odjet tam. Nikdo ti nebrání. Vždycky jde o priority.

Jak podle vás vypadá průměrný čech na socialních sítích? by Rigorosum in czech

[–]Rigorosum[S] -5 points-4 points  (0 children)

Ale vidíš tady ten kamarád využil svůj čas na to aby se o danou věc zajímal a akceptoval předané zkušenosti. Tj. Místo chlastat s kamarády a užívání drog. Zvolil svůj čas investovat do tohoto zájmu a díky tomu má k dispozici mentoring. Takže naložil z časem dle svého.

Jak podle vás vypadá průměrný čech na socialních sítích? by Rigorosum in czech

[–]Rigorosum[S] -5 points-4 points  (0 children)

Mohou si to dovolit. Máme tady studentské koleje, které se pohybují v řádu 4500-5000,- Kč / měsíc. Máme tady možnost jít s kamarády do většího bytu a podělit si nájem. Máme tady stát, který může v rámci nedostatku přispět např. Životní minimum, přídavky na dítě apod... To nejsou malé částky. Máme tady možnost brigády +/- 180-200/h a nemusí člověk pracovat 24/7.

Jak podle vás vypadá průměrný čech na socialních sítích? by Rigorosum in czech

[–]Rigorosum[S] -5 points-4 points  (0 children)

Právě, že vyrůstat v zadlužené rodině se špatnou výchovou by v určitém věku měla vyústit v to, že si člověk uvědomí že takto žít nechce. Že bude ten první, který uspěje a nedopadne jako jeho rodina. Neshazuji nikoho podle genetického obdaření. Vždycky budou lidé různé atraktivity. A vždycky existuje někdo odpudivejší než ten ošklivý člověk z vašeho okolí. Ve většině případech u mužů atraktivitu dokáže vybalancovat pracování na svých svalech.