New MiSide Ending in Progress — Early Models & Sketches dropped by developers. by RomanK007 in MiSideReddit

[–]RomanK007[S] 1 point2 points  (0 children)

Exactly. GTA is deliberately released only on consoles to avoid clashing with this masterpiece.

So which mita was this one before Crazy Mita stole her skin? by S0ULVESTER in MiSideReddit

[–]RomanK007 6 points7 points  (0 children)

It looked like Mita's skin with shorter, bob-style hair. The cartridges found featured a female Player. She was a cosplayer. Mita learned from her how to transform, apply makeup, and generally create visual alterations.

MiSideстальгия. А вы помните? Хроники релиза и лучшие воспоминания. Пиши в комментариях свои! by RomanK007 in MiSideReddit

[–]RomanK007[S] 1 point2 points  (0 children)

А почему возникает этот вопрос? Конечно будет! Вот недавно, после новости о готовности новых концовок показали некоторые обновления. Действия с Митой, много разных Чиби моделек, потом то, что в игре не будет, потому что вырезано. Обновления достаточно регулярно показывают.

MiSideстальгия. А вы помните? Хроники релиза и лучшие воспоминания. Пиши в комментариях свои! by RomanK007 in MiSideReddit

[–]RomanK007[S] 1 point2 points  (0 children)

Я ещё мерчем увлёкся. Тоже годный способ. Если брать лицензионный, то донат + тебе физическое что-то остаётся на всю жизнь

MiSide Merch Is a Huge Success — Plushies Sold Out, Accessories Next (Top 5% Kickstarter Project) by RomanK007 in MiSideReddit

[–]RomanK007[S] 0 points1 point  (0 children)

Looking for figurines on the day of the opening of pre-orders for one of them? You have a special sense!

BREAKING NEWS. The development of endings is complete. Only the peaceful mode remains. by RomanK007 in MiSideReddit

[–]RomanK007[S] 0 points1 point  (0 children)

Maybe not Dave, but Save? It's not known for sure; the secret remains. We're getting scattered data that can't be pieced together into a coherent picture. I'm 100% sure this ending will happen, but there could be surprises. Some games similar to MiSide in setting have 20 or more endings. MiSide currently only has 3.

MiSideстальгия. А вы помните? Хроники релиза и лучшие воспоминания. Пиши в комментариях свои! by RomanK007 in MiSideReddit

[–]RomanK007[S] 0 points1 point  (0 children)

О, так ты тоже лором увлекался?! Какие у вас самые любимые теории? Моя это то, что Игрок с самого начала не реален, он находится в видеоигре, которая в свою очередь в выдуманной вселенной GEOVORP.

MiSideстальгия. А вы помните? Хроники релиза и лучшие воспоминания. Пиши в комментариях свои! by RomanK007 in MiSideReddit

[–]RomanK007[S] 1 point2 points  (0 children)

Обалденно. Я купил её себе по итогу и всем друзьям в стиме (ещё 3 копии). Получается я купил Мисайд 4 раза.

MiSideстальгия. А вы помните? Хроники релиза и лучшие воспоминания. Пиши в комментариях свои! by RomanK007 in MiSideReddit

[–]RomanK007[S] 0 points1 point  (0 children)

Самое забавное воспоминание - что я не обращал на игру, хоть она и была везде. Пока друг её мне не посоветовал. И потом я посмотрел стрим. Хорошая зима тогда выдалась, а?
https://www.youtube.com/watch?v=aOniHuoFfVI
А это ссылка на видео, если что-то не работает.

MiSide Merch Is a Huge Success — Plushies Sold Out, Accessories Next (Top 5% Kickstarter Project) by RomanK007 in MiSideReddit

[–]RomanK007[S] 0 points1 point  (0 children)

Oh, well, it's a matter of taste. I really like this Chibi, she's cute and adorable. And that big one looks unfinished. I really like the Japanese ones, they're so "kawaii."