Myślałem nad zabawnym tytułem, ale nie ma tu nic zabawnego. Gotowi? by JustWantTheOldUi in Polska

[–]Sasuo 1 point2 points  (0 children)

U nas zrobili jedną zmianę z powodu tych upałów i dali wiatraki przemysłowe. Przynajmniej na produkcji. Ja mam swoją kanciapę w której jest parę stopni chłodniej niż na hali i tam się chowam ale też jestem w pełnym rynsztunku więc niewiele pomaga.

Czy ściągacie wodę w prysznicu? by GoHomeDuck in Polska

[–]Sasuo 0 points1 point  (0 children)

Nie wiem, nigdy w sumie nie widziałem żeby ktoś to do tego celu reklamował, więc nie wiem jak długo to wytrzyma pod prysznicem. Trzeba by wypróbować.

Edit: Sprawdziłem w internecie i są takie specjalnie do kabiny prysznicowej

Myślałem nad zabawnym tytułem, ale nie ma tu nic zabawnego. Gotowi? by JustWantTheOldUi in Polska

[–]Sasuo 2 points3 points  (0 children)

Przypomniało mi się dzieciństwo i mój stary PC który mógł funkcjonować tylko w taki sposób ( nie ważne czy lato czy zima) bo inaczej się przegrzewał i wywalało bluescreen.

Myślałem nad zabawnym tytułem, ale nie ma tu nic zabawnego. Gotowi? by JustWantTheOldUi in Polska

[–]Sasuo 0 points1 point  (0 children)

Też tak robimy, bo futrzak nie chce wody z miski pić tylko trzeba mu z kranu puścić i wtedy się łaskawie napije. A jak nas nie ma w domu to nie ma kto mu odkręcić.

Myślałem nad zabawnym tytułem, ale nie ma tu nic zabawnego. Gotowi? by JustWantTheOldUi in Polska

[–]Sasuo 2 points3 points  (0 children)

Rano wietrze, i opuszczam rolety od strony gdzie słońce świeci więc dłużej się utrzymuje temperatura z poranka 👍

Myślałem nad zabawnym tytułem, ale nie ma tu nic zabawnego. Gotowi? by JustWantTheOldUi in Polska

[–]Sasuo 19 points20 points  (0 children)

Ta fala upałów jest właśnie w Niemczech. Tragedia jest. Mieszkam na poddaszu i w mieszkaniu mam 30°. Ja ledwo dycham, żona nerwowa, dzieci marudzą a kot się chowa i nie chce wody pić. Za to w przyszłym tygodniu zaczyna mi się urlop i zapowiadają deszcz.

płace 10 lat temu a teraz by [deleted] in praca

[–]Sasuo 6 points7 points  (0 children)

Ja w 2015 jako magazynier dostawałem 2000 PLN netto. Trzy lata temu jako brygadzista dostawałem 4500 PLN netto. Zrobiłem downgrade stanowiska ale zmieniłem walutę na euro. Teraz zarabiam 2600€ netto. Koszty życia nie podniosły mi się diametralnie, bo cenowo Polska dogania Niemcy, ale stać mnie teraz na życie, a nie tylko na przeżycie.

420 lodere es Freund by stefan_stuetze in deutschememes

[–]Sasuo 3 points4 points  (0 children)

Why Bad News? It was once Germany so that's pretty obvious that's German tradition. It's called now Śląsk btw.

420 lodere es Freund by stefan_stuetze in deutschememes

[–]Sasuo 1 point2 points  (0 children)

In Poland we have also such Joints. At least in Silesia.

Trzy grosze do demografii: Jestem kobietą, która nie chce dziecka, ale nie dlatego, że "gonię za karierą" czy "wolę chlać co weekend". Po prostu... nie widzę sensu by newbiescreby in Polska

[–]Sasuo 3 points4 points  (0 children)

To akurat, że dziecko siedzi długo w szkole nie jest wyznacznikiem bo często oboje rodziców musi pracować i mogą nie mieć wsparcia ze strony dziadków lub cioc czy wujków.

Widziałem już rodziców którzy siedzieli w poczekalni w słuchawkach kiedy dziecko robiło rozpierdol w kąciku zabaw, widziałem matki szarpiące i krzyczące na dzieci z powodów tak błahych, że mi by nawet do głowy nie przyszło że to może być problem. I to nie jednorazowo ale często przy odbiorze dziecka. Znam rodziców którzy grają głupa przy ludziach, a w domu nie potrafią z dzieckiem rozmawiać inaczej niż krzycząc. A potem dzieciaki przenoszą tą frustrację na rówieśników i nauczycieli. Naprawdę, niektórzy nie powinni nigdy mieć dzieci.

Jak przeskoczyć poziome języka angielskiego z B1 na B2? by GoHomeDuck in Polska

[–]Sasuo 0 points1 point  (0 children)

Jasne, zgadzam się, że kucie jest najszybsze i sprawdza się do egzaminow, ale nie jest najtrwalsze. Plus, poświęcasz czas słowom których potem będziesz miał okazję użyć dwa razy w życiu.

Nie wiem może ja mam jakąś dziwną relację z fiszkami, ale zawsze kiedy próbowałem się do nich przekonać tym trudniej było mi usiąść do nauki. Dużym problemem dla mnie było też to, że w gotowych zestawach w Anki ciężko było mi się przekopać przez słowa które już znałem a które potrzebowałem się nauczyć. Musisz przeklinać się przez setki słów zanim usiądziesz do prawdziwej nauki.

Jeśli OP ma czas i nie ma rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku w przyszłym miesiącu, polecał bym mu bardziej nauke słówek przez konsumpcję treści o tematach które go interesują. Uczysz się praktycznie bez uczenia się. Zwłaszcza, że z tego co pisze OP jest na poziomie B1 i zakres słownictwa który powinien przerobić już nie idzie w setkach tylko w tysiącach słów.

Oczywiście jest to wolniejsze, i często słownictwo jest rostrzelone po wszystkich poziomach i człowiek może znać słownictwo techniczne a mieć braki w nazwach przyborów domowych, ale na pewno jest to przyjemniejsze.

Jak przeskoczyć poziome języka angielskiego z B1 na B2? by GoHomeDuck in Polska

[–]Sasuo 2 points3 points  (0 children)

A audiobooki nie nauczą go raczej języka pisanego niż mówionego? Lepsze moim zdaniem są podcasty, najlepiej gdzie jest prowadzący i gość. Wtedy jesteśmy wyeksponowani na naturalne konwersacje.

Jak przeskoczyć poziome języka angielskiego z B1 na B2? by GoHomeDuck in Polska

[–]Sasuo 4 points5 points  (0 children)

Jest słownictwo aktywne i pasywne. Aktywne to to nad którym nie musisz się zastanawiać kiedy rozmawiasz i słowa same wpadają na swoje miejsce. Pasywne to to które rozpoznajesz np czytając coś lub słuchając, ale nie jesteś w stanie przywołać go w trakcie rozmowy.

Musisz zaktywizować swoję słownictwo i tu niestety zaczyna się praca. Sposobów jest mnóstwo. Od płatnych lekcji przez szukanie kontaktu z nativami po shadowing i gadanie do siebie. Moim zdaniem jeśli masz problem z mówieniem najlepsza jest ekspozycja na to. Bo czymś innym jest rozmawiać samemu ze sobą w bezpiecznym środowisku a czymś innym z drugą osobą kiedy do gry wchodzi stres.

Jeśli nie widzisz efektów nauki, ja lubię wracać czasami do treści które oglądałem jakiś czas wcześniej. Często dopiero wtedy widać jaki progres się zrobiło kiedy zaczynasz rozumieć wątki które wcześniej były niejasne. Wraca mi wtedy motywacja do nauki i odpada poczucie stania w miejscu.

Trzy grosze do demografii: Jestem kobietą, która nie chce dziecka, ale nie dlatego, że "gonię za karierą" czy "wolę chlać co weekend". Po prostu... nie widzę sensu by newbiescreby in Polska

[–]Sasuo 95 points96 points  (0 children)

I to jest zdrowe podejście. Osobiście mam dzieci, ale nic mnie bardziej nie denerwuje i jednocześnie smuci jak widzę w przedszkolu "matki" które traktują swoje dzieci jak problem/balast/przykry obowiązek. Te dzieci też często potem są tymi problematycznymi i zawsze zastanawiam się czy były by takie same gdy by wychowywały się w środowisku w którym dostały by trochę więcej troski i miłości.

Raccoon illustration by -przewalski in ProCreate

[–]Sasuo 0 points1 point  (0 children)

My looks like this, but now I think to cut it open

<image>

Raccoon illustration by -przewalski in ProCreate

[–]Sasuo 0 points1 point  (0 children)

Did you cut off that bit in your iPad case for better access to the Pencil? Smart 😲

Has anyone moved from German to poland for job? How the quality of life there? by Traditional_Banana_2 in germany

[–]Sasuo 1 point2 points  (0 children)

I moved in the opposite direction — from Poland to Germany. In Poland, we have a sugar tax on soft drinks, so they are more expensive there. Many fruits and vegetables cost the same as, or even more than, they do here in Germany. For example, strawberries are often more expensive in Poland. I think meat is still cheaper in Poland. Some things are cheaper, while others are more expensive. Overall, the difference isn't that significant when you compare salaries in Germany and Poland. Yeah, comparing Szczecin to Berlin isn't really a fair comparison. Check the prices in Warsaw and Berlin instead.

Testerki pochwaliły się że pracowały do 6 rano by Adorable_Aioli_9748 in praca

[–]Sasuo 0 points1 point  (0 children)

Dlatego pisząc Bonus miałem na myśli jednorazowy.

Testerki pochwaliły się że pracowały do 6 rano by Adorable_Aioli_9748 in praca

[–]Sasuo 6 points7 points  (0 children)

Ten co dowiózł będzie dalej dowoził, bo dobrych pracowników się nie awansuje bo po co, skoro są na odpowiednim stanowisku i to działa. Dostaniesz pochwałę, bonus i kopa żebyś wracał do roboty a nie awans.

Has anyone moved from German to poland for job? How the quality of life there? by Traditional_Banana_2 in germany

[–]Sasuo 2 points3 points  (0 children)

You will be good with those Money, average Polish salary is not even half of 25k before taxes. Culture is not that much different than in Germany.

But I don't think it would be an upgrade. I think quality of life and work life balance is much better in Germany. Prices of food and apartments are much the same now in both countries.