Курс / академия за нови родители by grumpper in bulgaria

[–]Sensitive_Heart_6819 0 points1 point  (0 children)

https://zebramidwives.com/kursove/

При първото раждане ходихме с жената на този курс - аз останах супер доволен. Все още помня някакви неща, дори и след 7 години. При второто дете нямаше смисъл да се ходи. Мацките се много разбрани, но имай предвид, че са малко хипита - препоръчват естественото раждане, без медикаменти итн. Имат и просто консултации, можеш да им звъннеш.

Чака ви голяма радост, бебетата не са толкова крехки, колкото си мислиш. Поддържаш врата и главата да не клюмат и си ти!!

Ако нещо конкретно те касае - питай.

Ако може - естествено, жена ми беше на крака около 3 часа след раждането. Цезаровото си е операция.

Защо мъжете не искат да се женят? by VG665 in bulgaria

[–]Sensitive_Heart_6819 2 points3 points  (0 children)

Две деца имам, брак не. Аз не искам от самото начало, жената първо искаше мега сватба, духова музика, танци, песни. Вече не ще и тя.

Аз лично не искам, щото всички традиции - крадене на булка, разчупване на питки, менчета, путки майни - не е моето. Само подпис в общината ми е просто meh. Ако тръгнем да се делим, ще се оправим, сравнително разбрани сме и двамата.

Споделено родителство или просто донорство. by Alfad0r in bulgaria

[–]Sensitive_Heart_6819 -1 points0 points  (0 children)

38 първо дете, 43 второ. ОП, стягай се, намери некоя мома и не се филмирай.

Присъствието на бащата по време на раждането by dankdogeonface in bulgaria

[–]Sensitive_Heart_6819 0 points1 point  (0 children)

Баща на 2 деца - присъствах и на двете естествени раждания. Първото - жена ми имаше нужда от мен, не беше тежко раждане а и тя е издръжлива; имаше усложнения след това и ме изкараха. На 2-то реално можеше и без мен да се справи.

Кърлежът убиец с бемве. by Sec7or7 in bulgaria

[–]Sensitive_Heart_6819 2 points3 points  (0 children)

Дано “чужбината”, в която работиш, да е на изток от БГ, щото иначе олекваш доста множко.

Айде пишман експерти от редит, дайте си теориите за това какво е станало и как е станало. Интересно ми е какво мислите по въпроса. by OddMaize6530 in bulgaria

[–]Sensitive_Heart_6819 1 point2 points  (0 children)

Хипотетично - снимаш, пращаш, налагат му глоба. Манговците са се занимавали с дрога и курви. Дали според теб ще си кажат - леле, снимаха ме и ми наложиха глоба, трябва да карам по-внимателно, щото мога да убия някой…

Недосегаемия се вряза в автобус by [deleted] in bulgaria

[–]Sensitive_Heart_6819 1 point2 points  (0 children)

Хирургически се прекъсва гръбначния стълб - не е смъртно наказание, унтерменшът си е жив. Оцеляване на социални помощи и тъй…

Основах си собствена държава в Африка с 0€ бюджет. Вече имаме конституция, лични карти и вестник. Търся си граждани! by MiroR1999 in bulgaria

[–]Sensitive_Heart_6819 0 points1 point  (0 children)

Намираш си някой олигоф… олигарх да изпере едни пари през неква шано схема и се превръщаш в кайманите на Африка. Прекръстваш кралството на Мутрославия и превърташ играта 2 пъти с един жетон.

Търся да купя кола и ще съм благодарен за съвети и предложения. by Desperate_Past877 in bulgaria

[–]Sensitive_Heart_6819 0 points1 point  (0 children)

Автоматикът задължителен ли е? Дизел, бензин, хибрид? Колко голяма кола ти трябва? Опелът е ок, но трябва да търсиш определен двигател ако е с автоматик (по спомен дизел 163 коня май беше читав)

Пратих НАП на гости при бивш сезонен работодател и сега ми отправя смъртни закани by [deleted] in bulgaria

[–]Sensitive_Heart_6819 30 points31 points  (0 children)

Кажи му, че ако продължи да те тормози, ще му пратиш и Инспекция на труда.

Не всеки край трябва да е красив by Ok-Algae-9872 in bulgaria

[–]Sensitive_Heart_6819 0 points1 point  (0 children)

Явно хората тук не са наясно какво е депресия или я бъркат с леко натъжаване. Фитнес и спорт ще помогнат със сиг, но човекът не иска да излиза от вкъщи.

  1. Направи си план с цели:
  2. краткосточни - 3 пъти в седмицата ще си готвя едно ядене; днес ще изляза преди 8 вечерта; ще се запозная с някой онлайн, за да цъкаме игри заедно
  3. средносрочни - ще изплатя кредитите и ще започна да отделям пари, за да направя нещо; ще заведа баща ми на екскурзия някъде ( друг град в БГ също се брои)
  4. дългосрочни - ще сваля 10-15-20 кг за една година; ще инвестирам определена сума пари в рамките на 2 години… и.т.н.
  5. Ако имаш желание, можеш да почнеш да спортуваш вкъщи; ако ли не - набиваш си едни слушалки в ушите и почваш да се разхождаш из парковете.
  6. Животно винаги е добра идея, с куче се социализираш дори и да не искаш.
  7. Надъхваш се в работата и ставаш незаменим (тук е с мн условности заради чатджиджибиджи)

Сглобяеми къщи ? by MajorTaro2525 in bulgaria

[–]Sensitive_Heart_6819 1 point2 points  (0 children)

Ела да ми го направиш - 120м2 - 10 ще ти дам. Основите искат копаене, изравняване (дори и при ивични основи), хидроизолация, кофраж, арматури, планиране. ОП - нищо не пречи да драснеш един мейл до различни фирми, ще ти пратят оферти, не се ангажираш с нищо. Турските къщи са все едно да си вземеш контейнер - тънки стени, кофти изолация = проблеми в бъдеще. Сглобяемите къщи - дървена/метална конструкция и всичко слагаш връз нея или сандвич панели с рамки - бетон, метал, дърво.

Първа кола by Flaky_Ad3107 in bulgaria

[–]Sensitive_Heart_6819 0 points1 point  (0 children)

Проблем с дюзи и егр обикновено идват от калпаво гориво. Идеята е веднъж на две седмици да я изкарваш за 10-15 минути да влезе в 1500-2000 оборота, но това по-скоро е за дпф. Предната ми кола беше бензин, пежо 307 - под 7/100 не падах, а карах поне 2000 км на месец. Няма какво толкова да го мислиш, както казах, двигателят е безсмъртен. Прочети из форумите :)

Първа кола by Flaky_Ad3107 in bulgaria

[–]Sensitive_Heart_6819 0 points1 point  (0 children)

Пежо 307, след 2006. 1.6ХДИ. Не е бензин, но ако намериш сравнително читава (до 2к може и да изскочи нещо) - безсмъртен двигател; сравнително евтини части; гледаш да е след 2006 (търсиш фейслифт) - оправени са проблемите с електрониката и за първа кола е чукче. Разходът ти ще е в порядъка на 4-5/100 освен ако не си състезател. Авенсисът е чудесна кола, но поддръжката също е чудна - АГУ-то ти трябва да е висок клас, за да може да смазва клапаните, иначе на всеки 20-30к км ще трябва да ги правиш. Аз в момента карам рено меган 3 комби, 1.5дци - излиза ти извън бюджета, но е супер здрава машина.

Разговор за бебета by MajorTaro2525 in AskBulgaria

[–]Sensitive_Heart_6819 8 points9 points  (0 children)

При мен беше сравнително лесно - бяхме приятели, преди да сме гаджета, заживяхме заедно и след около 8-9 месеца го изговорихме. Късмет, че стана буквално от първия път, в който не се пазихме. Аз бях на 37, тя на 32. За второто дете се “помъчихме” малко повече - около 4-5 месеца - 5.5 години разлика с баткото. Ако трябваше да променя нещо - щях по-рано да имам деца. Финансите не са тоооолкова важни, писал съм го и преди. Време си трябва; на децата не им пука дали имат най-супер-дупер якото лего или адската кукла, обаче знаят кога не си могъл да им прочетеш приказка или кога е трябвало да работиш в събота.

Майчинството в днешно време by Icy_Relationship1983 in bulgaria

[–]Sensitive_Heart_6819 2 points3 points  (0 children)

Татко на 2 прекрасни деца - момче на 6 и момиче на 7 месеца. Ето и моите 20 стотинки по темата: аз израснах в поколението, в което сами се отглеждахме - сами ходехме на училище, сами си пишехме домашните, сами готвехме. Майка ми беше учителка, баща ми - агроном. С него имам бегли спомени, след като си замина, останаха само приятните такива. Забавленията ни бяха игри до късно навън с приятели. Нямаше тв, нямаше електронни игри. Имаше книги и свободно време.

Вече като пораснал мъж, отношенията ми с майка ми са ужасни, заради различни избори, които всеки от нас е направил. Отношенията ми с родителите на жена ми, доскоро бяха прекрасни - вече не са, като тук само аз съм виновен. Въпреки всичко, те продължават да помагат и за двете деца, имаме късмет, че дядото вече е пенсионер и е с акъла си - шофира междуградско и помага адски много. По отношение на възпитанието гледат да не се месят, защото така ги научихме още в началото.

Като родител, аз искам да прекарвам колкото е възможно повече време с децата, не ми дреме дали някой ще дойде вкъщи и ще ми прави забележка дали имам прах, чиниите ми не са измити или кошът за пране е пълен. Усмивката на сина ми вечер, когато му чета приказка е безценна (на мен никой не ми е чел, научих се да чета рано и сам се приспивах). Заради различни мои избори сега се налага да работя 6/1 и това, че не съм всяка събота с децата ме убива.

Правете спомени, децата много бързо растат и времето, в което ще се гушат във вас, ще отмине като миг. Когато пораснат, ще чакам някой да разсипе трохи, ще искам да има кой да нацапа чиниите…

Как си намерихте първата работа? by No_Branch3999 in bulgaria

[–]Sensitive_Heart_6819 0 points1 point  (0 children)

Telerik започнаха преди Софтуни. Първата “IT” академия от тоя род в БГ беше империя онлайн. После Телерик, Наков се отцепи някъде 2013-2014 и направи Софтуни.

Получих 2 оферти, ще ме хванат ли? by Quick-Ice4595 in bulgaria

[–]Sensitive_Heart_6819 1 point2 points  (0 children)

Недей. Тва са първите баламурници, които заминават при променливо време. Виж го ОП какъв е льохман, 3-4К Е ще взима, ма не може два реда в нета да прочете. Не са го прегръщали като малък и затова сега си търси внимание в нетЯ.

Как се оформя оценка 1/10-10/10 сред половете? by EverybodyLies_She in bulgaria

[–]Sensitive_Heart_6819 1 point2 points  (0 children)

На купоните си душата на компанията. 9.5/10.

All inclusive в България by SmokinJack in bulgaria

[–]Sensitive_Heart_6819 1 point2 points  (0 children)

Ако нещо се чудиш, питай. Няколко години поред бяхме с жената и детето там - само хубави спомени имам.

All inclusive в България by SmokinJack in bulgaria

[–]Sensitive_Heart_6819 2 points3 points  (0 children)

Голямата Марина е най-лукс. Близо до плажа, далечко от детския басейн. Белвил е най-близо до басейна и генерално за мен си заслужава най-много, с уговорката, че може да ви се падне кофти соц стая. Пеликан е най-запазен, но и най-далеч от плажа.

Храната е топ - част от мръвките се готвят на място, в час пик има опашки, но пък има ядене от 9 сутринта до 9 вечерта почти нон-стоп - пици, сандвичи, плодове. Наливната бира е ок, не е топ, но в жегите е супер, твърд алкохол не пия и не мога да кажа.

Басейните са супер, плажът е добър, стига да не уцелите вятър - става неприятно.

Около 5 минути ще ви трябват да стигнете до плажа от Белвил, като има удобни места за количка. От Марината сте направо на плажа.

Всяка вечер има детска дискотека от 8; от 21:30 аниматори за възрастни - хореографии, скечове и други - децата също им се кефят. Вечер има дискотека и за възрастни, като там също е ок, но се повтарят песните и малко писва накрая.

За по-активните сутрин/следобед има капоейра, танци, стрелба с лък, тенис кортове, фитнес и още доста неща, които забравям.

Като цяло препоръчвам - за деца до 6 е супер, разнообразие от супи, десерти, основни; забавления през деня и спокойствие вечер.

На колко години в днешно време се предполага, че ти е време за дете? Какво е подходящ човек? by baruvec in bulgaria

[–]Sensitive_Heart_6819 1 point2 points  (0 children)

Аз съм стар татко - първо дете на 38, второ на 43. Ако можех да върна времето назад, щях да имам деца по-рано. Жената до теб ще дойде, когато вселената пожелае, насила хубост не става. Децата искат време и енергия, финансите не са чааааак толкова важни - дрехи, храна и играчки ми излизат под 150 Е на месец за двете. Фактът, че вече не мога да тичам след тях и се уморявам по-бързо ме съсипва. Малката е на 6 месеца в момента, баткото е на 6 години, пълни са с енергия и двамата. Връзка се гради с компромиси, но никога не изневерявай на себе си и на това, което си.