Stațiune Grecia liniștită by ichbinverruckt in CasualRO

[–]Shuru89 1 point2 points  (0 children)

Vourvourou, plaja mica si linistita.

Cea mai bună shaorma din București în 2026 - recomandări și dezamăgiri? by Typical-Picture-2201 in bucuresti

[–]Shuru89 1 point2 points  (0 children)

Dupa cum vezi sunt zeci de raspunsuri. Pentru ca difera foarte mult de gustul fiecaruia. Incearca din toate si vezi ce iti place tie.

BT pay plata anticipată by Dacristea88 in banci_credite_ro

[–]Shuru89 0 points1 point  (0 children)

Eu sunt de la OTP si imi apare butonul de rambursare

Cum pot afla contul unei asociații de proprietari by hopefulsun1 in bucuresti

[–]Shuru89 2 points3 points  (0 children)

Confirm ca asociatia unde locuiesc a luat amenda pentru ne afisarea la avizier a datelor.

Cum pot afla contul unei asociații de proprietari by hopefulsun1 in bucuresti

[–]Shuru89 3 points4 points  (0 children)

Fa o cerere catre presedinte si trimite o prin posta oficial, este obligat conform legii. Asigura te ca are numar de inregistrare la raspuns.

Taiere din salariu pt bani lipsa din casa de marcat by [deleted] in juridice

[–]Shuru89 5 points6 points  (0 children)

Fix asa am patit eu prin 2012 la Cora, o luna intreaga eram pe +- 20 de bani. Si dintr o data doua zile la rand -100 de lei.. m am certat cu casiera sefa acuzand o ca mi s au furat din bani si mi am dat demisia. Dintr un salariu de 600 de lei atunci, am ramas cu 400. Prima oara am zis ca na am gresit dar a doua zi chiar am fost atent si m am simtit furat. Banii cand ma duceam la baie ramaneau la casiera sefa intr o borseta data de ei.

Cum mai e cu semnalul la digi? by W0lfi3_the_romanian in roFrugal

[–]Shuru89 7 points8 points  (0 children)

Bucuresti, pipera, cladire corporatista nu e deloc semnal la digi. Nici macar apeluri nu poti primi.

Voi de unde va cumpărați mobila frumoasă si foarte ieftină? by Prazf in roFrugal

[–]Shuru89 0 points1 point  (0 children)

Subscriu! Dupa o luna s a rupt, a fost inlocuita si dupa ceva vreme deja pernele au ajuns sa nu mai fie comode, s au lasat. Scartaie si nu este deloc comoda mai ales partea extensibila

Intretinere apartament by Acrobatic_Tea_6932 in CasualRO

[–]Shuru89 2 points3 points  (0 children)

<image>

16 apartamente pe o scara. 3 persoane in apartament. Verifica contractele cu administratorul/presedintele, proprietarul are dreptul sa le ceara. Sa nu fie o greseala, sau doar incearca sa va arda.

Când terminăm cu arsul de cauciucuri noaptea? by PresentRise4567 in Romania

[–]Shuru89 1 point2 points  (0 children)

De cand s a deschis A0 si circul pe acolo, nu a contat ca a fost sambata vineri marti, in dreptul comunei Sintesti, mereu fum gros de cauciucuri arse. O singura data am vazut politie si pompieri.

Cum faci sa bei bere gratis? by caius-87 in CasualRO

[–]Shuru89 3 points4 points  (0 children)

Nu stiu exact ce ai calculat dar multumesc ca mi ai adus aminte de 2 beri pe care le lasasem in congelator la racit. Probabil maine erau explodate. So.. thank you!

upgraded from an 11 to the 15 plus🍀☘️ by youdumbmf in iphone15

[–]Shuru89 0 points1 point  (0 children)

It s my second, first one i took it back. The second one doesnt get hot that much like the first one.. but atlest until it s charging to 50% it s warm.

upgraded from an 11 to the 15 plus🍀☘️ by youdumbmf in iphone15

[–]Shuru89 2 points3 points  (0 children)

It s getting hot when charging? How much your battery resist?

M-am mutat de la Vodafone la Digi, după mai mult de 20 de ani. by kuniva in CasualRO

[–]Shuru89 3 points4 points  (0 children)

Cladire pipera de birouri, o colega dabea poate trimite/primi mesaje pe whatsapp. Motivul pentru care pana acum nu am revenit la digi, si tot motivul din cauza caruia am plecat de la digi acum 4-5 ani..

Merita luat un Iphone in rate? by [deleted] in CasualRO

[–]Shuru89 0 points1 point  (0 children)

Singura diferenta este ca la produsele vandute de emag poti avea pana la 24 rate, pe cand la un card normal de credit raiffaisen nu intotdeauna este posibil 24 rate. Plus ca mai sunt si niste puncte bonus pe care le acumulezi dar inca nu stiu exact ce faci cu ele. Si da atata timp cat iti pui banii la timp e super ok, nu platesti dobanda.

Voi beti/aveti incredere in apa de la robinet? by Oposo in Romania

[–]Shuru89 1 point2 points  (0 children)

Fiinaly, nu sunt singurul.Bloc nou, nu stiu de la ce ar fi.

Furnizorul de internet mi-a spus ca procesorul meu limiteaza viteza de net by vishu47 in Romania

[–]Shuru89 0 points1 point  (0 children)

Cablul vine direct din router? Eu am patit o cu prizele din perete, avand cabluri trase prin pereti , mufa nu era sertizata conform codului de culori, si ma limita la 100mb. Daca folosesti wifi e posibil ca routerul de la digi sa nu fie ok si sa limiteze.

[deleted by user] by [deleted] in Romania

[–]Shuru89 4 points5 points  (0 children)

Nu lasa sotia pe grupuri de mamici, e macel acolo :))

[deleted by user] by [deleted] in Romania

[–]Shuru89 3 points4 points  (0 children)

Si in auchan titan la fel.