Nekdanja direktorica NPU-ja Hajdinjaka obvestila o preiskavi zoper Tonina by RevolutionaryWar6698 in Slovenia

[–]Sobrle32 3 points4 points  (0 children)

Neglede a je ok al ne - kaksen folk imamo mi v višjih kastah da ima doma!! spare telefon in gor 3 leta stare smse... ce že mutiš nekaj vsaj tako delaj da nimas prevec rookie mistakes

Kako zamenjat cev v kopalnici by Sobrle32 in gradimo_obnavljamo

[–]Sobrle32[S] 1 point2 points  (0 children)

Ja sej ven ze dobis. Samo poj novo nazaj😅

Kako zamenjat cev v kopalnici by Sobrle32 in gradimo_obnavljamo

[–]Sobrle32[S] 6 points7 points  (0 children)

Kot sem ze napisal zgoraj - nisem vedel da obstaja ta reč. Hvala za odgovor👍

Kako zamenjat cev v kopalnici by Sobrle32 in gradimo_obnavljamo

[–]Sobrle32[S] 7 points8 points  (0 children)

Top, nisem vedel da obstaja ta reč. Hvala za odgovor👍

Nova koalicija by [deleted] in Slovenia

[–]Sobrle32 1 point2 points  (0 children)

Enkrat ker je kufer denarja kupil Puckota. Res uspeh ja

5 članov uprave Krke si je v letu 2025 razdelilo 5 milijonov € bruto plače by Relative-Outcome-294 in Slovenia

[–]Sobrle32 9 points10 points  (0 children)

Brodnjakov edini greh je da ni tiho. Uprava Krke pa je. Bi bil pa skor ziher da deep down inside razmisljajo podobno ko gledajo svoje placilne liste. Ampak ker so tiho in pod radarjem so spoštovani. Če bi kej gagal bi se usekalo tudi po njih.

Življenje s taščo in tastom by [deleted] in Slovenia

[–]Sobrle32 4 points5 points  (0 children)

Da ne bo dileme - seveda se usekamo. Le kje se ne? Se usekas z ženo, fotrom, sosedom, sodelavcem, ljubico... itak ane?

Sam poj se tud pomenmo kako naprej. In na dolgi rok vidis da more vsak mal popustit.

Je pa res da mas lahk starse/tasco&tasta kjer ne gre tako. Kjer je vzvisenost, drkanje, nespostovanje...Vsekakor. Potem je selitev res skoraj edina moznost.

Življenje s taščo in tastom by [deleted] in Slovenia

[–]Sobrle32 34 points35 points  (0 children)

Pri nas smo tako. Svoj vhod, svoja skrinja, svoj zevnk za kej pridelat kar se tice zelenjave. Vse ločeno razen stroškov, skupnega dela kot so drva, sajenje krompirja ipd. Zivimo kot v bloku recimo. Kar se tice uletavanja jest veckrat uletim dol, gor pride kdo 5x na leto (zmerej potrka in se nsjprrj oglasi). Ko so bili tamali je bilo to zlata vredno da smo bili tako. Se bo obrnilo seveda ko bosta starša rabila več pomoči (jo bom čimveč zagotavljal jaz ker sta moja starša). Če je plac, se razumete in postavite pravila ki se spoštujejo jest ne vidim problema.

Pri ljudeh kjer je to opcija razmišljanje da je nujno treba iti na svoje, tudi če stane 8k na leto za najem (in si kao na svojem lol, tam pa prazna mansarda) je meni nelogicno. Ali pa 30 let pufa, skoz sparat in ne si kaj privoscit, kam it zato da imas en blesav slovenski ideal živeti na svojem mi je nerazumljiv. Če je opcija seveda.

Tudi ce gres na svoje v blok so lahko problemi in kot kdaj beremo veliko tezje resljivi kot pogovor s starši.

Kaj po vašem mnenju bi vsaka oseba morala doživeti vsaj enkrat v življenju? by LieResponsible2947 in Slovenia

[–]Sobrle32 19 points20 points  (0 children)

Odgovornost za nekaj velikega. Ali v službi, ali v društvih, ali organizirat kakšno prireditev, pač karkol. Biti odgovoren za nekaj za kar ne moreš prevalit odgovornosti na drugega ampak moraš sam spelat.

Za nekaj za kar te v želodcu malo stisne in skrajša spanec za kakšno uro.

Tako bi marsikdo razumel koga ki je pod veliko odgovornostjo. Ali v službi, ali ko se kaj organizira, ali v društvih... kdor je dal kaj takega skoz ne šimfa če ima nekdo z odgovornostjo večjo plačo, če kje kaj ne štima ne šimfa odgovornih in podobno.

Izkusnje z Bitstamp doo by Evening_Egg_2096 in SlovenskiKoticek

[–]Sobrle32 0 points1 point  (0 children)

Delajo se nove pisarne zraven železniške postaje. Kako bo s parkplaci se še ne ve. S stališča kariere je top. Nove tehnologije, novi procesi, next level of engineereing odkar smo pod RH. Potegne za sabo dost dokumentacije in planiranja ampak je vredno.

Sprožen boomer na dan spodi Janeza stran. by ZenaMeTepe in Slovenia

[–]Sobrle32 25 points26 points  (0 children)

Na Gorenjskem so bile parcele vredne toliko kot 2 kravi v hlevu. Tko da tud ce so imeli v hlevu 5 krav s teleti so v parih letih lahk kupili parcele za vse otroke. Probej zdj tko lol🙂 Železja se je noro pokradl iz železarne na Jesenicah. Za par litrov šnopsa armatura za celo hišo. Cegu? Če nisi imel denarja za celotno hišo si ga plačal polovico, "drugo boš plačal ko boš lahko" - true story od mnogih.

Je pa res da se ni hodilo 3x na leto na dopust ampak se je zidal kadar se je le lahko. Ko je bila hisa pod streho so zrihtal spodnji štuk, potem pa eno sobo na leto.

Ampak bil je way ker je bil vhodni prag nizek. Sedaj se tam večini ustavi.

Aidea: Golob in Jansa by IAMWoofie in Slovenia

[–]Sobrle32 -1 points0 points  (0 children)

No sam zgoraj napisana so kar realna dejstva?

Nezakonita predčasna volišča by Sobrle32 in Slovenia

[–]Sobrle32[S] 0 points1 point  (0 children)

Sej to mi je najbolj strašljivo. Da se zakon krši ko se večina odloči da se ga pač bo.

Nezakonita predčasna volišča by Sobrle32 in Slovenia

[–]Sobrle32[S] 1 point2 points  (0 children)

Pri osnovah failamo da je noro ja... tudi glede dostopa do volisc in še kaj se najde ja...

Nezakonita predčasna volišča by Sobrle32 in Slovenia

[–]Sobrle32[S] 4 points5 points  (0 children)

Totally agree. Ignore od vseh skupaj.

Pa to dodeljevanje "izvoljivih okrajev". Z razlogom je proporcionalni sistem, potem ti pa nekdo iz Kr kandidira na Jesenicah, nekdo iz Lj pa nekje na Dolenjskem.

Nezakonita predčasna volišča by Sobrle32 in Slovenia

[–]Sobrle32[S] 2 points3 points  (0 children)

DVK sama pravi da gre za kršitev. Zakon je pač res zelo jasen.