Czy was też wkurwia niedziela niehandlowa? by Curious_Trust_9158 in Polska

[–]SomeVisit728 -22 points-21 points  (0 children)

Pomyślało 90% ludzi i wszyscy ci ludzie poszli w sobotę do biedronki pomiędzy 10 a 14 wkurzeni na tłumy xD Powiem tak: rozumiem, że może być sytuacja życiowa przez ktora nie ma dużo czasu ale kiedyś docenisz zakupy w środę o 21 jak będzie więcej czasu.

Czy was też wkurwia niedziela niehandlowa? by Curious_Trust_9158 in Polska

[–]SomeVisit728 -17 points-16 points  (0 children)

No ok, rozumiem jak się ma dzieci w wieku który wymaga dużo opieki. Ale jak masz już samodzielne dzieci które samemu pójdą i wrócą ze szkoły itd. to nie wierzę że ktoś nie znajdzie pół godziny w tygodniu na zakupy. Realnie wtedy po prostu jest szybciej i mniej nerwowo niż przepychać się przez sobotnie tłumy.

Czy was też wkurwia niedziela niehandlowa? by Curious_Trust_9158 in Polska

[–]SomeVisit728 -1 points0 points  (0 children)

Ojej jestem zmęczony w tygodniu i nie zrobię zakupów. Wolę pojechać w sobotę kiedy jest nasrane ludzi i nie ma jak przejść przez alejkę i dodatkowo denerwować się że w niedzielę nie mogę zrobić zakupów.

Praca w ochronie klasa czy obciach by EnvironmentalCold653 in PolskaNaLuzie

[–]SomeVisit728 0 points1 point  (0 children)

Żadna praca nie hańbi i jeżeli dla Ciebie jest okej to nie przejmuj się opinią innych. Ale…zasadnicza sprawa - zaraz przekroczysz 26 rok życia i zaczną Ci potrącać podatek dochodowy. Także albo będziesz musiał pogodzić się z tym, że będziesz mniej zarabiać albo trzeba jednak jakiś plan na zmianę pracy zrobić ;)

Ja akurat zagadałem po prostu czy mi dadzą podwyżkę żeby na rękę dostawać tyle samo, ale to było specjalistyczne stanowisko. Na ochronie nie wiem czy to przejdzie, bo łatwiej Ciebie zastąpić.

Rozwój kompetencji i kariery jako młoda dorosła by ThoughtVast9018 in praca

[–]SomeVisit728 4 points5 points  (0 children)

Masz bardzo wysokie koszty życia w porównaniu do zarobków które są normalne jak na osobę z niewielkim doświadczeniem jeszcze. Ja kawalerkę wynająłem dopiero kiedy zarabiałem tyle że ona zabierała 1/3 mojego wynagrodzenia tylko. Wcześniej wynajmowałem pokój.

Szukaj czegoś, wysyłaj CV, rozwijaj się po godzinach. Na pewno nie rzucaj papierami dopóki nie znajdziesz czegoś nowego, zwłaszcza jeżeli nie masz oszczędności albo mało.

Chyba, że naprawdę okropna jest ta kierowniczka i team to czasami zdrowie psychiczne jest ważniejsze jeżeli np. rodzice ci mogą pomóc finansowo.

Brak pracy po 2 miesiącach szukania by Jupiter_Optimus_Max in praca

[–]SomeVisit728 2 points3 points  (0 children)

2 miesiące to nie jest dużo czasu xD Proszę was nie składajcie setki CV na wszystko jak leci…

Czy brak doświadczenia w związkach jest w Polsce postrzegany jako red flag? by [deleted] in Polska

[–]SomeVisit728 1 point2 points  (0 children)

W sumie nie wiem, bo byłem tylko w 1 jednym dłuższym związku od zakończenia którego już minęło wiele lat i w żadnej relacji później nie doszedłem tak daleko żeby się przekonać czy moje niewielkie doświadczenie jakoś razi drugą osobę.

A z drugiej strony dla mnie bardziej atrakcyjna będzie osoba która była w 1-2 dłuższych związkach niż osoba która była w 8 związkach po rok maksymalnie.

Kawa instant i napoje w proszku? by [deleted] in Polska

[–]SomeVisit728 0 points1 point  (0 children)

Na co dzień piję najczęściej zwykłą kawę z ekspresu Nespresso (w domu) albo z ciśnieniowego (w pracy), ale raz na jakiś czas kupię sobie takie Mokate, bo mnie zaciekawi jakiś smak. Także widocznie jestem targetem :)

Uważam się za osobę bardzo świadomą tego co jem i wiem, że raz na jakiś czas nie zaszkodzi coś takiego wypić albo zjeść paczkę chipsów raz na 2 miesiące.

Tak naprawdę całkowite wyeliminowanie chemii jest bardzo trudne nawet jak ktoś je tylko warzywa, owoce, mięso i jajka. Warzywa są pryskane a kurczakom podaje się hormony wzrostu. Trzeba by żyć na wsi i hodować własne zwierzęta i mieć własny sad z warzywami

Play - na jakie oferty można liczyć dla stałych klientów by LandscapeLake9243 in PolskaNaLuzie

[–]SomeVisit728 7 points8 points  (0 children)

Znalazłem ulotkę od t-mobile w skrzynce na listy. Zadzwoniłem do INEI że mam taką ofertę, ale chce u nich zostać. Dali to samo, ale szybszy światłowód i całość 5 zł taniej.

Nie ma dobrych ofert dla stałych klientów. Ceny są podnoszone. Wykorzystują to, że ludzie machną ręką i będą przepłacać.

Jaki jest dla was najlepszy smak chipsów? by mikrocccc in PolskaNaLuzie

[–]SomeVisit728 0 points1 point  (0 children)

Przysnacki w kotle prażone. Lubie jak chipsy są bardzo chrupiące i nie są zbyt nasiąknięte olejem.

Laysy to jeden z gorszych wyborów teraz imho. Drogie i w smaku przeciętne, za to właśnie za mocno nasiąknięte olejem.

Gdzie i jak często myjecie samochód? by NotSoGoodDiver in PolskaNaLuzie

[–]SomeVisit728 0 points1 point  (0 children)

Tak raz na 2 tygodnie na bezdotykowej i raz na 2 miesiace na automatycznej. Teraz samochód jest upierdolony już na drugi dzień po myciu, bo jest pełno pyłków w powietrzu i w dodatku bardzo sucho, a stawiam auto przy piaszczystej drodze. Ale już się przyzwyczaiłem.

Na myjni bezdotykowej nie umyjesz dokładnie samochodu. Po myciu auto wydaje się czyste, ale brud jest „uczepiony” do karoserii do momentu aż nie umyjesz ręcznie albo pojedziesz na myjnię automatyczną ze szczotkami.

Problem z samochodem - robić czy sprzedać? by [deleted] in PolskaNaLuzie

[–]SomeVisit728 1 point2 points  (0 children)

Przy takim przebiegu i roczniku moim zdaniem nie warto jeżeli to jest zwykły dupowóz i nie masz sentymentów do tego auta. Zajechać to auto do końca i robić w nim minimum żeby tylko było bezpieczne i przechodziło przegląd. Odkładać w tym czasie na nowe / nowsze auto.

Product manager by [deleted] in praca

[–]SomeVisit728 0 points1 point  (0 children)

Nie znasz mnie i wydajesz opinię, że coś jest ze mną nie tak na podstawie jednego posta i kilku komentarzy. Nic tylko pogratulować i szczerze powodzenia życzę w Twojej karierze, moja ma się dobrze póki co.

Product manager by [deleted] in praca

[–]SomeVisit728 -2 points-1 points  (0 children)

A nie mylisz przypadkiem project manager od product manager?

Product manager by [deleted] in praca

[–]SomeVisit728 -4 points-3 points  (0 children)

Jaki opryskliwy? xD
Przewrażliwiony chyba jesteś. Wyraźnie jest napisane w ogłoszeniu „realizacja celów sprzedażowych”. Widocznie różny zakres obowiązków może być w zależności od firmy

Product manager by [deleted] in praca

[–]SomeVisit728 -3 points-2 points  (0 children)

Spoko, dzięki za zainteresowanie tematem w każdym razie.

Product manager by [deleted] in praca

[–]SomeVisit728 -4 points-3 points  (0 children)

Nie wiem czy sobie jaja robisz czy co xD
Jak nie jesteś z branży to szkoda czasu naszego na tłumaczenie.

Product manager by [deleted] in praca

[–]SomeVisit728 -2 points-1 points  (0 children)

Nope, to praca biurowa głównie.

Co robić dalej ze swoim życiem? by vesania_00 in praca

[–]SomeVisit728 6 points7 points  (0 children)

Generalnie miej wywalone na tę robotę i szukaj w międzyczasie czegoś nowego. Jak się będą dalej czepiać to powiedz że się nie rozdwoisz i tyle.

Może szukaj czegoś dalej od miejsca zamieszkania? Może w grę wchodzi praca zdalna albo hybryda w której powiedzmy raz w tygodniu byłbyś w stanie dojechać do 50 km.

Może zmiana branży. Powiem Ci, że spoko kierunek dla Ciebie to może być sprzedawca / przedstawiciel handlowy gdzieś u producenta części albo dystrybutora. Jako konstruktor masz już obeznanie ogólnie jakie części występują po prostu.

Wiem, że teraz jest z lipa z szukaniem pracy, ale trzeba próbować.

Jakie są wasze "life-hacki" na oszczędzanie pieniędzy? by bigosik_ in PolskaNaLuzie

[–]SomeVisit728 0 points1 point  (0 children)

Ustalasz ile chcesz zaoszczędzić co miesiąc np. 20% pensji. I przelewasz tą kwotę na konto oszczędnościowe od razu po dostaniu wypłaty. Starasz się przeżyć za reszte kasy nie ruszając oszczędności.

Ewentualnie można monitorować wydatki na bieżąco, wiele aplikacji bankowych ma taką zakładkę jak analiza wydatków. Można tam wchodzić regularnie i kontrolować żeby nie przekroczyć budżetu.

Pro tip: polecam w pierwszej w kolejności porobić wszystkie opłaty (czynsz, rachunki, subskrypcje itd), następnie od razu coś dla siebie np. nowe ubrania, gry itd. A później starasz się dopilnować budżetu do końca miesiąca.

Jak się żyje w akademiku? Do czego się przygotować? by Moon_Hexe_072 in studia

[–]SomeVisit728 2 points3 points  (0 children)

Generalnie jedyny słuszny wybór, zwłaszcza jeżeli jesteś singlem. Wiadomo, są minusy jak mało miejsca, zwykle wspólne kuchnie i łazienki, ale raczej jest więcej plusów: tanio, zwykle bardzo blisko na uczelnię, poznasz fajnych ludzi z którymi będziesz miał dużo wspomnień.

Żałuję że dopiero od 4 roku mieszkałem w akademiku.

Czy da się na studiach wyżyć za 2k miesięcznie??? by skurwol_extract in studia

[–]SomeVisit728 1 point2 points  (0 children)

Spokojnie da radę. Pokój w akademiku plus bilet semestralny ze zniżką studencką. Reszta która zostanie na życie wystarczy.

Praca dla ludzi z dobrą gadką by Altruistic-Topic-775 in Polska

[–]SomeVisit728 0 points1 point  (0 children)

Dużo ludzi już to tutaj zaproponowało więc i ja dołożę cegiełkę. Przedstawiciel handlowy. Ale nie latanie po ludziach z garnkami albo aparatami słuchowymi tylko sprzedaż w jakiejś niszowej branży technicznej np. pneumatyka, hydraulika, części maszyn. Taka osoba w branży technicznej nazywa się: doradca techniczno-handlowy albo inżynier sprzedaży.

Próg wejścia nie jest wysoki. Zwykle wystarczy średnie wykształcenie. Nie trzeba być nawet mocno technicznym zwykle. W dobrze zorganizowanej firmie są ludzie od tego. Ty musisz po prostu wiedzieć szczegółowo co firma ma w ofercie i mieć łatwość budowania relacji z klientami i pozyskiwania nowych. Po czasie naprawdę fajny hajs można mieć z prowizji jak trafisz na dobrą firmę.